Maşa kilitleme kapağı kayboldu

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
Bugün tur esnasında Merida Crossway 300 bisikletimin maşa kilidini yaptığım mavi kapak düşmüş. Saatlerdir internette arıyorum hiçbir Türk sitede bulamadım. Aliexpressi de 40 gün beklemek istemiyorum. Bu parça nerede bulunur gören duyan yardım etsin lütfen.
Forumu da icik cicik aradım, şurda bulunur diyen görmedim.
Kayıp parça:image.jpeg

Bilen kimse yok mu?

Scudo

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@mfmayliba ebay PayPal dışında kredi kartı kabul etmiyor diye biliyorum, PayPalda Türkiye'den çıktı malum.

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@mtbrnhc
Ebay 1 ay once baktıgımda kredi kartı kabul ediyordu. Halen ediyordur tahminimce

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@turac000 site değilde satıcı karar veriyor ona. Büyük çoğunluğu kabul etmiyor.

Cako92

Üye
Tepki
36
İsim
Ferdi Karakaya
Bisiklet
Carraro
Bu forumda bir arkadaşın daha başına gelmişti böyle birşey o sanayiden pratik bi çözüm bulmuştu.

eyupefe3

Üye
Tepki
1
İsim
Eyüp
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar ben bir bisiklet alacağım sorunları şunlar: zinciri kopuk (quicklink gerekiyor 9lu) vites teli yok (buda ucuz sorun değil) ama maşasının kilit mekanizması çalışmıyor üstünde kapağı yokmuş nereden bulabilirim decathlondaki olur mu ?

htt ps://w ww.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-rockrider-st-540-custom-1031966945/detay/
Boşluğu silerseniz düzelir link.

Veya bu bisiklet alınmaz diyorsanız bursa veya komşu illerden bisiklet önerebilir misiniz maximum 5500TL urban freeride tarz için kullanıcam.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.667
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Merhabalar ben bir bisiklet alacağım sorunları şunlar: zinciri kopuk (quicklink gerekiyor 9lu) vites teli yok (buda ucuz sorun değil) ama maşasının kilit mekanizması çalışmıyor üstünde kapağı yokmuş nereden bulabilirim decathlondaki olur mu ?

htt ps://w ww.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-rockrider-st-540-custom-1031966945/detay/
Boşluğu silerseniz düzelir link.

Veya bu bisiklet alınmaz diyorsanız bursa veya komşu illerden bisiklet önerebilir misiniz maximum 5500TL urban freeride tarz için kullanıcam.
Satışa sunulan bisiklete (link) bir quicklink alıp takmamak vites sisteminde başka bir aksaklık olup onun gizlendiği izlenimini doğuruyor.

Liqezz

Üye
Tepki
88
İsim
Tamerlan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Satışa sunulan bisiklete (link) bir quicklink alıp takmamak vites sisteminde başka bir aksaklık olup onun gizlendiği izlenimini doğuruyor.
abi konu ile alakasız ama böyle fren sistemi olabilir mi?
20221015_131716.jpg

eyupefe3

Üye
Tepki
1
İsim
Eyüp
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Satışa sunulan bisiklete bir quicklink alıp takmamak vites sisteminde başka bir aksaklık olup onun gizlendiği izlenimini doğuruyor.
Zaten bisikleti alırken quicklinkle gidip zincire takıp öyle deneyeceğim sizin başka öneriniz var mıdır ve bu decathlondaki kapağı alsam kendim takabilir miyim ?

htt ps://w ww.decathlon.com.tr/p/masa-kilitleme-mekanizmasi-suntour-xcr/_/R-p-200579

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.667
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
abi konu ile alakasız ama böyle fren sistemi olabilir mi?
295745 dosyayı görüntüle
PBFS bu. Paranayok Bisikletlinin Fren Sistemi.
"Neden olmasın" ile "niye olsun" arasında gidip geliyorum. Bisan Super kullandığım zamanlarda (30+ yıl önce) niyetlenip sonra kendimle dalga geçerek vazgeçtiğim bir konuydu çift fren.
Zaten bisikleti alırken quicklinkle gidip zincire takıp öyle deneyeceğim sizin başka öneriniz var mıdır ve bu decathlondaki kapağı alsam kendim takabilir miyim ?

htt ps://w ww.decathlon.com.tr/p/masa-kilitleme-mekanizmasi-suntour-xcr/_/R-p-200579
(link)maşa Suntour XCR mi? Decathlon'da maşa hakkında bilgi bulamadım. (link) kapak Suntour XCR içinmiş.
Bence maşada da kapaktan fazla sorun olma ihtimali var. Bisikletin fiyatını maşayı düşerek hesaplamak lazım.

eyupefe3

Üye
Tepki
1
İsim
Eyüp
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
PBFS bu. Paranayok Bisikletlinin Fren Sistemi.
"Neden olmasın" ile "niye olsun" arasında gidip geliyorum. Bisan Super kullandığım zamanlarda (30+ yıl önce) niyetlenip sonra kendimle dalga geçerek vazgeçtiğim bir konuydu çift fren.

maşa Suntour XCR mi? Decathlon'da maşa hakkında bilgi bulamadım. kapak Suntour XCR içinmiş.
Bence maşada da kapaktan fazla sorun olma ihtimali var. Bisikletin fiyatını maşayı düşerek hesaplamak lazım.
Şuanda sordum marka model en son 4900 demişti ama 4500den fazla vermeyeceğim zaten,yarın akşam gidip alıcaktık ama tek sefer alacağım için titiz davranmak istiyorum sizin öneriniz var mıdır bursa etrafındaki illerden ?

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.667
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Şuanda sordum marka model en son 4900 demişti ama 4500den fazla vermeyeceğim zaten,yarın akşam gidip alıcaktık ama tek sefer alacağım için titiz davranmak istiyorum sizin öneriniz var mıdır bursa etrafındaki illerden ?
Benim önerim yok, "urban freeride tarz için" gereksinimleri bilmiyorum. Bu konuya yazarsanız öneri gelebilir: (link)

eyupefe3

Üye
Tepki
1
İsim
Eyüp
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benim önerim yok, "urban freeride tarz için" gereksinimleri bilmiyorum. Bu konuya yazarsanız öneri gelebilir:
Yani hareket yapmak için istiyorum genelde en önemli olanlar kadro dayanıklılığı ve maşanın kalitesi.
Benim önerim yok, "urban freeride tarz için" gereksinimleri bilmiyorum. Bu konuya yazarsanız öneri gelebilir:
Sr Suntourmuş maşa modelini bilmiyormuş.

Son düzenleme: