Maşa bakımında hangi yağları kullanmalıyım?

Tepki
7
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar herkese selam.
Rst first platinum 120 mm havalı maşam var. Maşanın çalışması çok iyiydi. Bayadır kullanamamıştım. Yağ değişim zamanı geldi sanırım. Bakımını yapacağız b abimle. Ancak kullanacağım yağ türlerini bilmiyorum. Gres lazım fakat ne tür? Bir de diğer yağ işte onu hiç bilmiyorum. 72 cc kullanacakmışım onu biliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de bana bakım sırasında yardım edebilecek biri varsa desteğini bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

Scudo

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Kardeşim ben sana yardım etmeye çalışıyım... Daha yeni maşa bakımı yaptım önce şimdi onu paylaşıcam... Sonra sen onları bir oku eğer yetersiz gelirse, daha da yardım ederim ben... Kolay gelsin :) Ama ciddi pis işi bisikletin en nefret ettiğim bir işi fren hidroliği ikinci işi de şu maşa :)

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim
Tepki
7
Bisiklet
Bianchi
@Emre Nakipoğlu
Bahsettiğiniz konuyu bulamadım.

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
senin maşa kaç yılının

He gres olarakta sarı gres al git sanayiye 10 tl falan yarımm kiloluk. Sarı gres yüksek basınca dayanıyor al onu.
Yağ olarak maşa tiplerine göre değişsede motosiklet dükkanlarında motosiklet süspansiyon hidroliği var... 10w - 5w - 20 w olarak var. 1 lt 52 tl motul. Onun içinde oksite karşı özellikde var... Ama şunu bulman lazım senin maşa 10w mu yoksa 5 w mu onun istediği nedir ? Onu da bulursan tamam senin iş.