marzocchi mz supercomp

Kerem Kaya

Aktif Üye
Tepki
18
Arkadaşlar (link) ile street yapılabilir mi acaba ?

Scudo

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
tam bi street maşası oldugu soylenemez sanırım ilk defa gordum ben lock out u var pek street maşalarında bulunmayan bişey V fren pivotları falan eğer internetten balarsanız kullanım amacı yazar zaten.

• Beğen
Tepkiler: haydarpasa781

haydarpasa781

Forum Demirbaşı
Tepki
265
@EmirhanKarasu

aynen bencede emir kaptın len bu işi :D

bachibouzouk

Daimi Üye
Tepki
191
2009 2010 serileri hakkında bir bilgim yok, ama daha önceki yıllara ait mz comp serileri için bir marzocchi sever olarak söyleyebilirim ki marzocchi ye yakışmayan, marzonun suntour a yaptırdığı kötü üne sahip maşalardı, (suntour hala Marzocchi için iç aksam üretiyor, örnek olarak dj 1 dj 2 maşaları, ama tabi bunlar kendi modellerinde kullandığı aksamlar gibi değil, Marzocchi nin istediği standartlarda , aynı zaman da Fox ta üst sınıf dh maşası Fox 40 ın da dahil olduğu bir çok modeli için suntour a üretim yaptırtıyor, bkz: yabancı bisiklet forumları) konuya dönücek olursak genel olarak mx complar street e uygun değil, bir dj - street maşasına göre daha kolay kırılabilir, dip vurabilir, çok yumuşak kaçabilir vs.... eski mx complar ise uzak durulması gereken maşalar, uygun fiyatlı street e yönelik , başlangıç seviyesinde ki maşalardan suntour duro ya bakabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
evet bilindik xc maşalarıdır. çalışması çok iyidir ama yumuşaktır. her harekette dip vurur ve sağlam değildir. bachibouzouk unda bahsettiği gibi nitrojen tüpü denilen rebound aksamını suntour üretiyor. benim dj2 im deki tüp bozuldu. maşa içine girmiyordu. bundada öyle olabilir. alırsın 3-5 ay sonra kullanılmaz hale gelebilir. kilon fazla değilse xcm al kullan daha uzun gider.

bachibouzouk

Daimi Üye
Tepki
191
@ujur

sanırım sendeki bozulan 2008 ya da 2007 sonu üretim, bu arıza o yılda ki dj lere özel bir durum, (2003 dj lerin aynı yerden kırılması gibi), pinkbike da bu arıza ve tamiri ile ilgili bir kaç başlık vardı, yanlış hatırlamıyorsam ucuz yollu tamir için rebound kartuşunu tamamen çıkarıyorlardı veya kartuşta matkapla uygun yerlere bir kaç delik açıp sorunu çözüyorlardı.

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@bachibouzouk

evet 2008 model di maşa. tüpü söküp tüpsüz olarak kullanmaya başladım biraz ses yapıyodu ama güzel çalışıyodu. 10ay öncede sattım zaten. arızayıda 1 ay içinde yaptı. ozamandan sonra marzo lardan soğudum şuandada rock shox argyle kullanıyorum.