Marmaris Yol Bisikleti Yarışı, 7-8 Nisan 2012

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.867
  Beğeniler:
  4.898
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  KAP MARMARİS YOL YARIŞI
  Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan “KAP Marmaris” yol yarışı 07-08.Nisan.2012 tarihinde Marmaris/MUĞLA’da yapılacaktır.

  1-) Yarışmanın sporcu kayıt kontrolleri 06.Nisan.2012 tarihinde saat:16.00’ da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacaktır. Sporcular ulusal kategoriler için GHSGM lisanslarını, kontrol sırasında teslim edeceklerdir. Kulüplerimizde bulunan yabancı uyruklu sporcularda da GHSGM lisansı mecburi olup, GHSGM lisansı olmayan hiçbir sporcu yarışmaya alınmayacaktır. Saat 17.00’den sonra kayıt yapılmayacaktır.
  2-) Yarışmanın teknik toplantısı aynı tarihte saat:17.00’ de aynı salonda yapılacaktır.
  3-) Yarışmalara, Büyük Erkek, Master Erkek, Genç Erkek kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir.
  a)Yol yarışları Büyük Erkek’de , Masterlar’da , Genç Erkekler’de ise barajı uygulanacak olup, (Yönetim Kurulunun 09.05.2008 tarih, 4 nolu kararı ve teknik kurulunun 27.Şubat.2010 tarihli kararı)
  4-) Yarışmalarda ;
  a)Toplantı saatinde bulunmayan antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.
  b)Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenörüne, harcırahları merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
  c)Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.
  5-) İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinin aslını Yarışma Komiserine onaylattıktan sonra Federasyon Görevlisine Teknik toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası)
  6-) Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.
  7-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCİ K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcu tek renk taşıyan forma giyeceklerdir. Kurala uymayan sporcuya start verilmez.
  :cool: Formalarında sponsor reklamı olanlar, Federasyona sponsorluk antlaşmalarını bildirmek durumundadırlar. Kulüpler ve ferdi sporcular, kayıt yapılırken sponsorluk antlaşmalarını Yarış Komiserine ibraz etmek zorundadır. Yarış Komiserine sponsor antlaşmasını ibraz edilmeyen forma ile yarışmaya başlatılmayacaktır.
  9-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2012 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.
  10-) Yarışma programı daha sonra web sayfamızdan duyurulacak olup yol yarış talimatı ilişikte sunulmuştur.

  YARIŞMANIN ADI : K.A.P Marmaris Yol Yarışı ( Büyük Erkek, Genç Erkek ve Master Erkek kategoriler )
  YARIŞMANIN YERİ : Marmaris/MUĞLA
  YARIŞMA TARİHİ : 07-08.Nisan.2012

  YARIŞMA TALİMATI :  • Kulüp sporcuları, kulüplerini temsil eden (tek tip) formalarıyla yarışacaklardır. Uygun forma ile yarışa hazır olamayan takımlardan kulüp idarecileri sorumlu tutulacak, uygun forması olmayan sporcular takım puanlamasına alınmayacaklardır.
  • Yarışmalarda ihtar alan İdareci, Antrenör, Sporcu ve takımların Merkez Hakem Kurulu Cezaları uygulanacaktır.
  • Teknik toplantıya (geçerli mazereti olmadan) katılmayan, onaylı listeleri ile 2012 sezonu vizeli lisanslarının aslı olmayan kulüp takımları veya ferdi sporcular yarışmalara alınmayacaktır. Sporcu lisanslarının fotokopisi ya da faksları kabul edilmeyecektir. Kulübünde yabancı uyruklu sporcusu olanlar, yarışmaya GHSGM lisansı ile katılabileceklerdir.
  • Yarışmalarda sporcuların kask takma mecburiyeti vardır.
  • Yarışmalar UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun geçerli Yönetmelikler çerçevesinde koşulacaktır.
   [*]Genç Erkek kategorisinde,dişli statüsü 52*14 =7,93m (yedek jantlar dahildir.)
   [*]Sporcular gerektiğinde kontrol edilmek üzere nüfus cüzdanlarını yanlarında bulunduracaklardır.
   [*]Yarışmaların bitiminde sporcu-idareci-antrenör tarafından verilen dilekçeler yarışma anında yetkili kurullarca değerlendirilip, gerekli cezaları verilecek olup, dilekçelerin işleme alınabilmesi UCI kuralları gereğince kafile sorumlusu tarafından 50.YTL’nin dilekçe ile beraber Federasyon yetkilisine verilmesi halinde dilekçe işleme alınacak olup haklı olanların parası iade edilecek olup, haksız olanların parası Türkiye Bisiklet Federasyonun 711/6299141 nolu Garanti Bankası hesabına gelir olarak kaydedilecektir.
   [*]Yapılacak her yarış sonunda ilk üç sırayı alacak sporculara madalyaları Federasyonumuz tarafından verilecektir.
   [*]Yarışmalarda sakatlanarak devam edemeyeceği doktor raporu ile onaylanan sporcularla Teknik Kurul, Hakem Komitesince onaylı, teknik arızası bildirilen sporculara (Teknik Komite Kararı ile) sıralamada yer almaları ve Federasyonumuzca ödeme yapılacak, kontenjanı aşmamak kaydıyla harcırahları Federasyonca ödenecektir.
   [*]Genç Bayanlar ve Yıldız Erkek B Kategorisinde harcırah barajında uygulanan zaman barajı kaldırılmıştır. Ancak sporcu koşacağı mesafenin P sini koşmak zorundadır.( örneğin 40 km olan bir parkurun 20 Km sini koşmak zorundadır)
   [*]Bu talimatta yer almayan konularda karar alma yetkisi Federasyon Başkanı veya yetki vereceği kişiye aittir.
   
 2. yucel gulesenoglu

  yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  15 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  520
  Beğeniler:
  375
  Şehir:
  karşıyaka
  Bisiklet:
  Pinarello
  Seviye:
 3. levent sünger

  levent sünger Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  145
  Beğeniler:
  435
  Şehir:
  Dalyan muğla
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Yarışma ileri bir tarihe ertelenmiştir , meali iptal edilmiştir , yine düş kırıklığı.
   

İlginizi Çekebilir

GR_VillaOliveGrove_074-630x420.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
pedaling-technique-2.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...
upload_2016-4-29_8-51-15.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...