Marmara Denizi Ring

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
Arkadaşlar
ağustosun ilk haftası marmara denizinin etrafını dolaşmak istiyorum.
İstanbul anadolu yakasından tura başlayıp yalova-balıkesir-çanakkale-tekirdağ-istanbul rotasını izlemeyi düşünüyorum.
kamp yapmayıp pansiyonlarda sabahlamayı planlıyorum. tertemiz duş falan alarak, rahat rahat uyuyarak.
bu benim bukadar uzun mesafe (200km'nin üstü) ilk turum olacak.

tecrübeleri olan arkadaşlardan fikirler rica ediyorum.

hea birde şimdilik tek başımayım. bana katılmak isteyen arkadaşları beklerim...

Scudo

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Güzel plan fazla yük de almazsınız pansiyon olayı işin içine girince tamir takımı ve birkaç eşya haricinde.Tekirdağ'da kalırsanız haber verin görüşelim.

• Beğen
Tepkiler: Rıdvan UĞUR

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
Henüz daha programımı %100 netleştirmiş değilim.
rotayı cok detaylı araştırmadım. kalınacak pansionları ayarlamadım. konu üzerinde çalışıyorum.
herşey netleşince tekirdağda kalıp kalmıycağımı söylerim sana.
ama büyük ihtimalle ve umarım kalırım. senle ve belki diğer tekirdağlı bisikletçilerle tanışma fırsatı olur. cok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
forumda uzun tur hazırlıklarıyla ilgili pek çok dosya var. onları araştırarak kendinize bir plan hazırlayabilirsiniz. benim kişisel tavsiyem ise her gün yapılacak yol en ince ayrıntısına kadar harita üzerinde belirlenmeli, pansiyonlarla önceden görüşülmeli gerekirse yer ayırtılmalı, yanınızda ilk yardım malzemesi de bulundurmalısınız ve bisikletin tüm parçalarının tamirini bilmelisiniz. çünkü uzun yolda insanın başına her türlü problem gelebilir. umarım turunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlarsınız.

• Beğen

five

Part time turcu
Tepki
3.960
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

İkii parça halinde ben de ring yapmıştım.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Belki yardımcı olabilir.

Kazasız ve keyifli tturlar

five

• Beğen

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
Evet arkadaşlar
salı günü yani 31 Temmuzda yola çıkmayı planlıyorum.
Yenikapı ido iskelesinden Bandırma feribotuna biniyorum. Feribot 07:00 da kalkıyor. Yolculuk 2saat sürüyor. 35tl. Saat 09:00'da bandırmaya iniyorum. Ve pedallamaya başlıyorum. Lapseki'de Çardak mevkiine kadar pedallıyorum. Toplam Bandırma Çardak arası 125km. O akşam Çardaktayım. Sabah ilk iş karşıya Geliboluya geçiyorum. Gene feribotla. Ve başlıyorum pedallamaya. Hedef 125km ilerideki Tekirdağ. O akşam gene Tekirdağ'da kalıyorum. Ve ertesi sabah İstanbula dönüyorum. Büyük çekmece 100 km.

Plan bu. Yol çok zorlu değil benim haritalar üzerinden gördüğüm kadarıyla. Yalnızca sahilden tek ayrıldığım kısım olan Şarköy-Tekirdağ arası dağlık, inişli, yokuşlu görünüyor. Kalan bölüm nispeten düz sayılır.

Geriye tek problem kalıyor.

Böyle bir turu tek başına yapmak ne kadar güvenlidir. Yolda, dağda, izde başımıza bişey gelir mi?

Ufaktan çekinmiyo değilim hani.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
rıdvan selam..
köprücüğü kırdım onun için yatıyorum düzelmesi bazıları bir yıl diyor bazıları 6 hafta bakalım göreceğiz..tekirdağ turunu nisanda yaptık büyük çekmece tekirdağ büyük çekmece giderken sorun yoktu ama dönüşte tekirdağdan büyükçekmeceye 100 km boyunca emniyet şeritlerin olmadığını gördüm banket hemen yanında yol dar oralara dikkat et derim .bence tekirdağdan dönüşü otobüs ile yapman mantıklı.....başarılar..

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Plan güzel daha önce de yazdığım gibi Tekirdağ'a geldiğinizde veya yolda bir problem vs. olursa arayın elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.İlk uzun turunuzmu bilmiyorum ama tek başına yapılacak turlarda güvenlik problemi hep söylenir ama genelde sorunsuz ve çok keyifli olarak turlar tamamlanır.Basın pedala gitsin İzin günüme denk gelirse belki sizinle biraz pedallayabilirim.Şarköy-Tekirdağ arası yol mesafesi 65 km'dir.Bu yolun sadece 10 km'lik bölümü olan Uçmakdere köyü ile Yeniköy arası bol rampalıdır sıkıntı yaşamazsınız yükünüz az olacağı için.
Telefon numaram 0505 644 99 85

• Beğen

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
@İslam Gölge

tabi ben çizdiğim rotada Şarköy'den itibaren sahil şeridinden ayrılıp otobandan devam ettiğim için ne kadar rampa varsa tırmanıyorum. :) ufak bi yanlışlık:)
bu anlamda hemen revize ediyoruz. Şarköy'de sahilden ayrılmak yok.

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Marmara denizi demişsiniz münkün olduğunca sahilden ve temiz yollardan gitmeniz gerekli.Siz sahil yolunu bırakmayın.

• Beğen

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
sizden 24 gün sonra da biz tahminen 5 kişilik bi grup olarak aşağı-yukarı bu rotayı izliycez. fakat bana kalırsa kendinize 1 gün daha ayırın ve çardaktan ç.kale merkeze inin oradan eceabata geçin ve gelibolu yarımadasında şehitliklere pedallayın.Daha önce bisikletle gitmediyseniz şehitliklere tavsiye ederim :) fotoğraf ve yazılarınızı bekliyorum turdan sonra

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@baris34ince

barış bey sizden önce son mesaj 2012 de atılmış yani bu topik işlemiyor..

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
@Kudret Kurtcebe

Teşekkürler Kudret Bey :) konuyu açan kişi bizim tur için mesaj yazmış da o sayede buldum bu konuyu da,tarihteki yıla dikkat etmemişim :D