markalar.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
Türkiyede genelde bilinen ,ithal edilen ve kullanılan yol bisikleti markaları,scott,cannondale,trek,corratec,giant bir kaç tane daha ,ama neden ?
bilinmeyen bilmediğimiz ama yurt dışında fazlasıyla makbul gören markalar var ama bizde esamesi bile yok.Örnek Türkiyede saab,volvo,subaru gibi birkaç araba markası istanbul ankara izmir dışında çok bulumayabilir,,çoğu kişinin haberi bile yoktur,ki bu markalar dünyada kalite sağlamlıkta ün yapmıştır,ama fazla bilinmez,bilinmemesi bunları bizim halkımız gözünde önemsiz ve başarısız yapar,ama öğlemidir gerçekte?Bisiklet olarak sizin kriterleriniz,standartlarınız,seçim özellikleriniz nelerdir? bisikleti almayı düşünürken sırasıyla neye önem verirsiniz? .Türkiyede görmek ,almak ve binmek istediğiniz marka ve modeller nelerdir?Bizler bilmesekte!!!

• Beğen
Tepkiler: Tolga Gürgün
Scudo
Tepki
26
bence dunyanın en ıyı markalarını ve bısıkletlerını halı hazırda satıyolar o yazdıgın markalar bence yeter onemlı olan para

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
dünyanın en iyi markası ? ama neye göre örneğin bisikletlerimden dağ bisikletim trek ama armstrong binene kadar Türkiyede kaç kişi biniyordu ve biliyordu,ozaman dünyada en iyiler arasında değilmiydi?demeki Türkiye için armstrongtan sonramı iyi bisiklet oldu.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Beni amerikan markaları hep cezbetmiştir, sıralama yapmak gerekirse cannondale, specialized, scott, trek gibi, şu anda alman corratec kullanıyorum 2008 model kesinlikle çok memnunum, sağlam insana kaliteyi sorunsuzluğu hissettiriyor. Markada biraz milliyetçilik yapıyorum söz konusu birazda prestij ve geçmiş, kişisel tercih olarak Türk markalarını başarılı bulmuyorum. Bisiklet seçiminde bir diğer etkende kadro renk uyumu, kesinlikle göze hitap etmesi lazım birazda dikkat çekmesi hatta sıradan olmaması. Kalbimi çalan diğer bir noktada meridaların alevli desenleri, tasarımı. Son olarakta tabikide donanım seçeneği.
Bence her bisiklet insana farklı duygular, hazlar yaşatır. Bisiklet benim için maddi yönden öte manevi bir varlık gibi :) .

• Beğen
Tepkiler: Fırat Dizman

Borell

Aktif Üye
Tepki
110
custom icin (link),(link), birde titanyum hastaligim (ozellikle lnskey helix) var :) (link)

Tepki
26
@Fırat Dizman

neye gore dunyanın en ısısı mı soyle soyleyebılırım dunya teknolojıde zaten en buyuk adımını su son senede yapmıs durumda hatta dıyebılırzkı dag bısıkletını cıkıs yılına bı bakın ıstersenız her konuda yavaş yavaş bence ulkemız bu konudada dıyer bır cok ulkeden hızlı gelısmekte bu kadar dunya makasının oldugu bır ulkede en ıyı ekıpmanlar en ıyı teknolojı satılırken hala bır kac marka yok dıye sıkıntı duymak yanlıs komsu ulkelere bı bak ıstersen ve evet bazı seylerde bırılerı bındıkten sonra tanınır ornegın trrek buda yasamın ve marakalasmanın kanunu deyılmı bence cok markadan cok hayatın ucuz olması ve petrolun fıyatının ucuzlaması gerek kı her sey ulkemızde olsun

ali ayhan cıvıl

Daimi Üye
Tepki
115
yurdumuzda olan markaların dışındaki markaların çoğu ....ya ekstrem modeller...yada.....handmade imalatlar.....halkımızın bisiklet sevgisi ve bilinci arttıkça..bu tip sorular sorulmaya başlayacak , bu sorular sorgulanacak ve doğal olarak insanlarımız amaçlarına uygun olanın peşinde koşarak mutlu sona ulaşacaktır....biraz daha zamana ihtiyacımız var.....herşey çok güzel gidiyor....

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@djmakoshark

ben kendi adıma sıkıntı duymuyorum zaten,fünyanın herhangi bir ülkesinde herhangi bir bisiklet markasını paramın yettiği kadarı ile getirtebilirim ,sıkıntı,çeşitsizlik ve fiyat,tabiki bir bisikletin distribütörü olup onu ülkeye sokmak ve yaymak kolay değilki bu kadar bisiklet binilmesi özürlü bir ülkede ama şunuda demeden geçemiyeceğim,2200 malzeme olan bir bisiklette sırf biline marka diye şaka gibi rakamlarla karşımıza çıkyor,bence bisiklet kültürü azda olsa en azından binenlerin biraz daha uygun birşeylere binmesi gerektiğini düşünüyorum

Tepki
20
aslında şöyle bir durumda var.
büyük markalar biz prestij üretiyoruz diyorlar
yani ben x markasıyım benim adım şanım var onun için beni istiyorsan daha fazla ödersin. zaten o ödeyenler sayesinde markalar büyüyor daha fazla pazar kazanıyorlar.

iki tane bisiklet, birisi büyük bir markanın diğeri yerel market olsun.
şimdi ikisininde (aradaki taşeronlar hariç) pazar fiyatı 5 lira.
eee hangisi daha iyi
işte cevap test yapacağız
kalite ve lüksü karıştırmayın
prestije para ödemeyin
deneyin
bol pedallar...

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----