Marka seçimi için yardım ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ne zamandır bisiklet arıyorum arkadaşlar , fakat hala istediğimi bulamadım biraz maddiyat, biraz zevklerden ötürü tıkandım kaldım.İkinci el , yurt dışı derken şu an durdum artık ileri gidemiyorum seçim konusunda. Yazın yurt dışına gideceğim fakat gidince ordan bisiklet almam zor,ayrıca gezi tozu uçak bileti derken param yetmeyebilir. Sizlerden beklediğim konu şudur "Ben hangi kadro-marka-setli bisikleti almalıyım ki üstünde 105 yada ultegra set koyunca hakkını versin ?" yardımlarınız bekliyorum teşekkürler...

Scudo

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Specialized bir kadro veya BMC marka bir kadro olabildiğince tatmin edecektir. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
türkiye de BMC yok diye biliyorum sora yada tiagralısını alıp biraz kullanıp seti değiştirmeyi düşünüyorum. Specialized Secteur sport ile Allez arasında kalmıştım hangisi daha iyidir sizce?

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@hsnsylk

Bundan sonrası beni aşar. :) Çünkü yol bisikletleriyle pek alakam yok bildiğim kadarı ile yazdım , dağ olsaydı bir şeyler diyebilirdim.. O yüzden yanlış şeyler yazıp yanlış yönlendirmelere yol açmaya gerek yok. :) Saygılar , iyi forumlar.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@hsnsylk

Hangisinin daha iyi olduğu amacınızın ne olduğuna ve bisikleti kullanacağınız yollara bağlı. Genel olarak Secteur daha uzağa gitmeyi, Allez daha hızlı gitmeyi hedefleyenlere hitap ediyor.

Bu arada, belki farkında değilsinizdir; bütün Allez ve Secteur kadroları aynı değil. Comp ve Expert olanlarında daha hafif olan bir alışım kullanılıyor(aynı durum Tarmac ve Roubaix için de geçerli, hatta onlarda 3 farklı kadro var).

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Secteur o zaman benim tercihim 2500 civarı fiyatı, sora-tiagra setlisi satılıyor amacım hız değil tur ve gezi...

Demek istediğim seçtiğim bisiklet kadrosu öyle olmalı ki üstüne dura ace DI2 bile takılsa sırıtmamalı ...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadro alıp üstünü toplamak daha masraflı bence 3500-4000 lira civarı scott specialized trek cannondale gibi 105 donanımlı markalar bulmak mümkün.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Setler yurt dışından gelecek arkadaşlar gelene kadar da sıkılmak istemiyorum kadro gelme şansı yok sadece componentler gelecek...