manıtou r7 rıbaund ayar vidasını ayar yaparken kırdım lütfen bilgi;

fatih çifçi

Forum Bağımlısı
Tepki
189
Bisiklet
Carraro
(link)(link)
rıbaun ayarını yaparken elimde kaldı ve ne yapacağımıda bilmiyorum bilende bulamadım,anlayan varsa yardımcı oldun lütfen...teşekkürler...

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
O içeride kalan parçayı çıkartmak gerek herşeyden evvel, ona göre bir parça bulup yenilenebilir veya direk yedek parça olarak y.dışından temin edebilirsiniz.

İçerideki parça nasıl çıkar bilmiyorum, vidalı mıdır yoksa onu orada tutan başka birşey mi vardır, bir fikrim yok. Ancak eğer maşa bakımından anlayan, tanıdığınız güvendiğiniz bir yer varsa bence maşanızı onlara bir gönderin. Maşanın içini açıp o parçayı oradan çıkartsınlar. Büyük ihtimalle o kırılan plastik parçanın bir yedeği vardır, eğer ki yoksa o zaman kuvvetle muhtemel rebound mekanizmasının yenisini alıp takmak gerekecek.

fatih çifçi

Forum Bağımlısı
Tepki
189
Bisiklet
Carraro
o içerdeki parçayı sabahtan beri çıkartmak için uğraşıyorum..bir kısmı çıktı uzun burgulu çok kalın olamayan bir vidayı içine döndürdüm ve kerpetenle çektim fakat ne yaptıysam o parça gelmiyor,anlamadığım bir kısımda kırılan siyah parçanın etrafı 6 köşeli alyan fakat aynı çapta alyanı sokuyorum dönmüyorda o siyah kırılan parça acaba maşa içine nasıl monte edilmiş merak ettim yani onu tutan şey ney maşa dibine doğru?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
O alyan vida çıkar, çıkmaması için bir neden yok. Ama onu açtığınız anda artık amortisörün içini açıyor oluyorsunuz. Ondan sonrası ciddi bir iştir, doğru yağ, doğru ekipman gerektirir.

Eğer maşanızın üretici web sayfasına girerseniz, nasıl açılır, nedir ne değildir hepsini görebilirsiniz. Gerekli dökümanlar orada mutlaka vardır.

fatih çifçi

Forum Bağımlısı
Tepki
189
Bisiklet
Carraro
iyiki açmamışız diyebilirim çok uğraştık ama olmadı neyse bu şekilde kullanacağım sanırım.teşekkürler...

fatih çifçi

Forum Bağımlısı
Tepki
189
Bisiklet
Carraro
servis yokki:) varsa bu işten anlayan verdiğim zaman beni verdiğime pişman etmiyecek maşamı teslim edeceğim.Türkiye'de bayiliğini yapan yok bildiğim...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Eğer ki maşanız;

2006 model ise (link)
2007 model ise (link)
2008 model ise (link)
2009 model ise (link)

tıklayarak ilgili servis/bakım klavuzunu indirebilirsiniz.

Manitou'nun servis/bakım klavuzları sayfası;
(link)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Rica ederim. Ancak konunun devamını, yine aynı şekilde fotoğraflı bekliyorum, söyliyim :).