Manisa'da petrol mutluluğu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında devilhere tarafından paylaşıldı.

 1. devilhere

  devilhere Kıdemli Üye

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  210
  Beğeniler:
  192
  Şehir:
  Isparta-Eskişehir
  Seviye:
  Merkezi Ankara'da bulunan Merty Energy Petrol Arama Eğitim ve Servis Hizmetleri AŞ tarafından petrol bulunan Manisa'nın Alaşehir ilçesindeki “Sarıkız-2” kuyusunda test çalışmasına başlandı.

  Merty Energy'nin operasyonlar müdürü Tayfun Atalay, yaptığı açıklamada, petrol bulunan kuyuda mühendislerin gözetiminde 25 işçi ile sondaj çalışmasına başlandığını söyledi.

  Alaşehir ilçesine 3 kilometre mesafedeki, “Sarıkız-2” kuyusunda geçtiğimiz yıl petrol bulunduğunu ve bugüne kadar kuyu için 5 milyon dolar bir harcama yaptıklarını ifade eden Atalay, petrol bulunan kuyuda 1 ay süresince yapılacak test çalışmasıyla 10 milyon varil petrolün ne kadarının çıkarılabileceğinin de belirleneceğini bildirdi.

  Merty Energy firması, geçtiğimiz yıllarda Edirne bölgesinde açtığı 5 kuyuda doğal gaz bulmuştu.
   
 2. Güney Tuncer

  Güney Tuncer Onursal Üye

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.674
  Beğeniler:
  2.817
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Amerika sonunda petrolümüzü çıkarmamıza izin veriyor galiba. Ama ne pahasına ???
   
 3. İlkim SEZEN

  İlkim SEZEN Yeni Üye

  Kayıt:
  1 Haziran 2009
  Mesajlar:
  21
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Hayırlı olsun.
   
 4. ufuk güneş

  ufuk güneş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  442
  Beğeniler:
  336
  Şehir:
  İST
  Seviye:
  sevindirici bi durum...
   
 5. Muhammed PINAR

  Muhammed PINAR Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  608
  Beğeniler:
  181
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  tüm manisalılara hayırlı uğurlu olsun :) :)
   
  Tugkan emir bunu beğendi.
 6. katastrof

  katastrof Yeni Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2007
  Mesajlar:
  23
  Beğeniler:
  5
  Şehir:
  İSTANBUL-B.Çekmece
  Seviye:
  Ülkemizin tek çıkışı kaynakların yeryüzüne çıkarılması ve dünya piyasalarına satılması.Ama ne kadar düzgün ve ne kadar bağımsız yapabiliriz?
   
 7. #7
  devilhere

  devilhere Kıdemli Üye

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  210
  Beğeniler:
  192
  Şehir:
  Isparta-Eskişehir
  Seviye:
  sanırım o imkansız bir şey...Acaba birilerine bağımlı olmayan ülke varmı dır dünya da...
   
 8. s.efe sümer

  s.efe sümer Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  138
  Beğeniler:
  13
  Şehir:
  ankara
  Seviye:
  Esas, Türk milletinin saygın ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu esas, ancak tam bağımsızlığa sahip olmakla temin olunabilir. Ne kadar zengin ve refaha kavuşturulmuş olursa olsun, bağımsızlıktan mahrum bir millet, uygar insanlık karşısında uşak olmak durumundan yüksek bir davranışa lâyık olamaz. Yabancı bir devletin himaye ve desteğini kabul etmek, insanlık özelliklerinden yoksunluğu, beceriksizlik ve miskinliği itiraftan başka bir şey değildir. Gerçekten bu aşağı dereceye düşmemiş olanların isteyerek başlarına bir yabancı efendi getirmelerine asla ihtimal verilemez.
  Halbuki, Türk'ün saygınlığı ve onuru ve yeteneği çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet, esir yaşamaktansa yok olsun daha iyidir. Bu nedenle, ya bağımsızlık, ya ölüm!
  1919 (Nutuk I, s. 13)

  Memleketim benim, memleketlim
  Aldığımdan daha güzel
  Veremezsem seni çoluk çocuğuma
  Lanet olsun bana
  Hele okudukça istiklal harbini
  Inan bana
  Ülkem benim, memleketim
  Canım cananım
  Yegane sevgilim
  Hiçbir şey uğruna vazgeçemediğim
  Memleketim
  İlkokuldan kalan şu cümle hep kulaklarımda çınlar.Konya Türkiye'nin tahıl ambarıdır.
   
  Serdar TEBER bunu beğendi.
 9. #9
  devilhere

  devilhere Kıdemli Üye

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  210
  Beğeniler:
  192
  Şehir:
  Isparta-Eskişehir
  Seviye:
  Bunlar gayet güzel cümleler.Hepimizin de bildiği ve aklından çıkarmaması gereken cümleler. Ancak kaçırdığınız nokta günümüzde her ülke birbirine bağlı, her ülke birbirine muhtaçtır.Uluslararası ilişkilerde her zaman için milli çıkarlar ön plandadır.Bu demek değildir ki her önüne gelene boyun eğeceksin , onursuzca davranacaksın anlamına gelmez. Hangisi işinize gelirse, hangi öneri çıkarınıza daha uygun ise, onu kabul edersiniz.
  Bu konuda bir çok uzmanın görüşü de bu şekilde....Bknz...
  ...
  Ülkelerin aynı binada yaşayan ailelere dönüşmeleri, uluslararası ilişkilerde bağımlılık ve bağımsızlık kavramlarının da, anlamlarını büyük ölçüde değiştirdi. Artık her ülke, birbirine ekonomik, siyasal ve kültürel bağlarla, birbirinden kolay kolay ayrılmayacak bir biçimde birbirine bağlandı. Ülkelerin gücü, birbirinden bağımsız olmaktan daha çok birbirine bağlı olmaktan kaynaklanıyor. Her ülkenin birbirine bağlı olduğu bir dünyada, kapalı bir ülkenin, ayakta kalması mümkün değildir.
  Türkiye yüzyılı aşkın bir süre, dünyayla bütünleşmenin yolunun, Batı'nın tüketim kalıplarının benimsemekten geçtiğini düşündü. Seksenli yıllarda, bu stratejinin başarısız olduğu görüldü. Türk toplumu, dünyada rekabet üstünlüğü kazanmak için, Batı'nın tüketim değil, üretim kalıplarını benimsemek gerektiğini anladı. Anadolu girişimcileri, üretmenin kazandırdığı gücün coşkusuyla, bütün dünyaya açıldılar. Türkiye, 400 milyar dolarlık, dış ticaret hacmiyle, pekçok ülkenin kendisine bağımlı hale geldiği bir ülke oldu.
  ....
  Birbirleriyle ekonomik ve kültürel bağlarını geliştiren ülkeler, kendi aralarındaki sorunlarını savaşla değil, barışla çözerler. Artık ülkeler güçlerini, savaş alanlarından önce, ürettikleri ürün ve hizmetlerle, birbirlerine bağımlı hale geldikleri pazarlarda gösteriyorlar. Ülkelerin sınırlarını, orduları değil, girişimcileri belirliyor. Onlar ürettikleri ürün ve hizmetlerle, bayraklarını dünyanın her yanına taşıyarak, ülkelerinin sınırlarını genişletiyorlar.
  ....
  Dünyanın yeni fatihleri, bağımlılıkta bağımsız olanlardır.
   

İlginizi Çekebilir

sporcu içeceği.jpg
Bir çoğumuz hafta içi kısa, hafta sonu 100+ km yol yapıyoruz. Bisiklet ile ilgili her şeye dikkat ediyoruz ama kendimiz hariç. İşte uzun yol alıp laktak seviyesini (hamlama) yüksek tutmak ve...
upload_2016-11-16_14-15-13.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
image.jpg
1 haftalık çalışma sonrası roller Yaptım. Profil demirler, akıllı Alman rulman yatakları ve rulmanlar, rulmanlı merdaneler ve gerginleştirilmiş makine zinciri ile Bayır tadında Sürüş zorluğu :)...