manisa-foça-manisa 150km mosso 29''

Tepki
49
Bisikleti alalı 20 gün bile olmadı...gerekli tüm ekipmana sahip değilim ama duramıyorum durduğum yerde...cumartesi-pazarım tatil,hem yol hem kamp yapma ümidiyle cumartesi günü 16:00 gibi çıktım yola(link)
ilk molamı menemene 20 km kala veriyorum,ilk deneyimim ve karşımdan esen rüzgarla birlikte yaklaşık 15kg sırt çantası moralimi bozuyor(link)
ama çıktık bikere yola ölmek var dönmek yok (link)
sık sık mola veriyorum(link)
(link)
buruncukta çay molası(link)
ılıpınarda bir çay molası daha(link)
ve nihayet foçadayım ama bittim saat 23:00 civarı(link)
kendime gözlerden uzak çadır kuracak ve bisikletimi kilitleyebilecek uygun yer bakıyorum ve buldum(link)
şimdi biraz yorgunluğu atıp keyif zamanı(link)
gece uzun pozlama çektiğim bir resim(link)
karşımda havai fişek gösterisi(link)
sabah 08:30 gibi uyanıyorum(link)
küçük bir şehiriçi turu için çıkıyorum(link)
ingilizburnu(link)
merkez (link)
foça kalesi(link)
ve foçayı ardımda bırakarak saat 11:00 gibi dönüş yolculuğuna başlıyorum(link)
bu kez karşımdan esen rüzgarı arkama almıştım(link)
küçük molalarla ilerliyorum(link)
bağarası(link)
bir mola daha(link)
bir mola daha :D (link)
amma çok mola vermişim yahu (link)
son mola (link)
ve manisaya döndüm,rüzgara dönüşte arkamda olduğu için çok teşekür ederim(link)

Scudo

anil 07

Üye
Tepki
16
Bisiklet
Carraro
Öncelikle hoş geldiniz sinan bey benim sorum kurduğunuz çadır çok beğendim acaba nereden aldınız ve fiyatı ne kadar öğrenebilir miyim acaba şimdiden teşekkür ederim

Tepki
20
ince tekerleri bir deneyin derim :) havai fişek gösterisi tam denk gelmiş . sizlere hoş geldiniz demek istemiş sanırım . :) kazasız belasız turlarınızın devamını dilerim.

Tepki
49
hepsiburada.com dan aldım evolite marka tek kişilik bir model,şu anda 175tl olmalı ama ben indirime girdiğinde 120tl ye almıştım@anılerman

Tepki
49
teşekür ederim,ince teker olayı gündemimde fakat beğendim modelin fiyatı biraz yüksek,ilerleyen zamanlarda mutlaka değiştireceğim,hoşçakalın@tolgahansaygili

Tepki
6
Sinan Bey, bu kadar yükü sırtınızda taşımanız eminim çok zor olmuştur. Ben Akhisar'lıyım, Bursa'da yaşıyorum, 1 ay önce arkadaşım Osman Cem Gençtürk'le 4 günlük Bursa-İzmir turu yaptık. ((link)) Öncesinde de deneyimli arkadaşlarla bolca tur sohbetlerimiz oldu. Lisanslı bir arkadaşın sözleri hala kulağımda: sırtınızda hiç bir şey taşımayın, küçük su bile. her şeyiniz heybede olsun. O yüzden çok sevdiğim bisiklet çantamı bile almadım tura çıkarken. o 15 kiloyu sırtınızda taşırken her kilometrede ağırlığı daha da artacaktır. oysa bagaj-heybe ile bir de düz yol lastiğini kombine ederseniz konforunuz ve performansınız çok artacaktır. nice turlara, yolunuz açık olsun :)

• Beğen
Tepkiler: sinan_korkmaz

Yigit Kurt

Aktif Üye
Tepki
88
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yorucu ama keyifli bir tur oldugu efes.den belli :) her yudumu daha da anlamli olmustur.. Keyifli ve kazasiz belasiz nice turlara...

• Beğen
Tepkiler: sinan_korkmaz
Tepki
49
inanın bu yaptığım bilinçli bir tur değil,tamamen hevesimin vermiş olduğu bir delilik :D şimdi bu yolculuktan neleri tecrübe ettiğimden kısaca bahsedeyim.bu yolculuğa pedli ne tayt ne şort giyerek çıktım :( popo iptal,uzun yolculuklar için tayt yada şortun ne kadar gerekli olduğunu anladım,ikincisi sırt çantasını yola çıkmadan önce tarttım 13-14 kg idi yolda bi kaç şey daha aldım ama sanki arkamdan biri asılırcasına yük oldu bana yani heybe şart,görüşleriniz için teşekürler@mustafa kaan sözcüer

Tepki
49
@Yigit Kurt

teşekür ederim,karşımdaki manzara ve yorgunluğun üzerine efesten başka bir alternatif kalmadı malesef :D