Mandal uzunlukları..yardım!!!

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar... Mavic crossride jant setime mandal (quick-release) almak istiyorum. ancak alacağım modelin üç farklı uzunluğu olduğunu farkettim ve kafam karıştı.

UZUNLUKLAR;
- ÖN:15cm / ARKA:19cm
- ÖN:14cm / ARKA:18cm
- ÖN:14cm / ARKA:20cm

Bu üç seçenek arasında hangisini seçmeliyim? bu uzunlukların bir önemi var mıdır? bu arada kadrom "Specialized S-Works M5".

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Scudo

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
MTB için alacağın QR ölçüsü ön-arka 100mm-135mm olacaktır. Yol bisikletinde ise ön aynı uzunlukta ama arka QR mili genelde 5mm kısa oluyor yani 100mm-130mm alman lazım. Kısa olmadığı müddetçe uzunlarını sorunsuz kullanabilirsin. Bu arada senin verdiğin ölçülerin neyin ölçüleri olduğunu anlayamadım.

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt Kılıç

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@sadana

Aslında yaşanır. Yukarda dediğim gibi yol bisikleti için olan mandalın "130mm" mtb ye uymama ihtimali var. Bazı mandalların dişli payları çok kısa olabilir..

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@Güney Tuncer

Doğrudur Güney abi..Olasılıkları göz önünde bulundurmak gerekir.Zaten kesin çözüm orjinali ile ölçüp tercih etmek en mantıklısı olur.Bilgi için Sağ ol.İyi Forumlar.

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
@Güney Tuncer

teşekkür ederim. mtb için düşünüyorum. verdiğim ölçüler mil uzunluklarıdır. uzun almak herhalde bu durumda daha mantıklı olacak.