Maksimum 900YTL fiyatlı önerebileceğiniz bisikletler..

ozgurcann

Üye
Tepki
12
600YTL'ye içime sinen bir bisiklet bulamayınca fiyatı biraz daha yukarı çekmeye karar verdim. Delta'daki satıcı Corratec Motion'ı önerdi 950ytl fiyatı var. Fiyatı bu kadar yükseltmeye gerek var mı? Onun yerine Corratec X-Vert Halcon yeterli midir?

Bütün bunlar dışında Trek ya da Scott olarak önerebileceğiniz bir bisiklet var mı?

900 ytl verilecekse hangi markayı almak mantıklıdır?

Şimdiden teşekkürler..

Scudo

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
ben bugün siparişini verdim, yarın teslim alıyorum, alacağım marka ve model sedona 761, arkada deore xt önde deore özel seri (lx ayarında) zımbırtılar var, kadrosu 1.5 kg, 900 ytl kredi kartına tek çekim yaptırıcam, ya da 500 peşin 450/6 da mümkün, bu paraya bu komponentler başka hiçbir bisiklette yok, bugün gittim gördüm, gerçekten oldukça hafif, görünce hemen kaptım :)

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
ben de yakın zamanda nakit 950 YTL'ye sedona sd-761 aldım
bu fiyata kesinlikle en iyisi bu olsa gerek

aynı komponente sahip bisikleti trek veya scott'ta baksak sanırım tutar 1.500 ytl üzerine çıkar.

ozgurcann

Üye
Tepki
12
bu mantıkla bakarsak Geotech de alınabilir.. İyi bir marka ve kaliteli komponentler'in bir arada olduğu bir bisiklet istiyorum. Corratec bu pazarda nasıl bir marka sizce? Trek ya da Scott kadar kaliteli midir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sedona'ların en önemli artısı, full Shimano set kullanılması. Trek ya da Scott gibi markalarda, aynı fiyata aynı sete sahip bir bisiklet almak asla mümkün olamıyor. Örneğin 850 YTL'lik Trek 4300'le 900 YTL'lik Sedona 761'i donanım açısından karşılaştıramazsınız bile. Vitesten frene, göbekten gidona kadar, Sedona Trek'e fark atar.

Fakat zurnanın zırt dediği yer, kadro kalitesi. Yine aynı örnekte, kadroyu temel alırsanız, bu kez Trek üstün geliyor. Dolayısıyla, bence tercih yaparken öncelikle "donanım mı, ömürlük kadro mu" sorusuna yanıt vermek gerekiyor.

ozgurcann

Üye
Tepki
12
Corratec'lerin kadro kalitesi nasıldır peki? Fiyatı pahalı olmasına ramen şimdide X-vert Motion modeline taktım kafayı, ya da biraz daha ucuz olan x-vert halcon..

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
corratec motion alman malı, corratec'in ucuz malları tayvan malı, bende corratec motion mu sedona 761 arasında tereddütte kalmıştım, sonra baktım motion un kadrosu ağır 2100 gr, arkası deore, ön deore değil, sedona 761 in arkası xt ön lx ayarında özel seri, kadro 1,5 kg, sedona açık ara fark attı bana göre ...

sedona tayvan malı, yerli montaj, scott, trek dünya markası ama fiyat performans diyince çok pahalı kalıyorlar, marka bağımlısı olmadığım için mantıklı olanı seçtiğime inanıyorum:) audi a3 102hp 8v motorlu araç mı yoksa vw golf 1.4tsi 140hp mi gibi bir seçim oldu :) ben teknolojiyi seçeceğim için golf alırdım ...

scott aspect 30, 1280 ytl nakite veriliyor, onda arkada lx var, parası çok olanlara bir alternatif olabilir, deore haricinde komponentlere sahip bisikletlere hiç bakmadım, komponentlerin fiyatları arasındaki farka bakacak olunursa deore ile alivio acera vs arasında çok fazla fark olduğunu göreceksiniz, kullananlarda deore diyor, deore ile profesyonel bir bisiklet için başlangıç yapılıyor deniliyor ...

Melih Bilen

Aktif Üye
Tepki
104
Bence Cube Aim modelini alabilrsin.Fiyatı donanımlarıyla gerçekten doğru orantılı:D

Fatih GEZER

Aktif Üye
Tepki
132
arkadaşlar haklılar belki sedona corratec geotech vb. bu markalar donanım yönünden bakarsak elbetteki daha ucuz gibi görünüyorlar ama bisiklet sadece donanımdan oluşmuyor, zaten trek ve scottın bu kadar pahalı olmasının sebebinin kadrolarındaki kalite ve ömürboyu garantilerinin olmasıdır elbette markalaşmalarının etkiside büyük ama trek ve scott en iyi kadroları üreten markalardır...

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
o zaman 2. el bak dostum. hem marka hemde komponent olarak iyi bişi alırsın 900 liraya.

özgürakbuz

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Canyon
salcano modelllerine bakmanı öneririm

Semih Karadağ

Aktif Üye
Tepki
109
Benimde önerim Sedona sd761 olacaktır. Alternatifler var ancak arkadaşlarda söylemiş zaten donanım olarak 761 in gerisinde kalıyorlar. Ancak şöyle bir durum var bu seviyelerde kadro olarak daha iyi bir marka alırsınız ve ilerledikce donanım yükseltmesi yaparsınız. Ancak çok daha tuzlu olur..

Tepki
3
sen 950 tl ye full alivio shimano disk fren kron xc1000 kadro bi bisiklet toplayabilirsin hemde çok sağlam olur düşünürsen bi alibeyköye şen bisiklete gitmeni tavsiye ederim arkadaşım 800 e full alivio almıştı diskliside 950 yapıyo