Maksimum 500 TL Bisiklet Önerisi..

cihatvural

Üye
Tepki
0
İsim
cihat vural
Öncelikle herkese hayırlı akşamlar..
Uzun bir aradan sonra bisiklet almaya ve bu sporu yapmaya karar verdim. Fazla binemeyeceğim için bütçemi de fazla yükseltmemek istiyorum. Sadece hafta sonları izinli olduğum için bu günlerde bineceğim. Ve yaşadığım yere uygun bir bisiklet olmasını istiyorum. Aklımda çift amortisör vardı ama burada sizlerin çift amortisör hakkında yazdıklarınız beni çift amortisörden vazgeçirdi, hele ki Zonguldak gibi yokuşlu bir memleket için. Bütçem aslında 500 TL'ye kadar çıkıyor ama fazla kullanamayacağım için o kadar çok parada vermek istemiyorum. Hani her gün bisiklete binsem, uzun yollara çıksam tamamda, ben gibi haftada en fazla 3-4 saat bisiklete binecek biri için bu miktar gerçekten çok. Çoktan kastım israf. Neyse konumuza geri döneyim. Zonguldak'ı bilenler bilir yolları oldukça kötü, sürekli yokuş olan bir yer burası. Bana bu şartlara uygun hangi bisikleti önerirsiniz. Burada bisikletçiler çok fazla yok, en iyi olarak Salcano ve Bianchi var. İkisi arasında seçim yapmayı düşünüyorum. Aslında şok, bim, carrefour gibi marketlere geliyor 150-200 TL arası ama onları hiç düşünmüyorum. Alacağım bisikleti özetlersek önde tek amortisör olması ve dağ bisikleti olması. Ağırlık ve bisikletin boyu ne gibi bir etki yapıyor bunu da bilmiyorum aslında. Boyum 174, sizce alacağım bisikletin boyu ne olmalı. Siz bana tecrübeleriniz doğrultusunda ne önerirsiniz. Benim aklımda Salcano NG 650 V ve Bianchi Speed 1000 V var. Salcano 480 TL, Bianchi ise 370 TL. Daha uygun olur, daha güzel, kullanışlı ve isteklerimi karşılayacak bir bisiklet olur, bana ne önerirsiniz. Yazımın tamamını okuyup yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. İyi günler, iyi forumlar..

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sürekli yokuş ise MTB ile kendinizi heba etmeyin. Şehir bisikleti alın, daha hafif, daha az enerjiyle daha çok yol katedebileceğiniz bir bisikletiniz olsun. Maşa amortisörlü olursa yeterli olacaktır.

Aslında amortisör olmasa daha iyi ama düz maşalı modeller bütçenizin epeyce üzerinde. Hafif, 28" lastikli bir model sizin aradığınız şey.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Haftada o kadar binecekseniz 500 civarı bütçe idealdir. Bianchi daha uygun demişsiniz ama bianchinin kadrosu çelik o yüzden ng650 ile speed 1000 i karşılaştırmak yanlış olur.Benim tavsiyem Salcano ng 650 yada Kron xc250 . Kadro boyu olarak 17-18 uygun olur .

cihatvural

Üye
Tepki
0
İsim
cihat vural
Teşekkür ederim yorumunuz için. Ama ben bu terimler hakkında bir bilgiye sahip değilim. Maşa, MTB ne demek oluyor. Bir de ilk mesajda belirttiğim modeller nasıl olur. Veya sizin önerebileceğiniz modeller nelerdir.

cihatvural

Üye
Tepki
0
İsim
cihat vural
Teşekkür ederim. Salcano NG 650 düşünüyorum aslında bende. Bir sorum olacak, V fren ile hidrolik fren arasında ne gibi farklılık var. Bu bisikleti almaya kalktığımda hidrolik ile v arası 100-150 TL değişiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
MTB dağ bisikleti demek. Çeşitleri de var tabi ama genel anlamda dağ bisikletlerine MTB denir. City bike denen şehir/tur amaçlı kullanılan modellerden önermeye çalıştım ben size. Bütçenizi biraz daha artırıp, pazarlıkla Carraro Sportive 221 gibi bir model alabilirsiniz.

Maşa da, ön lastiği kadroya bağlayan, çatal şeklinde, amortisörlü veya amortisörsüz (düz) olabilen parçaya verilen isim.

MTB size gereksiz ağırlık olur. İlk mesajdakiler yani.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Mtb ( Mountain Bike ) dağ bisikleti demek. Maşa ise ön amortisöre deniyor. Disk fren ıslak alanlarda kullanıldığında avantaj sağlar ama bakımı herkesin yapacağı birşey değildir. Ben size v fren öneririm.

serkanokan

Üye
Tepki
11
İsim
Serkan OKAN
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Katlanır
Kron xc250'nin güncel fiyatları 600TL v fren, 650TL disk fren.
Eğer bulunduğunuz yerde kron satan bir yer varsa 450TL civarına v frenli Kron xc150 daha uygun olacaktır.

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Ng650 düşünürseniz elimde temiz 29 jant hidrolik var 1.5 aylık.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@ahmetcan44
Arkadaşın dediği gibi birde bu seçenek var . Şehir tur bisikleti daha büyük ve ince lastik boyuyla daha az güçle daha çok gitmeyi sağlar. Ama siz derseniz ben sert sürüşleri seviyorum diye o zaman mtb tercih etmeniz daha iyi olur sizin için.

Örnek olarak şehir bisikleti (link)

cihatvural

Üye
Tepki
0
İsim
cihat vural
@ahmetcan44

500 TL bütçe belirttim ki bu bile bana göre fazla. Daha uygun ne önerirsiniz peki?

cihatvural

Üye
Tepki
0
İsim
cihat vural
@Emre GÜLEN

Şehirde bineceğim ama burada yollar düz değil :) Sert sürüş olacaktır. Salcano NG 650 nasıl bir seçim olur?

cihatvural

Üye
Tepki
0
İsim
cihat vural
Arkadaşlar başka model tercihi var mı. Burada bir avm Salcano'nun istediğim modelini getirtebileceğini söyledi. Salcano'nun hangi türü olabilir?