Magura mt2 - bilgi yardimi beyler yardim eder misiniz

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Herkese iyi günler ;

Arkadaşlar avid juicylerle sıkıntılardayım. Bende uygun fiyat performans açısından düşünürsem magura mt2 frenleri düşünüyorum. Fren seti yaklaşık olarak disk dahil 700 gram ediyor. Sizce bu seti alsam mı ? Sorun yaşar mıyım ? Ayrıca ikide bir rotor ayar ister mi değme sürtme gibi sıkıntılar çıkarır mı ? Fren performansı sizce nasıldır ?

XTR - 750 ikinci el disksiz
XT - 600 tl disksiz ikinci el
Magura MT2 - 280 tl
Avid Elixir CR ile kıyaslarsanız ne dersiniz - 400 tl disksiz ama ön arka takım ağırlık 400 gram

Scudo

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
.
(link)

(link)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
mt 2 sıfır mı ikinci el mi.
ürün her türlü işini görür.

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
sıfır.... ama ağır sanıyorum... tüm set kurulu halde 600 ü geçiyor sanırsam... emin olamadım @chnkrmz

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Magura bir Alman malıdır. Yıllardır takip ettiğim ve Türkiye 'de satışı olmauan bir üründü. Son yıllarda ürünler ülkemize gelmeye başladı. Magura frenler bütün fren markalarına on basacak kalite ve performansa sahiptir.

Eğer sıkıntı yaşadığınızda yetkili servisine veya bu işten iyi anlayan birisine bakım yaptırabilme şansınız varsa alın derim. Bildiğim kadarıyla biraz ince detayları var. Magura nın fren setlerinin. Ama kendinize güvenmiyorsanız shimano setler daha mantıklı bence.

Erdem Atasagun

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Whistle
Merhabalar hazır böyle bir başlık açılmışken bende Magura MT6 seti le ilgili youeumu olan var mı sorayım. MT6 almak istiyom. Birde XT ıce technology mi? MT6 mı.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Erdem Atasagun mt6 daha pahalı. xt ays teknoloci de çok kaliteli.
maguralar hakkında genel olarak pek bilgilere sahip değiliz. varsa yoksa avid sram shimano.
aslında araştırmak lazım maguraları da.
magura hayes formula tip olarak birbirlerine de benziyorlar.

mt7 de güzel duruyo. çift balatalı. galiba bizim bisikletlere fazla gelir :D

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Beyler valla tesekkurler alman mali oldugunu frenlerinin kapasiteleri gayet iyi bilirim. Ozellikle magura marta sl ... Ama sorum su sizce mt2 alinir agir geliyor bana. En azindan cifti set olarak 356 gr falan olsa alinir ayrica detayli pad kontak ayari yok koldan yapilabilen. İnanin buna gerek oluyor. Saniyorum sadece fren kol aciklik ayari bulunuyor. Diger setlerde kararsizim. Ne yapsam bilemedim.yedek parca olarak pahalilar mi piyasada yan sanayi balatalari kolay bulunur mu ?

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
@BF Okuru valla bekliyorum @BF Okuru ın cevaplarını ....

Açıkcası ön arka diskler dahil toplam kaç gram bunların ağırlığı ve en önemli soru frenleme nasıl bunlarda ? Biliyorsunuz diğer serilerin satması da gerek... Mühendislikteki hesapları yapmadıklarından ya da çok ileri teklonoji gerektirdiğinden değil aslına bakarsanız çoğu benzer bantlardan çıkmasına rağmen ürünleri sistemli olarak çeşitli ağırlık performanslarda üretiyorlar... Bundan dolayı kullanan bilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Emre Nakipoğlu

Kullandığım frenler Magura Marta, aynı değil ne yazık ki :)

MT2 Magura'nın giriş seviyesi frenleri. Bu nedenle hafiflik beklemeyin. Hatta Marta veya SLX/XT performansı beklemek yanlış olur. Daha önce daha üst seviye donanım kullandığınız için ben MT2 pek önermem açıkçası. Ama bilirsiniz kullandığınız için, Magura belirli bir kalitede ürün üretiyor, Alman malı sonuçta. Malzeme kalitesi, diğer giriş seviyesi frenlerden her zaman daha iyi olacaktır bence.

Şöyle sunuyor Magura MT2 frenleri: Giriş seviyesi segmentinin en hafif frenleri. Uyumlu rotorlar da Storm ve Storm SL diye geçiyor. İnternetten ayrıca ağırlıklarına bakabilirsiniz. Set ayrı, rotorlar ayrı, kullanacaksanız adaptör de tahmini olarak toplarsanız belirli bir rakama ulaşabilirsiniz.