Magura Julie Hp '09

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Merhabalar;

Bu hafta Magura Julie Hp aldım, ama şu anda almanyada gelmesini bekliyorum.

Bi çok yer araştırdım yazılar gördüm ama ingilizce olduğu için anlayamadım okulum almanca olduğu için.

Set içide önde 180 arka için 160 mm lik rotor varmış.

Aranızda kullanan, nasıl bir fren seti olduğunu bilen varmı?

Bi yerde Basıncı az olduğunu okudum ancak eski modellerindeydi 2009 da HP (high pressure) dikkatimi çekti.

Şimdi sizin yorumlarınız nelerdir? Bunları merak ediyorum.

(link)

Scudo

kory

Daimi Üye
Tepki
106
Selam bende aynı model olmasada Magura Louise bat kullanıyorum, rotorların bir 30 km sonra filan tam performansa ulaşıyor. Daha önce hep shimano xt filan kullanmıştım. Magura markasına biraz kuşkuyla yaklaşmıştım, ama şimdi çok memnunum. kilom 96 filan shimano xt lerden daha güçlü bir frenleme gücü var bunu kesinlikle hissettiriyor.

• Beğen
Tepkiler: EmirhanKarasu

kasap ahmet

Daimi Üye
Tepki
87
bende magura marta sl red kullanıyorum 2 yıldır cok iyi performansı var daha once xt xtr de kullandım kesinlıkle magura derim bol pedallı gunler

• Beğen
Tepkiler: EmirhanKarasu

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Yorumlar için teşekkürler ancak benimkisi sizin kulandıklarınızdan biraz daha alt model olduğu için tedirginim Magura için genel olarak böyle şeyler düşünüyorsanız artık Fren seti gelince kendimiz görücez :)

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Frenlerimi aldım baya zaman oldu ancak ön fren adaptörünün maşamla farklı girişlere sahip olduğundan vede yazlıkta olduğumdan uzun zamandır kullanamadım,

ön freni kututnun içinden çıkan frenlerden ikisininde yani hem arkanın hem önün kablo boyları aynı arkadaki bile uzun gelmişti bisiklete dolaştırmak zorunda kaldım.

Adaptörüm gelicek ama;

kabloyu kısaltmak için apartlar var kutusunda fakat yedek yağ yok ben içindeki yağı kullanarak yani içinden çıkanı tekrar frenkoluna doldurarak kullanabilirmiyim

bu sorunun cevabımı merakla bekliyorum çünkü yarın burdaki bisikletçiyle işe koyulcaz :)

sone_style

Daimi Üye
Tepki
83
tam olarak bilmesemde içindeki yağı yedekliyip tekrar doldurmanız bir problem yaratmıcaktır sonuçta içine birşeyler katmıyorsunuz ama olurya zararı vardır bilemem :)
o yüzden biraz beklemek lazım bilgili insanların paylaşımını yaklaşımını :)