Dolar 8 Plus

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
@eray.hayta

Olmaz umarım ama olma olasılığı da yok değil yani,üretmediğimiz düşünülürse.Yurt dışına karşı zekice siyasi ayak oyunları oynayacak derecede siyaset adamı da yok(nerede...),dış ülkelere karşı kozumuz da.Hepsine laf atmışlığımız var ve altını çiziyorum,üretmiyoruz.Ne olur o zaman?Dış borçları ödeyemeyecek hale gel,bir takım talihsizlikler daha olsun ve bam!Nur topu gibi bir ekonomik kriz...

@Mustafa Zeybek
Aslında parayı basıp güzel bir derin dondurucu alacaksın...Sonra içine doğal salçalar,teryeağları vs türünden şeyler yapıp yapıp dolduracaksın mevsiminde,sonra da çıkarıp afiyetle yiyeceksin...Üstelik hesabınızı doğru yaparsanız her türlü ucuza gelir.Meyve sebze(GDO'suz ve üstüne deli gibi ilaç basılmamış) nereden alınır bilmiyorum maalesef,ona mecburuz...

Scudo

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Ohooooooooo hala aynı hesap kitap yapıyor millet. Boşverin . Çay bedava olacakmış. Kekler ,börekler ,acmalar. Yok fabrika açmayacakmış. Kıraathane açacakmış. Milli olduğundan cafe demiyoruz aman ha . Artık gençlerimizin marifetlerini görelim, kim daha güzel börek kek yapacak. Daha ne desin artık. Ekonomiye dair bir umut, vazgeçtim yalandan da olsa vaadi yok . Hadi yine iyisiniz. Bedava çayı duyunca.... siz var ya siz...

cay-resimli-sozler-1.jpg

Rip

Daimi Üye
Tepki
676
İsim
Rıza
Bisiklet
Corratec
(link)

Bu nedir abi. Japon yapsa böyle bir şey ki yapmaz, kendine fatality çekmişti.

mavi albatros

Aktif Üye
Tepki
474
Bisiklet
Salcano
MEVCUT İKTİDARI DESTEKLEYEN ARKADAŞLARIM DIŞINDA KİMSENİN YORUM YAPMAMASI CİDDİ BİR RİCADIR .

sayın @mtsemiz ; aklın ve mantığın yolu birdir. burda ve başka sayfalarda da; ikna olmanız için değil, yada siz sorularımıza cevap veremeyerek egomuzu tatmin etmeye çalışmıyoruz. yönetimin 16 yıllık icraatları hakkında şurada sorulan soruların yarısına kendi kendinize cevap verin, o da yeter..

öncelikle chp yi kenarı bırakın o işe yaramaz, öbürü zaten terörist parti, meral hanım ve temel bey nasıl yaftalandı , sosyal medyaya yetişemedim. ama mevcut iktidar dışındaki herkesi bir kenara bırakalım, işe yaramazlar diye kabul edelim düşünürken.

16 yıllık bir yönetim söz konusu, haliyle bazı sorumlulukları, görevleri vardır. 80 milyondan sorumlu. doğal olarak nasıl kendi kendimizi eleştirebiliyorsak, soru sorabiliyorsak; 80 milyonun sorumluluğu olan yönetimi de sorgulayabilmeliyiz. neticede kimsenin haşa peygamber vy ilah olduğunu iddia edenimiz yok değil mi ?

ben akp gitsin şu gelsin demiyorum. akp kalsın, ama birkaç sorum var ve onun da bana sorumlulukları var.

bisiklet forumunda mıyız ? oradan başlayalım.. geri kalanlar öncelik sırasına göre değil.rastgele.

Ülkemiz 1 değil birden fazla kadro markasına sahip olacak üretim tesislerini 16 yılda kuramadı mı ? yani biz türkiye olarak, tanrı türkü korusun diye şahlanan bizler tamamıyla yerli ve milli bisiklet üretip hem vatandaşlarımıza hem de yabancı ülkelere satacak kadar yerli üretim tesisi yapamadık mı 16 yılda ?
bisiklet diyorum, fransa turu gibi organizasyonları ülkemizde yapabilmekten, binlerce insanı her yıl ülkeye çekmekten bahsetmiyorum.

Şeker fabrikaları 16 yıllık iktidarın 16. yılında mı zarar etmeye başladı ? yabancıya verdik deniliyor, yabancı yatırım için işi gücü bırakıp ülkemize zarar eden fabrika satın almaya mı geldi ? buna siz inanıyor musunuz ?

2006 da çıkan yerli tohum üretim ve ticaretinin yasaklamasını nasıl buluyorsunuz ? pazardaki meyve sebzenin durumundan memnun musunuz ? lanet okuduğumuz israilin tohumlarını satın almak zorunda mıyız sizce ? tarım ülkesi değil miydik ? et, saman, tohum ithal etmek bizim gibi arazileri verimli, su kaynakları olan bir ülke için tuhaf değil mi sizce ?

Otomobil sektörünü kaçırmışız olabiliriz, peki ya yenilebilir enerji kaynakları sanayisinde neden hollandalı firmalar malatyanın darende ilçesine km lerce güneş paneli kuruyor da biz kurmuyoruz? 16 yılda neden yapamadık ?

Yani biz 16 yılda sınav sistemini birkaç defa değiştirerek daha kaliteli eğitime ulaştık mı sizce ? daha kaliteli eğitime ulaştık isek neden zararlı madde kullanım yaşı 10 yaşlara kadar geldi ?

Sınav sorularını çaldırmak zorunda mıyız ? basit bir pardon ile bitmeli mi ? Mesleki liseleri daha aktif deneyimli ve üretken yapmak 16 yılda imkansız mı ?

bir maden kazası olmuş, Allah' ın takdiri diyelim; Yüce Allah maden gibi riskli üretim tesislerini denetlememizi yasaklıyor mu ? Ölen madencinin akrabasını tekmeleyen kişinin iktidardan aday olmasından rahatsız mısınız ? yoksa şirket sahibidir , iktidarı da destekliyor olur öyle hatalar mı diyorsunuz ?

Bir partiyi terörist diye suçluyoruz, sözüm ona partiyi chp yüzünden kapatamıyoruz. peki 1 tek adamı , terör örgütünden yargılanan tek bir adamı 16 yılda hapse niye atamadık, şu kan ile duş alma fantezisi olan kimdi. bu yönetimin gücü bir partiye yetemiyor ise, başka kulvarda örgüt kuran BİR TEK ADAMA DA MI YETMEDİ. terörist teröristtir sonuçta. terörist beni desteklese de yine teröristtir. yoksa herkes eşit iken bazıları daha da mı eşittir ? acaba burda hukuku kendi lehine kullanma durumu var mı ?

sayın @mtsemiz , tecavüz, işçi ölümü, rüşvet, iltimas, adaletsizlik her ülkede var ve olmaya devam edecek (istatistik sizin için önemli önemli mi ?)

çocuğunuz ha bire sınava girse ama sorular hep çalınsa,
işçi kardeşiniz sgk sız çalıştırılıp ölse ama şirket bir yaptırım ile karşılaşmasa,
asırlık zeytinlikleriniz yol için kesilse,
sizin çocuğunuz din eğitimi veren kurumda tecavüze uğrasa ve kurum yeterince ceza almasa,
madende denetimsizlikten ölseniz ve anneniz yerde tekmelense, ne hisseder ? ve yönetimden ne beklersiniz ? .......... ben de bu yönetimden onu bekliyorum işte. bir insan ve ülke vatandaşı olarak.

geri kalan tüm partileri sallayın, 16 yıldır biz iktidardaysak 16 yılın sorumluluğu bizdedir diye düşünüyorum, ya siz ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@PsyBeowulf
Kalan paralarla taksitleyerek gemicik alamayacak kadar gerizekalılar işte, bu yüzden asgari ücrete mahkumlar !!!!!! :D :D

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
@PsyBeowulf
aslında 1 USD = 1 EURO = 0,2 TL falan olsa bu yazılanlar mümkün:koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum: 1000 TL ile viyanaya gidip 5000 EURO ya bozdurmak :kyfmyrn:

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Alptriatlon

Aktif Üye
Tepki
745
Bisiklet
Cube
Dolar 6 mı olur, 7 mi olur ? muhabbetleri dönüyor. Allah korusun olursa bir günde dolar 15 tl bile olur.
Genç arkadaşlar hatırlamıyor olabilirler, 2001 krizinde bir günde doların fiyatı 3 katına çıkmıştı.
O günlerde insanlar ve piyasa bu kadar dolarize olmadığı halde... şimdi ise malesef herşey dolara bağlanmış durumda.
Allah bir daha yaşatmasın.

Tepki
28
İsim
Kaan Mert ÇELİK
Bisiklet
Mosso
@Guanzo ulan hahdhaehahehha konuyu açınca ilk bu mesaj geldi istemsiz güldüm saolasın usta sabah sabah iyi geldi :D

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Elinde dolar olan varsa tam satmanın zamanı.
4.7 lere geri inecek.
4.6 lara inme ihtimali var. 4.6lara indiğinde tekrar dolar alın.
bir sonraki artışta 5 olur artık. o zaman yine satın.

• Beğen
Tepkiler: karanbatu

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün çok güzeldi gerçekten , 4.76 dan 3 aylık dolar vardı elimde , saat 16:30 gibi 4.79 dan çıktım . 1 saat sonra 4.77 den birdaha alım yaptım . Gece 4.98 olduğunda , makas farkı ile 4.96 dan çıktım elimdekileri. bugün 4.76 lardan bidaha alırım gibi duruyor :)