Lütfen yolda gördüğümüz cam şişeleri yoldan alalım.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ben zaten denk geldikçe alıyorum ve bu gün gerçekten riskini yaşadım.
servis aracın arkasında 4 metre gerisinde ve sağ tarafında 35 - 40 km hızlarında seyir halindeyken (yol biraz yokuş aşşağıydı )
aracın sağ arka tekerine cam şişenin uc kısmı denk geldi ve ucu kırılıp şişe havada takla atmaya başladı ve tamda kafama doğru fırıldak gibi dönerek geliyordu. Allahtan trafik biraz seyrekti ne arkamda nede yanımda araç vardı. sol sağ yaparak kurtuldum şişeden.

soğuk kanlılığımı koruyarak atlattığım bir çok badire ve kazalardan biriydi gerçi bu.
bunda ve diğer atlattığım badirelerde manevra değilde fren yaparak durmaya çalışsam bu olayda şişe kafama gelirdi kask var ama sonuçta cam parçaları da biyerlere girerdi.

şişeleri yollara kim atıyorsa buradan onların kulaklarını çınlatıyor ve selamlar yolluyorum.

Scudo

kaslagit54

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Aybars
Bisiklet
Canyon
Yaşadığım şehirde yetersiz de olsa bisiklet yolları var. Yol var fakat yolun üstünde de bisiklet haricinde ne ararsan her şey var.Cam kırıkları da var olanlardan yalnızca bir kısmı.Sanki bisiklet yolu değil Hint gurularının meditasyon platformu.Camlardan kaçarken slalom yapıyoruz adeta.T...g ve E... P.... bira markaları bu işe bir el atsın lütfen.Ya kırılmayan cam şişeler yapsınlar ya da ağzı ile içemeyenler için 100 mg. lık fitil.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben de belediyenin hunilerini düzeltmiştim... :S

yolun karanlık bi kısmı var, her ne hikmetse, belediyenin yol çalışması da bitmek bilmez orda...

o gün çok rüzgar vardı, yanar söner ışıkların olduğu huniler düşmüş yere... bilmeyen biri kesin kaza yapar...

indim bisikletten, onları düzeltim... işte çevreden bulduğum taşlarla sabitledim falan... üstümde de sarı reflektör... gören "helal olsun büyükşehir'e, bu saatte çalışıyo" demiştir...

ben paso melih başgan'a çalışıyorum zaten -- ama kendisi beni biraz düşünüp, şuraya da bi bisiklet yolu yapayım bari, demiyo hiç...

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeri gelmişken Efendimiz'den (a.s.m) bir nasihat.
(Mümin) kardeşine tebessüm etmen sadakadır. İyiliği emredip kötülükten sakındırman sadakadır. Yolunu kaybeden kimseye yol göstermen sadakadır. Yoldan taş, diken, kemik gibi şeyleri kaldırıp atman da senin için sadakadır.

• Beğen
Tepkiler: arayanbulur

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Denk geldiğiniz kural ihlallerini yer tarih ve plaka belirtmek suretiyle BİMER yolu ile ihbar ediniz.

Cezai işlem uygulanmayacak olsa bile ihtar yazıyorlar.

Ayrıca benzer durumda sürücü ve yayaların karayoluna çöp vs. atması Karayolları Trafik Kanunu madde 14'e göre suçtur ve cezası 2015 yılı için 391 TL'dir.

Ben şahsen trafik polisinin araçta bulunan birisinin araçtan sigara paketi atması nedeniyle yolcuya ceza yazdıklarını bizzat gördüm.

Tepki
56
Bisiklet
Diğer
Istanbul kartalda oturuyorum. Ozellikle atalar maltepe arasi bisiklet yolunda her zaman kirik bira siseleri oluyor. Bunlari bilerek yaptiklarini dusunuyorum.

Ve ister kalabalik olsun ister tenha , yine de insanlar bisiklet yolundan yuruyor ve inatla cekilmiyorlar.

Gercektende bu tarz insanlarin yasamlarini cok merak ediyorum. Ne yerler ne icerler, keske discovery channel'da seyredebilsem.

Konu basligindaki kirik canlari gorunce istemeden de olsa farkli bir konuya deginmis oldum.

• Beğen
Tepkiler: CandanC