Lütfen yardım edin kafam çok karışık

Tepki
11
1. (link)

firenleri nasıl hiç bilmiyorum :S kararsızım

2. (link)

3.(link)
4.(link)
5.(link),
6.(link)
7.(link)

8.geotech ,

kafam çok karışık kimisi kron kadro al dedi kendin topla dedi
kimisi ikinci el temiz bişey bul dedi kafam çok karışık :D
yardımlarınızı bekliyorum bütcem max 800 tl

Scudo

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Ahmet Fatih Ceylan

Fazla zorlama kafanı buna gerek yok. Git ya whistle al ya da sedona al. 2.el alma. Sedona Borla olabilir bak.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Fatih Ceylan

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bisiklet konusunda yeniyseniz, bence de hiç 2. ele veya toplama işine girişmeyin. ben de 1. el whistle diyorum.

zaten bisiklet parçaları o kadar geliştiki, her halükarda ihtiyaçlarınızı karşılar. sadece hidrolik disk fren mi olsun V fren mi olsun, ona karar verin, sonra hangi bisiklet (rengi, duruşu) sizi çekiyosa onu alın, mutlu mesut binin :)

(EK: eğer çamurda falan hız yaparak binerim, çamurlu patikalarda salarım kendimi aşağı falan demiyorsanız, disk frene de gerek yok bence. v frenlerin herşeyi (bakımı, sorunlarının çözümü falan) daha kolay, daha ucuz... bir de, whistle'lar disk frene de uyumlu diye biliyorum. baktınız olmadı değiştirirsiniz... belki hiç değiştirme ihtiyacı duymazsınız)

şimdiden bol keyifli sürüşler diliyorum :)

• Beğen

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
ilk bisiklet alışımı hatırladım da
aynı durumda idim

gittim
eve yakın
bir bisikletciden (marketten değil)
paramın yettiğini aldım (Kron xc 1000)
şimdi ise
düşük gördüğüm parçalarını yükseltiyorum
(aktarıcıları zayıf almışım.
kadrosu iyidir; bozuldukça bir üst kalitesini alıyorum)

sonuçta
profesyonel anlamda kullanmayacaksan
çok da düşünme
insanın beyni yalama oluyor

bu durumdaki her kardeşime aynı şeyi söylüyorum
bir arkadaşım gitti almanyadan benimkinin 5 katı bisiklet aldı
ilk turda zinciri attı
benimkide zaman zaman atıyor
ikimizde keyifle biniyoruz

• Beğen

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
bence öncelik bırakın donanımı falan saglam bi marka kadro alın ben zamanında aynı hataya düştüm onun için sölüyorum öbür parcalar zamanla paranız oldukca geliştirilebilir size tavsiye edecegim model trek3500 buda linki hem cok şık hemde saglamdır zaten 800lira limit demişsiniz buda o civarlarda donanım biraz zayıf ama onuda dert edmeyin modele burdan bakabilirsiniz trek3500
(link)

• Beğen

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@Alkan Koç

Şahsen 390€ verip tourney ve kilitlemesi olmayan maşaya sahip bir bisiklete binmezdim. Trek'de olsa en baz versiyonu, başlangıç 4 serisi deseniz anlardım ama o da bu fiyatlara olmaz.

Şahsen o paraya bir kullanıcısı olarak XC1000 öneririm. Kron kendini kanıtlamış bir marka. Bu fiyata ömür boyu kadro garantili, full alivio seti olan ve kilitlemeli maşası olan parasının sonuna kadar hakeden bir makine. Hele ki 2011 kadrolarına diyecek laf yok. Ayrıca Sedona 711V'de bakabilirsiniz. Çıtayı yükseltirim derseniz Merida TFS 100 V'de olabilir. Fakat ne alacaksanız gidin bir görün, üzerine oturun öyle karar verin derim.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Yiğitbahçeli

Gerekenler söylenmiş zaten fazlasıyla.Tavsiyem yukarıda yazanlardan birisini yapman.Özellikle kron xc 1000'in size yetecegini düşünüyorum.Hem kadro saglam hem de komponent.Ki o komponentleri de cevirmek cok daha rahat ve zevkli olur kadron sağlamsa.

• Beğen

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
kron xc 1000 kardeşim veya 711 ama xc 1000 de kadro alaşımı daha rijit olan 7005 aluden ve triple butted (hafiflik ve mukavemet sağlar) yapılma, kadro olarakta kompenent olarak ta Kron xc1000

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
aaaaa evet... maşa kesinlikle kilitli olsun... bu önemli !!!

ya bi de, şunu yazmazsam ölürüm;

sonuçta burada tavsiye edilen tüm bisiklet markaları belli seviyenin üstünde olan ve güvenebileceğiniz markalar. aradaki farkı anlayabilecek hale gelirseniz (umarım gelirsiniz) yeni bir bisiklet için elbet bulursunuz bi sponsor : )))).... o yüzden kadrosu olsun, rengi olsun, adı olsun, size diğerlerinden daha yakın gelen biri varsa, sakın atlamayın onu...

bana trek dediler, scott dediler... dediler de dediler... trek düşünerek gittim bisikletçiye... whistle'a aşık olup çıktım :D yani trek ömür boyu kadro garantisi verse n'olur vermese n'olur o saatten sonra... whistle'ımı orda bırakıp başka bir bisikletle çıksaydım... düşüncesi bile kötü yahu =)

bi saattir söylemeye çalıştığım aslında şu, bir bisiklete aşık olmadıysanız, onu almayın =)

oooohh... yazdım rahatladım =)

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@Candan Cığız

Hay yaşayın. Ben de ne zaman bir bisiklet önersem altına da mutlaka "içinize sineni alın" diye not düşerim. Mühim olan içine sinmesi olayı. Sinmedikten, makineye ısınmadıktan sonra trek olmuş scott olmuş (ferrari olmuş :eek: ) ne yazar ;)