Lütfen okuyun

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında lepidoptera tarafından paylaşıldı.

1. lepidoptera

lepidoptera Forum Demirbaşı

Seviye:
    İnsanların başına herzaman güzel olaylar gelmemekte.Ben bugün tanık olduğum kötü bir anı paylaşmak istiyorum sizlerle.Ülkemizde malesef hepinizde bilirsiniz trafik kazaları çok vatantaşımızın canını yakmakta.Kaza anına tanık olmadım ama sanırım sebebi aşırı hızdı ve malesef 4 tane çok genç insanın zor anlarına tanık oldum.Beni mutlu eden tek şey halkımızın gerçekten çok bilinçli bir şekilde olaya davranış biçimleriydi.Hiçbir şekilde yaralılara müderhale edilmedi çünkü bir tanesinin durumu çok ağırdı.Benim elimden sadece kendinde olanların şuurlarının açık olup olmadıklarını durumu ağır olanın ise yaşayıp yaşamadığını kontrol etmek geldi.Keşke daha çok şey yapabilseydim.Arkadaşlar hayat bizlere verilmiş bir armağan lütfen ne kendi yaşamımını nede başkalarının yaşamlarını riske atmayalım.Bir yere geç kalmak hayatımınızda hiçbirşey kaybetmemize neden olmaz.Lütfen trafikte çok dikkatli olalım.Ne bizim canımız yansın nede başkalarının...Tüm bisiklet forum olarak sizleri ailemden birii olarak görüyorum .Ailemizden kimseyi trafik terörüne kurban vermeyelim...

2. mzkaraaslan

mzkaraaslan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu tür konularda bazen kurallara uymuyorum , halktan kimseler uymuyor. asırı sinirleniyorum. iki metre otode ısık vr yolmdan atlaya zıplaya geciyor. sonra ezesim geliyor . uyuz uyuz geciyorum. tabi eskidendi. baktım bole olmuyo . kurallar insanların hayatından onemli değil. gecselerde bisi demiyorum .cünkü herke hata yapar ki benim bir cok hatam oldu.. bu yüzden uyarmıyorum ki uyarılmım, uyarılıp utanmak istemiyorum. ;)

Beni ailemi milletimi tüm inananları allah korusun..

lepidoptera

Seviye:
    Bence uyar ve uyaril ki hatalarını gözden geçirip deneyim kazanmış ol...Bence ne denirse denilsin hayatından önemli olmayacaktır.

4. krizalittt

krizalittt Kıdemli Üye

Seviye:
    kesinlikle katılılıyorum. Benim en çok üzüldüğüm nokta trafik sorunları nedeniyle insanların hayatlarını kaybetmesi. çok etkileniyorum bu olaylardan günlerce unutamıyorum. eğer bana verilmiş bir yetki olsaydı heralde bu ülkede yapacağım ilk iş trafik cezalarını çok çok fazla ağırlaştırmak olurdu. Ne yazikki üülkemizde trafik kuralları yeterince ağır değil.

5. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Ülkemizde hiç bir ceza ağır deilki.Adam katliam yapıyor 15-20 sene yatıyor çıkıyor dışarı

lepidoptera

Seviye:
    Bence bu konuda üzerinde durulması şey kişinin kurallarını kendi koymasıdır.Bilinmelidirki ceza belli bir yere kadar caydırıcı özelliğe sahiptir ama tamamen hata yapılmasını engelleyemez.Kişi kendi hayatını riske sokacak birşeye girişmişse inanın bana ceza bu eylemin önüne geçmede engel olmayacaktır.Evet denetimlerin sıklaştırılması insanlarda dikkatli olmaya yönelik bir yaptırım olabilir.Ama bugün kazanın olduğu yer radar kontrolünün yapıldığı yerden sadece 10 m uzağındaydı...

7. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar hayatımızın sorumluluğu bizim ellerimizde. İki teker üzerinde iken işimizi şansa bırakamayız. Asla, "yol hakkı benim" , "bu gelen beni görmüştür" , "nasıl olsa yol verecek bana" gibi düşüncelerle pedallamamalıyız. Lütfen dikkat :)

Atahan Akıllı ve lepidoptera bunu beğendi.
  8. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    sizlere katılıyorum.pazar günü sahilde bizler için ayrılan bisiklet yolunda ilerlerken en sol belirtilen çizler sınırlarında ilerlerken tam karşımda bir anne cocuğuna top atmak istiyor.inanırmısınız o küçük tenis topunu benim üzerime doğru attı.ve ben bunu farkedince direk yavaşlayıp durdum ve cocuk topu tutmak için önüme atladı.ne beklersiniz böle bu durumda.annesi gülüyordu

lepidoptera

Seviye:
    Valla ne söylenebilirki..Herkes annelik sıfatını malesef hakkıyla taşıyamıyor..

İlginizi Çekebilir

mjj.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2017-3-5_12-28-7.png
Biliyorum "yol bisikletiyle yapılan en yüksek hız" gibi ilgi çekecek bir konu değil ama, ülkemizde, genetik kimlik yoluyla hangi spora yatkın olduğunuzu tespit eden bir firma var. Genetic Trainer...
IMG_20150520_231733_HDR.jpg
Merhaba dostlar hemen her bisiklet süren selenin sert ve rahatsızlığından şikayet etmiştir ve çoğu kişi de belki utangaçlıktan belki rahat hissetmediğinden ya da maddi olarak pahalı olmasından...