Lüks otomobile de güven yok...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Murat Çetinkale tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Çetinkale

  Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  15 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  578
  Beğeniler:
  328
  Şehir:
  Ankara/Batıkent
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Aşağıdaki linkte yer alan haber, çalıştığım kurumun ihalelerine katılan, zaman zaman iş alan bir firmanın sahibiyle ilgili. Rahmetlik, düzgün bir adamdı tanıdığımız kadarıyla. Çok koştururdu, çalışkandı. Ölüm şekli bizleri de çok üzdü. Allah yakınlarına sabır versin. Mukadderat işte...

  Bu arada buradan alınacak ders; Ne olursa olsun, en lüks araçlarda bile her zaman büyük riskler var. A7 bile yanabiliyorsa, söyleyecek fazla söz kalmamış demektir. Siz siz olun, kendinizi, yakınlarınızı, ve tüm insanları önemseyin ve trafikte daha dikkatli olun.

  Not: Parantez içindeki linkin başına www. eklemeyi unutmayın.

  (sabah.com.tr/Gundem/2012/01/23/isadami-otomobilde-yanarak-can-verdi)
   
 2. behcetatinc

  behcetatinc Bisikletkolik

  Kayıt:
  18 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.381
  Beğeniler:
  1.386
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Araç markası ne olursa olsun, birinci ağızdan dile getirilmiyor ancak araç üzerinde bulunan güvenlik sistemlerinin tamamı için size verilen güvenceler maksimum 60 - 70 KM civarındaki hızlar için veriliyor. Bu konu hakkında benim elimde video, döküman vs yok ama eğitim konusunda saygın kuruluşlar olan Autodrom veya Demirbükey organizasyonlarında bu konuları içeren videolar ve canlı örnekler bulunmaktadır. Araç kullanan bizlerin, araç kullanım esnasında dünyanın en tehlikeli işlerinde birini yaptığımızı her an hatırlamamız gerekiyor. Herkese kazasız günler dilerim
   
  Murat Çetinkale bunu beğendi.
 3. Raven_35

  Raven_35 Onursal Üye

  Kayıt:
  23 Kasım 2006
  Mesajlar:
  2.439
  Beğeniler:
  1.932
  Seviye:
  Reklamlarla insanları kandırıyorlar.Hızın güvencesi olmaz,sadece tedbiri olur.Kazada oluşan kuvvetler önceden belirlenemez.İnsanların kafasındaki gibi markaya bakmaz,sadece önlemler alınabilir.Fizik kuralları evrenseldir.50 km/s ile sabit bir cisime çarptığınızda(50-0 km/s anlık duruş) vücudunuzda oluşan zedelenmeler ömrünüz boyunca iyileşmez maalesef.Dışarıdan zarar olmaması organlara ve eklemlere zarar gelmediğini göstermez.Çok çok dikkatli olmak gerekiyor.Hızı hiç bir zaman küçümsemeyiniz.
   
  Murat Çetinkale bunu beğendi.
 4. ilkcan çağdaş

  ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Şubat 2010
  Mesajlar:
  634
  Beğeniler:
  265
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Keşke diyorum,forumdaki arkadaşlar kadar herkes böyle düşünse ve şöförlüğün aslında başlı başına bir sanat olduğunu,yolda zikzak çizmemekle,aracında bitmiş yangın söndürücüyle dolaşılmayacağını,sadece fenni mauyene zamanı ilkyardım çantasını başkasından alınmayacağını....örnekler çok,anlasalar.
  Bizdeki inat belki de hiç bir millette yok ve böylede devam eder.
  Güvenlik konusuna gelince araçtaki yangından öte,ne yazıkki Dünyadaki tüm firmalar ürettikleri araçların hafif olması için güvenliğinden ödün vermek zorunda kalıyorlar.Bu durum eski araçlardaki güvenliği arattırır hale geliyor.Siz aracınızla saatte 100km hızla giderken,allah göstermesin duvara çarptığınızda kağıt gibisiniz.Ne olması gerekiyor peki?Topyekün üreticiler daha sağlam ve güvenli araçlar üretmeli ve ülkemizde eğitim,trafik cezaları artmalıdır.
   
  Murat Çetinkale bunu beğendi.