Look Keo 2 Max SPD Pedal için hangi kal?

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
(link) pedallar bunlar arkadaşlar , bu pedallara hangi kal grubunu almalıyım ?

- LOOK KEO CLEATS KAL

- LOOK KEO GRIP KAL

- LOOK DELTA KAL << bu 3 kaldan hangisi oluyor bilen var mı acaba.

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
(link)

Şuraya göre almanız gereken kal "GREY KEO GRIP CLEATS"

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@Edip Dinçer

Edip bey gerçekten çok teşekkür ederim. Bu kalların yanında vidaları veriliyor mu ? ve bu linkteki pedal benim pedalımın aynısı ama renkleri değişik anladığım kadarıyla doğrumu acaba :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Ekranın sağ tarafından "Colors"dan "White"ı seçerseniz muhtemelen sizdeki pedalı görmüş olursunuz..

Kallerin yanında vidaları da veriliyordur diye tahmin ediyorum..
(link)olduğunu görüyorum kalin.. Arayıp sorarsanız yardımcı olurlar =)

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@Edip Dinçer

Süpersiniz çok yardımcı oldunuz gerçekten teşekkür ederim.

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Selam,
Look orjinal kaller'i uc degisik renkte satilir ve hepsi vidalariyla beraber gelir.Renkler salinim acilarini belirtiyor; kirmizi 9 derece, gri olanlar 4.5 derece salinim yapabiliyor, siyah olanlarda salinim yoktur. Gri en cok tercih edilen modeldir.

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@Ozzgurr

verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim çok yararlı benim için. O zaman gri olanından sipariş edeceğim. Teşekkürler tekrardan

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.107
Bisiklet
Diğer
Şu anda gri kullanıyorum daha önce siyah kullanmıştım. Şimdi ise açılı olmasının avantajı olacağını düşünerek gri kal aldım fakat pek iyi bi tercih olmadı. Nedeni açılardan ötürü ayağınız sabit bir pozisyonda durmuyor ve farkında olmadan çapraz açıyla basarak sürebiliyorsunuz bazen o da ağrıya sebep oluyor. İlk aşamada gri iyi bi tercih olabilir ama ilerisi için siyah kali tavsiye ederim. Ben de kallerin ömrü bitince tekrar siyah alacağım.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@özhan akgök

Siyah almamı öneriyorsunuz yani ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Engin ATAL
Hocam ne renk almıştınız o zaman? Memnun kaldınız mı bir de :)

ozan aktürk

Daimi Üye
Tepki
104
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Pedalım keo kal kullanan dechatlon pedallarından birisi. Pedalla birlikte kırmızı kallerden geldi. 9 derece salınım bana çok geldi.
Rahatsız edebiliyor pedalın bu kadar çok oynaması. Eğer yarış koşmuyorsanız 0 derece kaller size eziyetten başka bir şey katmayacaktır. Tavsiyem gri 4.5 derecelik olan kaller.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
d@ozan aktürk
Hocam bendeki de dediğiniz pedaldan. Decathlon'dan gelen kırmızı kalleri kullanıyorum aynı şekilde. Diğerlerinin nasıl olduğunu merak ettim değiştirsem mi diye düşünüyordum. Bu kallerin derecesi 0 sanki :D Nasıl 9 derece oluyor anlamadım, ayağım hiç hareket etmiyor benim :/ Bunun bir ayarı var mıdır ? Ben bunu başta shimano sanıyordum 0 derece olan kırmızısından :)

ozan aktürk

Daimi Üye
Tepki
104
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Pedalın hareketini etkileyen bir ayar yok diye biliyorum. Pedalda yapabileceğiniz tek ayar pedaldaki yayı sertleştiren vida ile oynayarak ayakkabıyı pedaldan kurtarmak için gereken kuvveti ayarlıyorsunuz. Ama bu ayar pedalın hareketini kısıtlamaz diye düşünüyorum.

Pedalın 0 derece gibi hissettirmesini şöyle anlatayım

Örneğin sizin pedala ideal basış açınız saat 6 yönü. Eğer kalleri doğru ayarladıysanız pedal saat 5 yönü ve saat 7 yönü arasında hareket edebilmesi lazım.
Sizin durumunuzda ise kalleri ayarlama şekliniz ayakkabıyı saat 6 yönünden saat 4 yönüne kadar hareketine imkan sağlıyor. Siz de bu boşluğu sadece ayakkbıyı pedaldan çıkartmak için kullandığınız için hissetmiyorsunuz.

Umarım çok karışık olmamıştır.