Look 4x4

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
M520 kullanıyorum ve memnun değilim ayarı sonda olmasına rağmen ayagımdan olmadık zamanlarda (atlarken felan) çıkıyor.
M520 de yaşadığım sorunu bu pedalda da yaşar mıyım ? Bu pedalın kilit sisteminin ayakkabıyı tutuşu yeterince kuvvetli mi sizce ? Bu pedal dışında başka önereceğiniz spd pedallar var mı ?
Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
hayır look gayet iyi güvenle kullanabilirsin. çıkmaz ayağından. bendede m520 var ama değiştirmek için para harcamamayı tercih ediyorum.
görüşrüz.

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Selam lar ; Pedal ayarı sonda olmasına rağmen pedalın çıktığını belirtmişssiniz. Sorun ayakkabınızın altındaki kallerdede olabilir. Kaller yürüme esnasında yer ile temas attiğinde aşınma gösterir ve aşındığında spd pedalın kilit sistemi kali tutmaz. Kalleri değiştirerek sorunu çözebilirsiniz...

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Ayakkabının altıdaki kaller yeni herhangi bir zedelenme veya aşınma yok. Dolayısıyla kallerden kaynaklandığını sanmıyorum. Sanırım pedallarımı değiştireceğim çünkü hiç memnun değilim.
Look 4x4 dışında başka pedal tavsiye edebilecek olan var mı ? (Aradığım özellik pedalın ayakkabıyı çok iyi tutması. )

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Aslında şöyle de bir durum var. Bisikletle zıplarken teknik gereği kilitli pedalla bisikleti çekmemeniz gerekir. Bu işin kolayına kaçmak oluyor biraz ve bazen atlayıştan sonra inerken dengesiz düşmelere sebep olabiliyor.
Her pedal, bu tip bir çekmede ayakkabıyı bırakma eğilimi gösterebilir, çünkü düşüşler esnasında ayağınızın pedaldan kurtulmasının tek yolu budur.

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Sadece zıplarken olsa iyi zaten zıpladığım en yüksek yer herhalde kaldırımdır. Beni asıl sinir eden yokuş yukarı çıkarken pedala asıldığımda pedalı yukarı çekerken pedalın ayakkabıyı bırakması. Bugün de 2 kere oldu ve çok sinir bozucu bir durum.