Londra'da Yapılan bir bisiklet turundan tek kare fotoğraf...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Bagaj kullanmak şartıyla,omuz çantasıyla 1 saat sonra sünnet çocuğu gibi maşallah yazısı çıkar .:D

• Beğen
Tepkiler: umutkahraman

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
Herhangi bir lakaya girildiğinde,mazalllah sele istenmeyen yerlere girebilir :)

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Bu tür fotoğrafları görünce güzel ülkemin kıymetini bir kez daha anlıyorum...

Onur Erk

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Sedona
Bence saygı duymak zorunda herkes böyle şeylere. Görmek istemiyosan gözlerini kapatırsın geçersin bazı şeyleri. Adamları bir yorumla dinsiz imansız yapmayın gözünüzü seveyim.Dünya üstündeki hiçbir insanoğluna insanların dinini imanını yorumlayın diye bir görev verilmedi...

Bu arada seleler biraz rahatsız gelebilir o pozisyonda:D:D

Saygılar...

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Uç noktada ama İyi niyetli bir protestodan da polemik çıkarmayı pek güzel biliyoruz.Eminim kaldırımlarda alkışlayanlarda protestoyu ''protesto'' edenler gibi bisiklet üstündekilerin dalına budağına bakıyordur alkışlarken,mal mülk varlığını takdir edercesine.Biz de demiyoruz haydin hurra don paça sıyıralım bisiklet yolu vs. isteyelim.Olayın geçtiği ülke BİLİNCİ bu tip protestoları kaldırıyor demek ki.

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
Allahtan tek kare bir fotograf, mazallah farkı açılardan bir kaç kare fotograf ta olabilirdi ;)

• Beğen
Tepkiler: DreamMaker

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Mesele sadece din değil örf ve adet meselesidir ayrıca. Türk Kültürü ile yetişmiş biri olarak söylüyorum. Bu protesto biçimini özgürlük olarak görmem pek mümkün. Yetiştiğim kültür, sahip olduğum örf ve adetler bunu mümkün kılmıyor. Zaten İslamiyetten öncede Türklerde mahremiyet ön plandaydı. Dolayısı ile Türk Kültürü ile yetişmiş arkadaşların bu olaya alkış tutması pek manidar. Tabiki Amerikan yada Fransız kolejlerinde büyümediyseler eğer. :cool:

Herneyse, konu bukadar uzamamalıydı. Hayatımda tartışmayı kazanan görmedim duymadım. Herkes fikrini söyleyebilir. Ama din iman karıştırmazsak iyi olur.

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
İranlı ya da Malezyalı bisikletliler de bizim turlara böyle mi bakıyorlar acaba ? :)
Malum, onlara ve bizim bir takım insanımıza göre bizim kadınlarımız da çıplak geziyor.
Ve yine bizim bazı önemli şahsiyetlerimize göre yeterince giyinmeyen kadınlarımız, mesela yakası açık olanlar, hatta bazılarına göre başı açık olanlar, kötü muameleyi hakediyor.
"Bu bazı insanlara" göre ar, namus, din iman bir tek kendisi kadar ya da hiç olmazsa "yeterince" örtünenlerde var.
Başka bazı insanlara göre kıyafetin çok daha önemsiz olabileceğini, kıyafetin insan icadı bir örtüden ibaret olarak görülebileceğini düşünemiyorlar.

Herhangi bir insanın küçücük beyniyle bütün dünyayı, hayatı, insanları çözdüğünü, anladığını sanıp, bütün diğer insanlar hakkında böyle yargıya varmasını hoş göremiyorum.
Dünyayı kendi küçücük penceresinden görüp insanları o kendi küçücük penceresinden yargılayıp suçlu bulan "bu insanları" yargılasam mı, küçümsesem mi, gülsem mi, ağlasam mı bilemiyorum.

DreamMaker

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar;

Konu çok uzadı dallandı budaklandı.

Ben bu konuyu açarken yüzlerinizde bir tebessüm oluşması için açtım. Başka bir düşüncem yoktu. Konunun Din ile, Örf ile, Adet ile hiç alakası yoktu.

Adamların ne ahlaksızlığı kaldı nede dinsizliği...

Hatta dedelerimizin onlara medeniyet öğrettiğine kadar gitti. Neredeyse şemsiyenin, parfümün icadına gidecek...

Londra'da bu tura katılanlar böyle bir etkinlik/protesto yapmak istemiş, yaşadıkları yerin bunu kaldıracağını düşünmüş ve yapmışlar. o kadar... Tıpkı Ukrayna'da ki çıplak protestocu kadınlar gibi. (Ukrayna da yanılmış olabilirim o bölgede)

Burada yazılan bir mesajda bir arkadaşımız dediki;

@asilcenk

Koyu ile işaretlediğim kelimeler medeniyetin bir gereği değilmidir? Bizde de aynen böyle olması gerekmezmi? Şimdi dönüp bakalım bizde neler olduğuna, Daha geçen gün bir arkadaşımız öldü, bir diğeri darp edildi hatta polis tarafından ensesine silah kabzası ile vuruldu...

Bir resimden bu noktalara geldik. Şimdi düşünelim...Ahlaksızlık sadece çıplaklıkmıdır? Yoksa bir diğerinin hakkını hiçe saymak, darp etmek, yere tükürmek, dövmek, saygısızlık yapmak, çalmak, rüşvet vermek/almak, dayı/amca ile bir yerlere gelmek vb. şeyler de ahlaksızlıkmıdır?

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Kimsenin kin tuttuğu yok Ali,karışık mevzular bunlar,sen içini ferah tut bol pedallar :)

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Yorumların çoğu Türkçe düşünüp İngilizce konuşulmasına benziyor. Neden kendi değerlerinizle yorumluyorsunuz bunu anlayamadım. Her kültürün davranışlara atadığı değer farklı, burada da farklı bir kültürün protesto ya da bir gösteride varabileceği (bizce) uç bir noktayı görüyoruz. Ben şahsım adına ilginç bulduğumu söyleyebilirim ancak bunun ötesinde yorum yapıp kendi değerlerimle, inançlarımla yoruma girmem. Başka bir toplumun mutfak kültüründe de hamamböceği yenebiliyor mesela ya da biz domuz eti yemiyoruz ve bize bu yüzden hayret edenler var. Düşünsenize bu yüzden yabancı bir forumda Türkler ne biçim insanlar, domuz eti yemiyorlar vs dendiğini. Bunu söyleyebilmeleri için bizim inanç sistemimizi, toplumsal yaşayımızı kavramış olmaları gerek. Kavradıklarında bile bu onlara eleştiri hakkı vermez.
Bu arada eylemin ne amaçla yapıldığını da merak ettim...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
İş yoğunluğundan bu konuyu es geçmiştim takibe almamıştım bir abimin uyarısı ile iyi ki zamanında fark etmişiz.Yine bir klasik tartışmaya açık konu ve tartışmayı bilmeyen arkadaşlar.

Bisikletforumdayız bir arkadaşımız kardeşimiz bisiklet ile ilgili bir soru sorduğu zaman bir tavsiye istediği zaman günlerce tek cevap yazılmazken bu tip bir konu olduğu zaman maşallah sular seller gibi akıyoruz konuyu hemen takibe alıyoruz tartıştıkça tartışıyoruz bununla da yetinmeyip kendi fikirlerimizi bizimle aynı düşünmeyen insanlara empoze etmeye çalışıyoruz.

Arada bazı kendini bilmezler saygı seviyesini aşıp argo kelimelere başlıyor karşılıklı suçlamalar iğnelemeler.Bisiklet ile ilgili konularda gık sesi çıkmayıp bu tip konularda coşan tüm arkadaşları yönetici olarak değil ama forum üyesi olarak kınıyorum.hele hele bazı tipler var ki sadece bu konuları takip ediyor ortalık karıştırmaya kol geziyor.

Lütfen bu tip tartışma isteklerinizi konuyla ilgili forumlarda yapın burası bu tartışmaların yeri değil.

Bir arkadaşımız bir olay görmüş paylaşmaya değer bulmuş paylaşmış beğenirsiniz beğenmezsiniz bunun din ile siyaset ile alakası yoktur her müsait konuyu dine ve siyasete bulaştırmayı ne kadar sevenlerimiz var anlamak mümkün değil.Forum hayatında hiçbir paylaşımı olmayan sadece yapılan paylaşımlara eleştiri yazmayı bilenleredir benim lafım diğer arkadaşlar üzerlerine alınmasın sakın.Kusura bakmayın lafı uzattım konu kapanmıştır herkese iyi forumlar....

Not:Bu tip durumlarda özellikle argo ve ağız bozma durumlarında lütfen okuyan arkadaşlar rahatsız oldular ise eksi rep haklarını kullansınlar ve yazan arkadaş yaptığı hatayı anlasın.Tüm bu olaylara bizlerin ceza vermesi forum yönetimini kötü duruma düşürüyor sanki biz rahatsız oluyormuşuz da üyeler rahatsız olmuyormuş izlenimi çıkıyor.

Yönetim kararı 14.06.2012 sabah 07:00 itibariyle konu içerisinde kural dışı mesaj yazan ve karşılıklı kışkırtmalara sebep olan arkadaşlara 1 er gün forumdan uzaklaştırma cezası verilmiştir.Bahse konu mesajlar silinmiştir.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.