Litvanyalı bisikletçiye 4 ay hapis....

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Mayıs 2005
Mesaj
2.284
Tepki
1.204
2002 yılında Fransa Bisiklet Turu'nu 3. sırada bitiren Litvanyalı bisikletçi Raimondas Rumsas'ın, dopingli madde ithal ettiği gerekçesiyle 4 ay hapse mahkum edildiği bildirildi.
Litvanyalı bisiklet sürücüsü ve aynı zamanda 2002 yılında Fransa'da düzenlenen Tour de France'da 3. sırayı alan Litvanyalı bisikletçi Raimond Rumsas, yasaklı olan doping maddeleri ithal ettiği suçlamasıyla 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Litvanyalı bisiklet sürücüsünün eşi Edita Rumsas aynı suçtan dolayı 3 bin euro para cezasına, ona bu ilaçları öneren Polonyalı doktor Krzysztof Ficek de 12 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Rumsas, Fransa Bisiklet Turu'nu 3. sırada bitirdiği gün karısı Edita, müşteri kılığındaki polislere yasak olan dopingli maddeler satmak isterken suç üstü yakalanmış ve yapılan aramalarda arabasının bagajında, EPO (eritroprotein) adlı bir ilaç ve çok sayıda yasaklı madde ele geçirilmişti.


26.01.2006

Kaynak : İHA
 
  • Beğen
Tepkiler: çağatay_çankaya
Scudo

bikerboy

Üye
Kayıt
18 Nisan 2005
Mesaj
82
Tepki
21
Şehir
ankara
işte herkesin de gördüğü gibi kanunlar uygulanınca çok kişinin canı yanıyo. böyle bi kaç yıldız daha ceza alsa bakın nasıl pacaları tutusur. tabi bundan önce ya para cezası ya spordan men ediliyolardı işleri kolaydı. umarım spor için hayırlı olur
 
Yukarı Alt