Litvanyalı bisikletçiye 4 ay hapis....

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Önder Özdoğan tarafından paylaşıldı.

1. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    2002 yılında Fransa Bisiklet Turu'nu 3. sırada bitiren Litvanyalı bisikletçi Raimondas Rumsas'ın, dopingli madde ithal ettiği gerekçesiyle 4 ay hapse mahkum edildiği bildirildi.
    Litvanyalı bisiklet sürücüsü ve aynı zamanda 2002 yılında Fransa'da düzenlenen Tour de France'da 3. sırayı alan Litvanyalı bisikletçi Raimond Rumsas, yasaklı olan doping maddeleri ithal ettiği suçlamasıyla 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Litvanyalı bisiklet sürücüsünün eşi Edita Rumsas aynı suçtan dolayı 3 bin euro para cezasına, ona bu ilaçları öneren Polonyalı doktor Krzysztof Ficek de 12 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Rumsas, Fransa Bisiklet Turu'nu 3. sırada bitirdiği gün karısı Edita, müşteri kılığındaki polislere yasak olan dopingli maddeler satmak isterken suç üstü yakalanmış ve yapılan aramalarda arabasının bagajında, EPO (eritroprotein) adlı bir ilaç ve çok sayıda yasaklı madde ele geçirilmişti.

26.01.2006

Kaynak : İHA

çağatay_çankaya bunu beğendi.
  2. bikerboy

bikerboy Üye

Seviye:
    işte herkesin de gördüğü gibi kanunlar uygulanınca çok kişinin canı yanıyo. böyle bi kaç yıldız daha ceza alsa bakın nasıl pacaları tutusur. tabi bundan önce ya para cezası ya spordan men ediliyolardı işleri kolaydı. umarım spor için hayırlı olur

İlginizi Çekebilir

upload_2016-1-7_22-26-54.png
Dört yıl önce kalp ameliyatı olduğumda, hem ameliyat öncesinde hem de ameliyattan sonraki günlerde hemşirelerin düzenli olarak bende EKG ölçümleri yaptıklarını hatırlıyorum. Hastanede yattığım...
2.png
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...
glycemicindex.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...