Likya Yolu Yürüyüşü

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
Genelde bisiklet paylaşımlarını yine bu forumda ama İzmit başlığı altında yapıyoruz.

Geçtiğimiz Haziran ayında senelik iznimizin el verdiği ölçüde 7 günlük, kırmızı-beyaz işaretlerden taviz vermeden, kestirmeler yaratmadan, motorlu taşıta elimizi sürmeden Fethiye'den Kaş'a yürüdük.

Bu aralar maratondan ötürü de popüler diye paylaşayım dedim. Sorunuz olursa memnuniyetle yanıtlarım

(link)

devamı 2012'de. çalışınca tek seferde olmuyor hiçbirşey.

Scudo
Tepki
97
Merhaba Mehmet bey,harika paylaşımınız için teşekkürler...
Akıcı anlatımınız ve fotoğraflarla bende sizinle gezmiş kadar oldum.Yürüyüş sporu ülkemizde ne yazıkki pek yaygın değil,halbuki ne kadar güzel parkurlarımız var...
Bende doğada uzun yürüyüşler yapmayı çok seviyorum ama arkadaş bulamıyorum.Zaten iş-güç,eş-çocuk gibi faktörlerden pek fırsatımda olmuyor...

Sorularım:
#Yürürken kullanılan batonların ne kadar faydası var?
#Yedi günde toplam kaç km yol aldınız?

Güzel bir yürüyüş olarak bende bu yaz kendi rekorumu kırdım ve mataron yürüdüm...41,5 km yolu 10 saat 20 dakikada kat ettim...:))
(link)

Bu arada çok geçmiş olsun,umarım bundan sonraki etkinliklerde sağlık sorunlarıyla karşılaşmazsınız...
Selamlar,
Cüneyt

• Beğen
Tepkiler: kalpe8

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Belgesel tadında bir yürüyüş olmuş, güzel anlatım ve resimler için teşekkürler. Ayaklarınıza sağlık.

• Beğen

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
Cüneyt Bey Merhaba,

Aslında bu kadar anlatmayı tahmin etmemiştik ancak bu konuda oldukça fazla eksiklikler var. Yürüyüşe hazırlanırken popüler ve bilinen yerler dışında çok yer hakkında bilgi bulamamıştık açıkçası. Resim GPS paylaşalım derken biraz abarttık galiba. :)

Yürüyüşleri, bisikletleri çok sık yapabildiğimizi sanmayın. Aynı ev derdinden biz de muzdaripiz.

Sorduklarınıza gelince: Baton olmazsa olmaz. Hayat kurtarıcı. Ayakkabı, çanta ve baton çok çok önemli. Tchibo'da birkaç hafta önce vardı. 40 TL. civarıydı. Hele dağ bayır yürüyorsanız çok çok gerekli. Örneğin dar bir patikadan yürürken denge kaybını riskini azaltıyor. Tırmanırken destek, inerken doğal olarak hızlanırsanız destek oluyor. Bir bakıma ek ayak görevi görüyor. Asfaltta çok anlaşılmıyor hatta kullanmaya gerek de duymadık çoğu zaman. Ama toprak yolda şart.

Yedi günde toplamda 215 km civarında yürüdük. Tabii dağ tepe yürüdüğünüz için asfalttaki gibi hızlı gidemiyorsunuz. bazı günler toplamda 23 km. yürüdüğümüz oldu. Sabahtan akşama kadar yürüdük desek yeridir.

Siz de bayağı iyi yürümüşsünüz. Tebrikler. Son zamanlarda gidemedim ama baba tarafı Ordu-Perşembeli (Medreseönü) olarak birgün beraber yürürüz belli mi olur?

1.5 aylık hastane günleri de çok fenaydı orası ayrı konu. hiç girmeyelim detaylara :)

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt HOCAOĞLU

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Orada üst sınıf bir mtb yle yolculuk yapmak vardı uff :)

Ama sonuçta yürüyüşte güzel bi şekli bu olayın :D

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
@Musa Sagol

bazı yerler MTB'yi el ile taşımaya bile müsait değildi. Bisikletçi gözüyle de baktık ama eğer tüm yolu sindirerek yürüyeceksek buraları yürümek daha mantıklı :)

bazı yerler vardı ki MTB ile tam adrenalin olurdu orası ayrı.

Tepki
97
Merhaba Mehmet bey,

Bilgi için teşekkürler,yüklü sırt çantaları ile o zeminde o kadar yol yürümek kolay değil.Ama doğada olmak ve özgürce yol alma duygusu tüm yorgunluğunuzu almıştır...

Birgün bu tarafa yolunuz düşerse mutlaka haberleşelim,perşembe yarımadası doğa yürüyüşleri ve bisiklet turları yapmak için çok uygun.Google.map'tan pek çok parkur belirleyebiliyorsunuz...

Selamlar,
Cüneyt

• Beğen

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
Kesinlikle Cüneyt Bey,

Çok ağır olmadığı sürece sırtınızda evinizi taşımak inanılmaz özgürlük hissi veriyor insana. örneğin tepenin ardında ne var diye yürüyüp sonradan kilometrelerce yürüdüğünüzü farketmiyorsunuz bile :)

görüşmek üzere

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Harika bir yürüyüş olmuş, muhteşem yerlermiş, içim gitti, oralarda yürüyüş yapmayı ben de çok isterdim. Teşekkürler

• Beğen

fatih alver

Forum Demirbaşı
Tepki
847
Bisiklet
Bisan
Abi ayağınıza sağlık, valla enerjine ve çeşitliliğine hayranım. Hakikaten hayallerimdeki işleri yapıyorsun. Çok istedim seninle ve birkaç güzel dostla şöyle bir organizasyon yapalım ama kısmet olmadı napalım. Olsun sen gez dolaş biz keyifle izleriz. :in:

Katılan herkesi gönülden kutluyorum. Hoşçakal, selamlar

• Beğen

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
çok sağol Fatih,

Öyle deme yahu senin de eneji benden aşağı kalmaz. Önemli olan kafaya koymak. Gerisi teferruat oluyor. Yine yaparız birşeyler. İzmit yağmurdan kırılıyor valla dışarıya çıkamıyoruz :)

Valla keşke daha fazla aktivite yapabilseydik... Ben de yanarım ona yanarım. Gidince anlıyoruz kıymetimizi.

• Beğen
Tepkiler: fatih alver

adem er

Daimi Üye
Tepki
143
iki yıl önce kardeşimle bu yolu planlamış ama gerçekleştirememiştik. sayenizde görmüş tecrübe edinmiş oldum. emeklerinize sağlık. doğa için yaptığınız küçük uyarılar hep aklımızda olmalı.

bu yolu yürümek isteyen yoldaşlar arıyorum. temmuz dönemi için

HAYYALERİM ÖNDE BEN HEP GERİDE ama Bİ GÜN YOKUŞ AŞAĞI PEDAL ÇEVİRECEĞİM.

• Beğen

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
@adem er

Teşekkür ederim.

yanınıza almanız gerekenleri de (çanta ağırlığı, ayakkabı, yemek gibi) ekleyeceğim. Temmuz ayı biraz sıcak olabilir. En güzeli Nisan, Mayıs gibi bu yolu yürümek. seneye biz de bu zamanda yürümeyi planlıyoruz tekrar.

• Beğen
Tepkiler: adem er

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
@Frédéric LAPOİNTE

ben teşekkür ederim :)

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Merhaba Altuğ Bey,

Eminim harika bir gezi olmuştur. Keyifli geçtiği yazılanlardan belli. Tabi küçük aksaklıklar olacak ama önemli olan bitirip bunları paylaşabilme imkanı bulmak. Siz gezginler bizlere çok iyi örnek oluyorsunuz. Herhalde bura gibi çok gezilecek yer vardır. Bundan sonra sizin gibi gezginleri örnek alacağım.

Teşekkürler...

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
@Salih Dinçer

yok yahu o kadar değil :)

valla yapılacak çok şey vardı. geç mi oldu bilinmez ama 30'dan sonra kıymetini anlıyorum daha iyi.

pasaport yok, kimlik kontrol yok. Memlekette gezilecek yer çok. Önemli olan fırsatı yaratmak. Gerisi keyfini çıkarmak.

Ben teşekkür ederim güzel sözler için.

adem er

Daimi Üye
Tepki
143
@kalpe8

evet nisan mayıs döneminde doğa insanıda uyandıracak kadar enerjik ama... çalışma şartlarım ancak temmuzda olanak veriyor.

Kabare

Üye
Tepki
53
Bisiklet
Trek
Çok güzel bir yol, harika fotoğraflar. Eskiden beri düşündüğümüz bir rotaydı...

• Beğen