Likya Yolu Turu 2.Gün (Köyceğiz-Dalyan)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serkan Taşdelen tarafından paylaşıldı.

 1. Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Likya Yolu Turu 2.Gün; (Köyceğiz-Dalyan)


  29 Şubat 2008
  Her birimizin serildiği odalarda uyku tulumlarından çıkma saati geliyor. Saatim daha 6.45, dışarıda güneş bile doğmamış. Ama erken kalkan erken yol alır diyerek ayaklanıyoruz. Kahvaltı hazırlıklarına başlıyoruz. Bazısı çay suyu koyuyor kaynaması için, bazısı kahvaltı için omlet hazırlıyor, bazısı dışarıda bisikletini hazırlama aşamasında, ben ise markete ekmek almaya gidiyorum. Anlayacağınız herkes bir işin ucundan tutmuş biran önce yolda olmak için can atıyor. Kahvaltı menüsü biraz öncede dediğim gibi omlet, çay ve ekmek. Açlıktan zil çalan karnımızı doyuruyoruz. Öğle yemeği kaçta ve nerede kim bilir.
  [​IMG]

  Kahvaltının ardından bulaşıklar yıkanıyor ve herkes bisikletinin başında alıyor soluğu. Yol için tüm hazırlıklar yapılıyor ve son kontroller gözden geçiriliyor. Mataralar doluyor, demir atların yönü çıkışa doğru çevriliyor ve son bir hatıra fotosu çekiliyor.
  [​IMG]

  Ayaktakiler: Serkan(ben), Kevser, Ali Aktuyun, Oturanlar: Mehmet Değirmenci, Atilla Akgündüz, Çeken: Göktürk Günal
  Yoldayız artık. Daha yola çıkar çıkmaz ilk kaza oluyor. Ali Abi çantasının hışmına uğrayarak düşüyor. Çok ciddi bir durumu yok ama çokta iyi sayılmaz. Kaburgasında beliren bir ağrı tur boyunca onu rahatsız ediyor. Hava düne göre çok çok güzel. Güneşli hava da terleyerek ilerliyoruz. Sen kalk -20 dereceden gel Köyceğiz’de terle, olacak şey mi? J Güneş her zaman beni mutlu etmiştir. Havanın güzel olması tüm gurubu da mutlu ediyor tabi. Eğlenceli bir şekilde pedallarımız dönüyor. Muhabbet eşliğinde altımızdan kilometreler akıp geçiyor.
  [​IMG]

  Rakım yükseldikçe Köyceğiz Gölü de ayaklarımızın altında kalıyor. Manzara bir süre sonra tarif edilmeyecek boyuta ulaşıyor. Sık sık fotoğraf çekmek için mola vermek zorunda kalıyoruz. Kış mevsiminde olduğumuz için göl etrafında sarı renk hüküm sürüyor. Bu da ayrı bir hava veriyor tabi.
  [​IMG]

  Birkaç yüz metre tırmandıktan sonra inişe geçiyoruz ve geçer geçmez bir çeşme başında durup su ikmali yapıyoruz. Dağdan gelen lezzetli suyu dolduruyoruz mataralarımıza. Yol güzel, hava güzel, manzara güzel, keyifler güzel bir insan daha başka ne isteyebilir ki?
  [​IMG]

  Göl seviyesine kadar iniyoruz. Aynı zamanda bu bölge Önemli Doğa Alanları sınırları içerisinde olduğu için birçok kuşu gözlemlemek mümkün. Balıkçıl türleri ve su kuşları yaygın bu alanda. Bazı kuş kümeleri bizi görür görmez havalanıyorlar veya iç taraflara doğru hareketleniyorlar. Aynı zamanda muhteşem bir “v” görüntüsü oluşturuyorlar.
  [​IMG]

  [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2673/a07qj0.jpg[/IMG]

  Göl üzerine yansımalar çok güzel fon oluşturuyor makinelerimize. Fotoğraf çekmeye doyum olmuyor. Onun için yavaş yavaş yol alıyoruz.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img211.imageshack.us/img211/5928/a08ow9.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Oksijeni bol bir güzergâhta pedallıyoruz. Birkaç tane yırtıcı kuş denk geliyor. Göktürk Abi ile geyik muhabbetini yapıyoruz.
  [FONT=Calibri]-Serkan bu yırtıcı kuşlar bize saldırmaz değil mi?
  [FONT=Calibri]-Yok, saldırmazlar. Bu zamana kadar kayıtlara geçmiş bir ölüm olayı yok yani.
  [FONT=Calibri]-Hmm iyi o zaman. [FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J
  [FONT=Calibri]Yemyeşil ormanlık alanda bu ağaç hepsinden ayrı. Çiçekleri ile muhteşem görünüyor.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img211.imageshack.us/img211/2509/a09rm5.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Öğlen saati civarı yanılmıyorsam saat 11.30 gibi Sultaniye Kaplıcalarına varıyoruz. Meşhur Çamur Banyosunun yapıldığı bölgedeyiz. Çevrede değişik bir koku var. Sonradan öğrendiğimize göre bu çamurun kokusuymuş. Uzunca bir mola veriyoruz burada. Çaylarımızı yudumlarken yine çene çalmaya devam tabi. Bolca fotoğraf çekmeyi de ihmal etmiyoruz tabi.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/7909/a10rt7.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Çamur çok ilginç görünüyor. Yağlı gibi sanki. Onun için kimse girmek istemiyor. Zaten ben o kokudan sonra gireceğimi hiç sanmıyorum. Ayrıca koku olmasa da içini görmediğim hiçbir yere giremem. Deniz üzeride yağlı katman ayırt edilebiliyordu.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/8656/a11xf7.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Sultaniye’den sonra yine rampalar bizi bekliyor. Bu defa biraz daha uzun ve dik rampalar çıkıyoruz. Ama orman içinde bisiklet sürmek gibisi yok. Derin derin nefes alıyorsunuz ve ohhh diye içinize çekiyorsunuz tertemiz havayı. Bundan daha güzel ne olabilir. Atilla Abi ve Mehmet Abi yavaş yavaş çıkıyorlar. Kevser ve ben ise arkadan yavaş yavaş geliyoruz. Uzun rampa ortasında enerji takviyesi yapıyoruz çantamızdaki bisküviler ile.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img211.imageshack.us/img211/3474/a12me6.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Onlara hemen arkasından Ali Abi eşlik ediyor. Ama kaburgasını incittiği için biraz acı çekiyor.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/2686/a13ql0.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Artık Köyceğiz Gölünü geride bırakıyoruz. Köyceğiz Gölünün denize birleştiği nokta ise Dalyan. Arkamda gördüğünüz yer ise tam boğaz.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/6681/a14nk2.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Veee artık delta görünmeye başladı. Şu meşhur Caretta caretta’ların ürediği plaj İztuzu ise arkada uzanan sahil. Üreme dönemlerinde buraya giriş yasaklanıyor. Caretta caretta’ların zarar görmemesi için çok önemli. Dünya ölçeğinde çok önemli bir alan İztuzu Plajı.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/9199/a15ij3.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Bu noktadan sonra uzunca bir iniş yapıyoruz. Ta ki Dalyan’a kadar. Aşağıda ki fotoğrafda gördüğünüz kaya mezarları amacımız olan Likyalıların eseri. Kaunos antik şehrinin kaya mezarları. Çok güzel bir işçilik ile inşa edilmiş. Hayran kalmamak elde değil.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/9294/a16jw4.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Kaya mezarları fonunda hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmiyoruz tabi…
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img211.imageshack.us/img211/517/a17co9.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Evet, Dalyan’dayız ama karşı kıyısında. Asıl yerleşim ise diğer tarafta. Oraya geçmek için bir köprü bile yok. Tek geçiş yöntemi ya tekne, ya da kayık. Biz ise tekne bulamadığımız için kayıkla geçmeye çalışıyoruz. Kayığa en fazla 3-4 kişi binebiliyor. İlk grup hazırlanıyor. Atilla Abi, Ali Abi ve Kevser biniyorlar kayığa. Yanlarına iki tanede bisiklet veriyoruz.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/5636/a18cs7.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Hareket ediyorlar. Kayık zar zor dengeyi sağlıyor. [FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/791/a19cr0.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Sıra bize geliyor. Ben ise diğer Atilla Abi ile geçiyorum. Önce bisikletleri sonra kendimizi yerleştiriyoruz kayığa. Yavaş yavaş karşıya geçiyoruz. Diğer arkadaşlar bizi bekliyorlar. Onların yardımı ile bisikletleri indiriyoruz.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/2802/a20oj8.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Son tur için gidiyor kayıkçı. Göktürk Abi ve Mehmet Abiyi alıp gelecek. Bu arada bizde yemek yiyeceğimiz uygun bir yerin olup olmadığını sorup soruşturuyoruz.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/263/a21ia3.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Bu arada bir tekneci geliyor, şöyle gezdiririm böyle gezdiririm falan filan. Çok ısrar ediyor. Ama maalesef diyerek ayrılmak zorunda kalıyoruz. Yemek için uygun bir yere kadar götürüyor ama beğenmiyoruz.
  [FONT=Calibri]Neyse yemeği biraz askıya alarak belediyeye gidiyoruz. Kamp yapacağımız uygun bir yer talep ediyoruz. Sağ olsun Dalyan Belediyesi bize gereken misafirperverliği göstererek Günlüklük denilen bölgeye kamp kurmamızı söylüyor. Orada bir bekçinin olduğunu ve gönül rahatlığı ile kamp yapacağımızı söylüyorlar. Bizde kabul ediyoruz. Gideceğimiz yer Dalyan merkezden iki üç km ileride. Vakit kaybetmeden ve hava kararmadan gidip çadırlarımızı kurmak istiyoruz. Sorarak kamp yapacağımız alanı buluyoruz. Bizi kapıda bekçi karşılıyor ve elinden gelen bütün misafirperverliğini gösteriyor. Çadırlarımız için uygun yerler gösteriyor. Kevser ve ben kamelyanın üzerine çadırımızı kuruyoruz. Diğer arkadaşlar ise günlük ağaçları arasına çadırlarını kuruyorlar.
  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/5708/a22bv8.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/4746/a23ls8.jpg[/IMG][/URL]

  [FONT=Calibri]Çadırlar kurulduktan sonra sıra geliyor yemeğe. Kevser ve ben Dalyan merkezde gördüğümüz kızarmış piliçleri almaya gidiyoruz. Diğer arkadaşlar ise makarna ve çorba yapıyorlar. Akşam yemeğini böylece atıştırıyoruz. Daha sonra bekçi abi bize çay demliyor. Sağ olsun sıcak çay gibisi yok. Ardından televizyon izlemek için içeriye davet ediyor bizi. Televizyon karşısında akşam haberlerini izleyerek çaylarımızı yudumluyoruz. Yatma vakti geldikten sonra sabah kalk saatinin 7 olduğunu duyurarak herkes çadırlarına doğru yollanıyor.

  [FONT=Calibri][I]Gün Toplam: 53.32 Km[/I]
  [FONT=Calibri][I]Bisiklet Üzerinde Geçen Zaman: 3:45:16[/I]
  [FONT=Calibri][I]Ortalama Hız: 14,2 Max. Hız: 57,3[/I]


  [FONT=Calibri]Not: [URL="http://www.serkantasdelen.com/"][U][COLOR=#800080]http://www.serkantasdelen.com[/COLOR][/U][COLOR=#800080][/color][/URL][COLOR=#800080] adresimde bir ziyaretçi defteri hazırladım. Bişeyler karalarsanız sevinirim.

  [FONT=Calibri]Sevgi ve Saygılarımla…[/FONT][/color][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
   
 2. derya.yildirim

  derya.yildirim Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2007
  Mesajlar:
  329
  Beğeniler:
  785
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Fotoğraflara bakarken dibim düştü :( Kıskançlık da aldı başını gitti bende doğrusu.
  Doğal güzellikleri yansıtan fotoğraflar ve hakkında verdiğiniz bilgiler için de ayrıca teşekkürler.
   
  gezgin.günal ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 3. barhan

  barhan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2007
  Mesajlar:
  383
  Beğeniler:
  665
  Şehir:
  port gentil
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Sanırım bu gezi cennette gerçekleşmiş,bir an sanki sizinle gezideymişim gibi hissettim teşekkürler ayağınıza sağlık.
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 4. KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Serkancım ellerine sağlık yine döktürdün.

  Tura çıkmış olmaktan gerçekten çok zevk aldığım bir gündü. (Rampaları çıkarken sıcaktan oflayıp puflamam dışında.)

  Bir de saflığımıza geldi galiba. O gün yemek için duracak bir yer olmadığı gibi yanımızda da çok bir şey yoktu. Hazırlıksız yakalandık diyebiliriz. Sabah 7de yaptığımız kahvaltı ile öğleden sonra 3'e, 4'e kadar aç kaldık. O yüzden Dalyan merkezde gözümüzün önünde dönen kızarmış tavukları gördüğümüzde ağzımızın suyu aktı. Fazladan 4km daha yol alıp kamp alanından çıkıp tavuğu, kuru saoğan, domates, salatalık, ayranı kapıp geldik. Bak yine ağzım sulandı. Ne yemekti ama. Hani şu ikili ekmek dedikleri var ya biz burda ata diyoruz onun yarısına yakınını yedim öyleki sabah kalktığımda hala biraz tokluk hissi vardı hahahahaha.

  Şimdi de benim elimdeki fotolardan bi kaçını yayınlayım... Aslında elimde çok komik videolar var da youtube bi şey yükleyemediğim için sizlerle paylaşamıyorum. Durum düzelirse hemen paylaşırım merak etmeyin...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 5. maxicef

  maxicef Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Aralık 2007
  Mesajlar:
  250
  Beğeniler:
  238
  Şehir:
  Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
  Seviye:
  Çok hoş fotoğraflar ayaklarınıza sağlık inş bi gün sizlerle pedallarım sağlıcakla kalın...
   
 6. Samet Saglam

  Samet Saglam Bisikletkolik

  Kayıt:
  26 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.080
  Beğeniler:
  153
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Diyecek söz bulamıyorum. Ne yazsam diyorum ama aklıma da fazla bir şey gelmiyor. Resimleri gördükçe içim gidiyor.
   
  gezgin.günal ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 7. #7
  Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Merhaba Derya,
  Kıskanma iste seninde olur. :) Şaka bir yana gerçekten biz o güzellikleri gördüğümüzde kendimizden geçmiştik. Yeşil, mavi, sarı ve kahverengi doğa bütün renklerini sundu bize. Onun için çok şanslıyık.
  değerli yorumun için bende teşekkür ederim.

  Sevgiler...
  Merhabalar,
  Evet yalancı cenneti resmen. Çok güzel yerler gördüğünüz gibi.
  Bir an bile olsa yanımızda hisseettirebildiysek ne mutlu bize.

  Sevgiler...

  Teşekkür ederim Yoldaş,
  Evet bugün bende çok eğlenmiştim. Açlık zamanında yine de yiyecek bişeyler bulmak çok güzeldi.
  Tavuk dedin bak benimde ağzımı sulandırdın gecenin bu saatinde. Nereden bulacam ben tavuğu.:) Neyse ama gerçekten yemek sonrasında parmaklarımı bile yaladım. Çok lezzetliydi.
  Fotoğraflar için çok çok teşekkür ederim Yoldaşım.
  Ama Videoları yayınlamasanda olur. Ne olacak sanki. [​IMG] Zaten fotoğraflar herşeyi anlatıyor.

  Herşey için teşekkürler tekrar.

  Sevgiler...
  Çok teşekkürler kardeşim. İnşallah bizde bunun hayalini kuruyoruz. Birgün bir yerlerde pedallamak dileği ile.

  Sevgiler...
   
  gezgin.günal ve derya.yildirim bunu beğendi.
 8. cardaky

  cardaky Yeni Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2008
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  55
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bu güzel resimler için teşekkür ederim.Ayaklarınıza kuvvet.Yolunuz açık olsun.
   
  gezgin.günal ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 9. #9
  Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Merhaba sevgili Abicim,
  Zaman ayırdığın için çok çok teşekkürler...

  Sevgiler...
   
  gezgin.günal bunu beğendi.
 10. enis57

  enis57 Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  420
  Beğeniler:
  307
  Şehir:
  İSTANBUL/MALTEPE
  Seviye:
  hep yaşamayı hayel ettiğim bir yer ve bisiklet bundan başka ne güzel olabilirki.......
  ellerinize sağlık ayaklarınıza sağlık bilgiler için tşklerrrr

  yolunuz açık olsun
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 11. rockbu

  rockbu Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2007
  Mesajlar:
  158
  Beğeniler:
  181
  Şehir:
  Sakarya - Afyon
  Seviye:
  Merhaba Serkan abi gezilerini uzaktan sessiz şekilde takip ediyorum. Hiç yerinde durmuyosun yaw ne güzel :) Keşke benimde bukadar gezmeye fırsatım olsa diycem ama insan istedikten sonra fırsatını da buluyor bi şekilde :) Ben bu yaz ilk uzun yol tecrübemi yaşıycam. Kim bilir belki aynı zamanda aynı rotada oluruz. Beraber pedallamak dileğiyle ;)
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 12. #12
  Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Ben teşekkür ederim. Harika yerler, bıraksalar bir ömür yaşarım...

  Sevgiler...
  Merhabalar sevgili kardeşim,
  Evet aynen senin de belirttiği gibi istedikten sonra herşey oluyor. Zamanı sen yaratacaksın.
  Yazın yapacağın uzun yolculukta başarılar dilerim. Güzergah hakkında bilgi verirsen belki karşılaşabiliriz.

  Sevgiler...
   
 13. rockbu

  rockbu Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2007
  Mesajlar:
  158
  Beğeniler:
  181
  Şehir:
  Sakarya - Afyon
  Seviye:
  Serkan abi sakaryadan çıkıp ege üzerinden akdenize inmeyi düşünüyorum. Ayrıntılı rota çıkarmak istemiyorum çünkü plansızlığı seviyorum ve hemen düşünüp anlık karar vermeyi seven birisiyim :) o yüzden rotayı yolda çizicem. Onun dışında eğer sen afyondan yada sakaryadan geçicek olursan kesinlikle haberim olsun misafirim olursun ve kısa mesafe sana katılabilirim. Hatta bi konu açmışsın afyondan kimse varmı diye ama ben o zaman üye değildim foruma yoksa başımın üstünde yerin var hemen davet ederdim :)
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 14. kayhan1907

  kayhan1907 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  3 Eylül 2007
  Mesajlar:
  312
  Beğeniler:
  477
  Şehir:
  balıkesir
  Seviye:
  resimler için çok teşekkürler içim gidiyor ama en az bir ay daha yola çıkamam benim içinde gezin güneş açtıkça şehir çekilmiyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr herkese selamlar
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 15. Supi

  Supi Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  72
  Beğeniler:
  18
  Şehir:
  İstanbul - ESENLER -
  Seviye:
  likya yolu turu ile ilgili yazılarınızı blogumda alıntı göstererek yayınlamama izin varmı acaba?
   
 16. #16
  Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
 17. Özgün ÇETİN

  Özgün ÇETİN Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  517
  Beğeniler:
  338
  Şehir:
  Çanakkale
  Seviye:
  abi bu dalyan boğazından kayıklarla geçmeniz çok ilgimi çekti hakikaten başka köprü vs yok mu merak ettim :)
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 18. OrionForEver

  OrionForEver Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Haziran 2007
  Mesajlar:
  651
  Beğeniler:
  1.257
  Şehir:
  Istanbul
  Seviye:
  Selam Serkan,

  Gercekten bu konuda bende ciddi bir kıvılcım yakan insan oldun, gecen sene yaptıgın binlerce km den sonra senin ile anadolu yakasında konusma sansım olmustu, gercekten bu konuda insanlara verdigi iyi niyetli paylasim için sonsuz tesekkurler. Inaniyorum ki daha iyilerini daha cok katilimli sekilde ileriki zamanlarda yapabilecegiz...

  Komple Antalya'ya kadar gittinizmi? Diger fotografları gorebilme imkanımız varmı? Simdiden cok cok saol. Benim hatırladığım likya yolu fethiye'den basliyordu ve 450 km civarindaydı?

  Yolun acik olsun dostum
   
 19. #19
  Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Merhabalar,
  Bire bir Likya yolunu geçmekten gerçekten zor. Bizler ona en yakın güzergahı takip ettik.
  Fethiye'den sonrası için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz.
  http://www.pedalla.com/likya-yolu-5gun/
  http://www.pedalla.com/likya-yolu-6gun/
  http://www.pedalla.com/likya-yolu-7gun/
  http://www.pedalla.com/likya-yolu-8gun/
  http://www.pedalla.com/likya-yolu-9gun/

  Sevgiler...
   
  OrionForEver bunu beğendi.
 20. Yunus Emre POLAT

  Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  19 Nisan 2009
  Mesajlar:
  696
  Beğeniler:
  1.305
  Şehir:
  Aydın
  Seviye:
  Bir şey diyeyim mi? Biz cennete yaşıyoruz ama haberimiz yok. Şu görüntüler yüzüme şamar gibi çarpıyor. Havai adalarıymış, Dubai plajlarıymış hepsi hikaye. :) Emeğinize sağlık.
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-1_9-3-3.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
glycemicindex.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
7441720-cycling-fra-dauphineghsdghsfg.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...