Likya Yolu Bisikletle geçilebilir.

Scudo

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.264
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@ismail demiray

Planlarım arasında var, yaklaşık 550km lik bir parkur sanıyorum.

Tarih, fabrika tatiline geliyor ve projeler dolayısıyla en yoğun olacağımız dönem ne yazık ki.

Uyumlu bir yol arkadaşı bulabilmenizi dilerim :)

İyi akşamlar.

mert erdogan

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Specialized
@ismail demiray
Kaş'ta turizm sektorunde calısıyorum.size katılmayı cok isterim,hatta bu sene benim de likya yolu projem var ancak haziran-temmuz-agustos Kaş icin yuksek sezondur ve işler cok yogun olur.eylul ayında hala oralarda olursanız size eşlik ederim:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

Planladığınız gezide size yardımcı olacağını düşündüğüm bir yazıyı paylaşmak istedim, çok sevdiğim Koray arkadaşımın yaptığı Likya turu.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Benimde hayalimde olan bir tur.. İlerleyen yıllarda özellikle kız arkadaşımla beraber Likya yolunu boydan boya geçmeyi çok istiyorum..

Aydın Akyokus

Forum Bağımlısı
Tepki
418
Bisiklet
Trek
@ismail demiray

slm hocam vallaha benim ısparta antalya kıyıdan da fethiye turu planlıyorum ama o kesinleşmiş değil söylemiş olduğunuz zaman da bana uygun olursa ciddi ciddi görüşebiliriz

Tepki
36
Likya parkurunuzun Kaş-Antalya bölümünde size katılabilirim. Güzel bir yolculuk olacaktır.

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
Selamlar ismail bey. bende böyle bir tur ile ilgili forum açtım. hep beraber Likya turu yapabiliriz. katılımcı arkadaşları bekliyoruz. gezi tarihi temmuz ağustos gibi. zamanı esnek tutarız. iyi bir katılımda kesin zaman belirleri.:)

Tepki
22
bu gezi yi birkaç yıldır planlıyorum.Ama bir türlü nasip olmadı.çOK SICAK OLACAĞINDAN ENDİŞELENİYORUM.
Bunun dışında konaklama,katılım listesi gibi detayları tamamlayalım.
Hasan ÇELEBİ
Meslek :öğretmen

lebowski

Üye
Tepki
116
2 sene önce Alınca'dan Kabak Koyu'na Likya patikasından yüklü bisikletlerle inmiştik. Tabi bisiklet elde, 3 saat sürmüştü. Patikanın düzleştiği bazı kısımlarda 40-50 metrelik binişler yapmıştık ki patikanın çok dar ve bazı yerlerin de kenarının uçurum olması sebebiyle çok zevkliydi :) Aşağıda Natural Life çalışanları bizi görünce ufak çaplı dumura uğramıştı :)

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
Hocam Sicak Olur Sanirim. Ama Sabah 5 Te Yola Çikilirsa Ve ÖĞlene Kadar Yol Gİdİlİrse Çok Problem Olmaz. ÖĞlen Mola Verİrİz ÖĞleden Sonra Yola Devam. KalacaĞimiz Yerlerİ Belİrler Ona GÖre Yolumuzu Ayarlariz. GÜzel Olacak :d

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
ağustos ayında tahmininizin ustunde sıcak olur. Yolda su bulmanın sorun olacağı noktalardan geçeceksiniz. Bu geçiş için tavsiye edilen en iyi mevsim Nisan diye biliyorum. Bisikletle pek tavsiye etmiyorum. Sonuçta Bisikletle çok
daha zevkli parkurlar var. Burası daha çok treking için uygun. Eğer gerçekten Ağustos ayında gidecekseniz yanınıza çadır, uyku tulumu gibi kamp malzemesi almayın sıcakta sadece mat yeterli olacaktır.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Musadenizle ben de birkaç fikirle katkı sunmaya çalışmak isterim ben de.
Benim de en büyük düşüm Bisikletle Tarihi Likya Yolunu tamamlamakdı.Bundan hala yoksunum. Geçen sene sırt çantasıyla tamamladım. Hemen ifade edeyim ki Bisiklet Turu ile bu parkuru tamamlamak ha deyince kolay değil.Yürüyerek bile kime yerler o kadar zorluk içeriyor ki, telaşlanmamk elde değil.
Bu hoş dokuyu tamamlama adına, yaparsanız da dikkatli olmanızı ve kesinlikle tek başınıza çıkmamanızı öneririm. Yürüyerek ya da Bisikletle ne şekilde olursa olsun tamamlanması gereken şahaneleri içerisinde barındıran bir etap.
Ay konusuna gelince. İyi düşünmenizi şiddetle öneririm. Likya Yolu için Nisan Mayıs ile Eylül Ekim sıkça kıullanılan tarihlerdir. Bu tarihlerde bile zorlanacağınızı ifade etmeliyim.
Bu sene kalan birkaç etabı kendi adıma ben Kasım da tamamlamayı düşünüyorum.

Şimdiden başarılar diliyorum.
Yüreğim ve Sevgimle
(link)

• Beğen
Tepkiler: Volkan Aydoğdu

Nomad

Daimi Üye
Tepki
189
Bisiklet
Trek
Üyesi olduğum motosiklet forumunda Likya Yolu ile ilgili bilgi paylaşımın yapıldığı link: (link) işinize yarayacak bilgiler var, sonrasında da o yolu yürüyen arkadaşımız; (link) sayfasında anılarını paylaştı...

Umarım işinize yarar. :)

Koray Bozkuş

Daimi Üye
Tepki
10
İsim
KORAY BOZKUŞ
Bisiklet
Merida
Geçen yaz temmuz ortasında Fethiye'den Kaş'a Likya yolunu bisiklet ile geçtik.. Daha doğrusu Likya yolu boyunca paralel yolları kullanarak :)
Bizden sonra gideceklere yardımcı olmak için konuyla ilgili bir de blog hazırladık.. detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

(link)

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
@tolga koc

merhabalar... linke tıkladım fakat blog sadece davetliler okuyabiliyor şeklinde bir uyarı mesajı alıyorum.

yardımcı olabilir misiniz acaba?

• Beğen
Tepkiler: muselmaci
Tepki
14
Bisiklet
Salcano
maceraya sıcak bakan biri olarak bile yolun profesyonel olmayan biskletçilertarafından tamamlanamyacağını yada en az 12-13 gün süreceğini düşünüyorum.