Lİkya yolu bİsİklet turu

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
Sevgili bisiklet yarenleri. Mayıs ayı başında Muğla'dan Antalya 'ya Tarihi Likya Yolu Turunu yapmayı planlıyoruz. Ortalama 1 hafta sürecek olan bu tura isteyen arkadaşlarımız katılabilir. Tur bütçesi olarak ortalama 250 tl civarında hesapladım. 3 aşağı beş yukarı böyle gider. Çadır konaklamalı yapacağız. Yemekleri de grup üyelerinin isteklerine göre şekillendiririz. Cağ kebabı yemek istiyorum , ya da kuzu çevirme yiyelim gibi istekler olmaz sanırım. :D konserve , ekmek peynir domates, kimi lokantalarda yemek. Çöp şiş yapmak gibi. Tur rotasını belirlememde yardımcı olan Serkan Taşdelen'e sonsuz teşekkürü borç bilirim. Özelden mesaj atabilirsiniz. İrtibat kurarız. Selamlarımla.

• Beğen
Tepkiler: Levent_K
Scudo

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
Katılımcılar:
1. VOLKAN AYDOĞDU MUDANYA / BURSA
2. SERDAR AKGİRAY MARMARİS / MUĞLA
3. ..... :D

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Dünkü turumuzda bir arkadaşım Likya yoluna bisiklet ile gitmek istiyorum demişti(yaza doğru).Hazır bu konuyu görmüşken tekrar aklıma geldi şu yola bi bakayım dedim yol üzerinde antik yapılar filan varmış tam istediğim tur ancak zaman ve hemen nakit bulma sıkıntısı yüzünden çook zor.Yaza uygun zamanı bulursak Antalya turu yapacaz, siz otobüsle gideceksiniz her halde Antalyaya kadar.Biz Mersinden gidip tekrar geri dönecez 2 3 hafta sürer her halde,kamp,gezme,yol vs... Antalyada ki tarihi yerleri bir kaç'ta ilçesini görmek maksadı ile şimdi aklıma bu yolda takıldı bakalım ne olacak=:) Size şimdiden bol eğlenceli iyi turlar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Volkan Aydoğdu

VOLKAN ÇELİK

Forum Demirbaşı
Tepki
304
Bisiklet
Specialized
Nisan sonu olursa veya 20 si gibi başlarsa ben de katılabilrim ama benim için tarihinizi değiştirmeyin tabi ki...

• Beğen

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
mayıs 1-2 dedimi Muğla'dan başlayacağız.Tur süresi 8 gündür. Belki 1-2 gün artar azalır. Evet güzel antik yerleşim birimlerinden geçeceğiz. Benim de 3 senedir hayalimdi.Hem de haziran başında başlayacağımız Türkiye - Gürcistan - Türkiye turu için de idman yapmış olacağım. Size de iyi turlar. Selamlarımla.

• Beğen
Tepkiler: can akıncılar

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
nisan sonu mayıs başı tur başlama tarihidir Volkan Bey. Katılırsanız memnuniyetle. Selamlarımla.

Tepki
12
merhaba ben de Antalya ya tur düşünüyorum ama mayıs ayının 20 si gibi ancak benim gitmek istediğim güzergah sizinkinden farklı Denizli üzerinden Elmalı-Finike-Kemer-Antalya şeklinde sizlere iyi pedal çevirmeler keyifli geziler dilerim

• Beğen

Eren Yoloğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
115
Likya Yolu bisiklet için pek elverişli değil diye biliyorum.Mart ayında arkadaşım bisikletle geçmeyi denedi fakat başarılı olamadı,Likya Yolu'ndan çıkıp tura öyle devam etti.Deneyiminden faydalanmak isterseniz mail adresini yollayabilirim.

• Beğen
Tepki
9
Geçen yıl Eylül ayından Gökova, Likya turu yapmıştık. Rotanızı, konaklamak ve ziyaret etmek istediğiniz yerleri detaylı olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

• Beğen

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
evet likya yolunun tamamı zaten bisiklet ile geçilemez. biz alternatif güzergahlardan gidip antik şehirlere gireceğiz. :)
@Eren Yoloğlu

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
aslında rotaları da eklemek istiyorum ancak nasıl ekleyeceğimi bilemiyorum. bisikletforum değişti biraz. önceki hali olsa ekleyebilridim ama şimdi ekleme butaonu nerede bulabnilirsem paylaşacağım. selamlar

@Tuncer Ülfer

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
evet arkadaşlar gelmek isteyen varsa lütfen yazsın. kalabalık olursa güzel gider. şimdilik 2 + 1 kişi görünüyor.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Ben aslen Antalyalı olduğum için parkurun bi kısmını gördüm gercekten cok güzel ve bi o kadar yorucu bir parkur cok cok arstırma yapın derim :) Rotanızı iyi belirleyin parkuru ben de tamamlamak istiyorum ileerleyen zamanlarda , Keyifli Pedallar ...

VOLKAN ÇELİK

Forum Demirbaşı
Tepki
304
Bisiklet
Specialized
@VOLKAN AYDOĞDU

İş konusunda belirsizlik var şuan mayıs başında başlayabilirim yeni bir işe, eğer geçikme olursa, yani iş başı tarihi 15 mayıs gibi falan olursa kesin gelirim bir hafta sonra falan netleşir durum.

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
haziran ayında karadeniz üzerinden bisiklet ile gürcistana gidip tekrardan bisiklet ile doğu anadolu iç anadolu ve karadeniz-istanbul ile noktalayacağız. 2 buçuk aylık bir turdan önce bu benim için yalnızca idman olacak. çerez gibi anlayacağınız. hazırlıklar tamamdır. tamam olmasa zaten konu açmam buralarda. selamlar

@Osman D.

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
evet arkadaşlar 1 haftadan az bir süre kaldı. gelmek isteyenler yazabilirz. selamlarımla.

Tepki
6
Arkadaşlar 500 km lik likya yolunun en en az 100 km sinde bisikletiniz sırtınızda tasıyacağınız kesin. Geri kalan yollunda 200 ü asfalt yada toprak. 200 km side patika ama çoğu bildiğiniz patika değil kaya. Yani bu yolu bisiklet ile 1 haftada gitmeniz çok zor bisiklet ile bagajınızda çadır ve malzeme taşımanız zor. yolda birçok rotada su sıkıntısı var yanınza bolca su almanız gerekmekte günlük 3 litre gibi. Sizin kasteddiğiniz gerçek likya yolu ise bu iş 1 haftada çok zor. Yanınıza iç lastiğ bırakın dış lastik yedek almanız gerekmekte :) çünkü bir çok trekingçi bu yolda ayakkabısız yolu tamamlamak zorunda kalmıştır.
Likya yolu diye daha önce bazı kişlerin yaptığı Fethiye_Antalya otoyolunu kastediyorsanız o başka. o yolu 1 haftada alabilirsiniz doğrudur. Ama Cate Clow un haritalandırdığı ve işaretlediği Antik Likya Ticaret yolunu diyorsanız işiniz çok zor. İlk önce oyolu yürümeyi deneyin demek istediğimi anlarsınız.

• Beğen
Tepkiler: Serdar AKGİRAY

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
Her şeyi düşünürsek yola çıkmamaız gerekir. Belki akort telleri kopacak. Belki zincir kopartacak. Belki frenler tutmayacak. Belki balatalar eskiyecek. Benim spd ayakkabım da yok belki rampalarda ayvayı yiyeceğim. Bisikletim de karbon değil belki ağır olacak çok. çadırım da festival çadırı ya su alırsa. Fotoğraf makinam da dslr değil. iyi fotoğraf çekmez telefon ile idare ederim artık. Su bulamamışız denizi içerim hiç olmadı. Bu mantıkla gidersem de yola hiç çıkamam. Hatta kimse çıkamaz. Dünyayı bisiklet ile gezen adamlar var ama peşlerinde karavan ile gezmiyorlar malzemelrini taşıyan. Önemli olan yalnızca yola çıkmaktır. Gerisi teferruattır. Elbet Yüce Mevlam rızkımızı da verir. Tur sonunda güzel fotoğraflar paylaşacağım güzel konu anlatımıyla. selamlarımla.

@ahmet yarlıgan

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
Sevgİlİ bİsİklet dostlari lİkya yolu turunun tÜm hazirliklari tamam olduĞu İÇİn ben burada bu konuyu aÇtim. Bu konu yalnizca davet etmek İÇİndİr. Önerİlerİnİzİ kendİnİze saklayin. Neden yazdiĞima gelİnce Şİmdİye kadar gelen Önerİler hep kÖstek olmak manasiyla yazilmiŞtir. Hep olumsuz hep olumsuz. Bu yol 500 km lİk bİr yol yalnizca. Yollara dİnamİt koysalar yÜrÜyerek geÇeceĞİm. Ben de bİr Önerİ sunayim sİze:
EĞer bİr İnsan bİr İŞle uĞraŞiyorsa o İnsana destek olun. İŞİyle İlgİlİ eleŞtİrİ yapmayin. O İnsanin umudunu kirmayin.