Likya - Yediburunlar Bisiklet Turu 25-26-27 Nisan 2014

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Serdar Uyanık tarafından paylaşıldı.

 1. Serdar Uyanık

  Serdar Uyanık Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Fethiye
  Bisiklet:
  Corratec
  LİKYA - YEDİBURUNLAR BİSİKLET TURU 25-26-27 NİSAN 2014
  Tüm Bisiklet ve Doğa dostlarına Merhaba,
  İlki 2013 yılında düzenlenen Likya - Yediburunlar Bisiklet Turu’nu bu yıl daha profesyonel bir zeminde ve geliştirerek 25-26-27 Nisan tarihlerinde yapıyoruz. Amacımız; denizden dağlara uzanan, binlerce yıllık Likya tarihini ve Yörük kültürünü tüm bisiklet severlere tanıtıp, bisiklet severler arasındaki sosyal bağları kuvvetlendirirken yöre halkının da bisikletin alternatif bir ulaşım aracı ve turizmi olduğu konusunda bilincini artırmaktır.
  Tur rotamız Fethiye’den başlayıp tenha köy yollarından Sidyma, Letoon, Xanthos (Likya Başkenti),Saklıkent Kanyonu Gizlikent Şelalesi, Alınca Yediburunlar gibi muhteşem güzellikte bakir Likya Yolu destinasyonlarını gezerek Türkiye’nin incisi Babadağ- Ölüdeniz plajında denizle buluşarak son bulmaktadır.
  ROTA DETAYI:
  1. Gün 25 Nisan Cuma: Fethiye Çalış plajından 09.30 da çıkış alan turumuz Esenköy- Gökben- Bozyer- Domuzovası- Minare (öğlen yemeği)- Yakabağ-Eşen köy yolları güzergahı üzerinden Sydma antik şehrini içinde barındıran Dodurga köyünde (kamp alanı) sonlanacaktır. Toplam 52 km. Toplam tırmanış 1.100mt.
  2. Gün 26 Nisan Cumartesi: Dodurga köyünden 09.00 da çıkış alan turumuz Yağcılar-Karadere – Letoon – Xanthos- Çavdır –Gizlikent Şelalesi (öğlen yemeği) - Saklıkent Kanyonu (kanyon gezisi) – Karaçay - Korubükü – Eşen – Dodurga köyünde (kamp alanı) sonlanacaktır. Toplam 75 km . Toplam tırmanış 600mt.
  3. Gün 27 Nisan Pazar: Dodurga köyünden 09.00 da çıkış alan turumuz Boğaziçi – Avlan – Alınca – Karaağaç – Dervent Boğazı – Kirme – Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz ‘de son bulacaktır. Toplam 45 km. Toplam tırmanış 1300mt.
  DİĞER DETAYLAR:
  - Konaklama Dodurga kamp alanında çadır ile olacak, katılımcılar kendi çadırlarını gösterilen alanda kuracaklar.
  - Katılımcıların çadır, uyku tulumu ve kendi özel eşyalarından oluşan kamp yükü (makul boyut ve ağırlıkta) kamyonet ile kamp alanına taşınacaktır. Kamp yükünün büyük boy kalın çöp torbası içinde üzerine isim yazılarak kamyonete verilmesi tavsiye olunur. Ayrıca ek bir kamyonet tur boyunca destek hizmeti verecektir.
  - Rota üzerinde birçok yerleşim yeri, çeşme, market bulunmaktadır, rotada ana yola çok az girilecek olup, trafik yoğunluğunun az olduğu köy yolları kullanılacaktır. Rota üzerinde işaretlemeler ile yönlendirme sağlanacaktır. 3. gün yolun 10 km si toprak yoldur. Dağ bisikleti ile gelinmesi tavsiyemizdir, 28” (min 700x35 ebad) tur bisikletleri de kullanılabilir.
  - İlk gün kayıt sırasında katılımcılara bilgi notu dağıtılacak, katılımcıların bilgi notundaki hareket saatleri, sapaklar vb. konularda genel tur programına uygun hareket etmeleri beklenecektir.
  - Katılımcıların mevsim koşullarına uygun giysi ve ekipmanları ile gelmeleri, Gizlikent Şelalesi ve Ölüdeniz’de yüzmek isteyenlerin gerekli malzemeyi yanlarında bulundurmaları önerilir.
  - Rotamız verilen toplam mesafe ve çıkış değerlerinden anlaşılabileceği üzere Orta-Zor bir rotadır. Katılımcıların bunu dikkate almaları, bisikletle güvenli sürüş konusunda deneyimli olmaları gereklidir. Kask takmak zorunludur.
  - Turun genel hizmet kalitesi ve katılımcı memnuniyeti hassasiyetleri dikkate alarak bu yıl kontenjanı 50 kişi ile sınırlandırılmıştır.
  - Tur organizasyonu 1618 sayılı TÜRSAB yasası gereği ŞÖVALYE TUR (TURSAB belge no: 3037) A grubu seyahat acentası tarafından yapılmakta olup, katılımcı ücreti kişi başı 200TL(KDV dahil) dir. Bu fiyata kamp yükünün taşınması, 5 öğün yemek, 2 öğün kahvaltı ve sürpriz ikram ve hediyeler dahildir.
  - Kayıt ve detaylı bilgi için Şövalye Turizm / Serdar Uyanık 0532 638 01 05 telefon veya suyanik@gmail.com mail yolu ile irtibata geçiniz. Kayıtlar kontenjan ile sınırlıdır.
  THE LYCIAN - YEDİBURUNLAR CYCLING TOUR 25-26-27 APRIL 2014
  Dear Cycling Lovers,
  We as Fethiye Cycling Lovers, have decided to universalize above cycling tour we have been organising since last 4years among local cyclist into whole Turkish&International bike lovers. We aim to introduce you the wonderful nature of FETHIYE from the highest mountain to the sea hosting the thousand years old Lycian history. We believe that this shall be a good opportunity to meet new cyclist and strengthening the relationship coming from different places. This would also help to increase the awareness of local people how a bicyle could be a transportation vehicle and an alternative way of tourism.
  We describe the route as follows:
  1st day April 25th Friday: Start at 09.30 from sea front (where old Yakamoz Restaurant located) than we will ride to Esenköy- Gökben- Bozyer- Domuzovası- Minare (lunch brake)- Yakabağ-Eşen - Sydma Dodurga village (camp area). Total distance 52km. Total ascent 1.100mt.
  2nd day April 26th Saturday: Start at 09.00 from Dodurga village to Yağcılar-Karadere – Letoon – Xanthos- Çavdır –Gizlikent Waterfall (lunch brake) - Saklıkent Kanyonu (short canyon trekking) – Karaçay - Korubükü – Eşen – Dodurga (camp area). Total 70km . Total ascent 550mt.
  3rd day April 27th Sunday: Start at 09.00 from Dodurga village to Boğaziçi – Avlan – Alınca – Karaağaç – Dervent Boğazı – Kirme – Butterfly Walley – Ölüdeniz (end of tour). Total 45km. Total ascent 1300mt.
  OTHER DETAILS:
  - Participants shall bring their own tents, sleeping bags. Personal Camp load (tent, sleeping bag and private stuff) will be carried to camp area by a pick-up. Camp load shall be packed up together within a plastic bag with a name written on it so that a carrying vehicle pick them up easily.
  - There are enough water tap, local market and villages on the route. Traffic is very few. The whole route is tarmac except the 3rd day a part 10km . Mountainbike is recommended.
  - Participants shall bring their own clothes suitable to variable weather conditions. Windstopper rain coat is suggested in case. You may need swimming stuff in Saklıkent & Oludeniz.
  - Participants are supposed to be experienced rider in regard of safe cruise. Wearing helmet is a must. Hardness of the route is Mid-Hard.
  - The number of participants is limited to 50 people. The participation fee is 200TL including the camp area, vehicle support to carry camp load, 2 breakfast and 5 dinner.
  - For Registration and any detailed info pls. Contact to Serdar Uyanık on GSM: 0532 638 01 05 or e-mail suyanik@gmail.com.
  -
  Find the facebook link at https://www.facebook.com/groups/likyayediburunlar

  Facebook grubu;
  https://www.facebook.com/groups/likyayediburunlar

  Facebook etkinlik linki;
  https://www.facebook.com/events/264294017080277

  [​IMG]
   
 2. Cihangir Dilmaç

  Cihangir Dilmaç Yeni Üye

  Kayıt:
  25 Mart 2014
  Mesajlar:
  45
  Beğeniler:
  60
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  bu tur'a istanbul'dan gelecek olan yok mu?

  bir de.. ben uçakla taşıyacağım bisikletimi, karton kutuya koysam sonra kutuyu ordan ne yapıcam? taşıdıktan sonra katlanıp paketlenebilen bisiklet taşıma çantaları var mı piyasada?
   
 3. MehmetAliB.

  MehmetAliB. VivaVelo

  Kayıt:
  20 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1.951
  Beğeniler:
  4.371
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Bu tura muhakkak katılmak istiyorum.
  Benim de doğa ve tarih kokan bit tura ihtiyacım vardı.
  İnşallah o tarihlerde izin alabilirim.
  [​IMG]
  Duyuru için teşekkürler
   
 4. tolga akan

  tolga akan Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  197
  Beğeniler:
  90
  Şehir:
  istanbul-Küçükyalı
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Cihangir selam,
  Kayıt yaptırdınmı durum nedır aba bılgın var mı?
   
 5. Cihangir Dilmaç

  Cihangir Dilmaç Yeni Üye

  Kayıt:
  25 Mart 2014
  Mesajlar:
  45
  Beğeniler:
  60
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  ben kayıt yaptırdım. iki ay oldu nerdeyse. kontenjan durumu ile ilgili Serdar beyle görüşebilirsiniz..

  Serdar Uyanık

  GSM: 0532 638 01 05
  e-mail suyanik@gmail.com.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_15-36-24.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
Bahadır gürelle karşılaştırma strava power değerleri.png
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...
strava.JPG
Merhaba bir hatırlatma yapayım: Bu forumda tanıdığım ve performansı benden çok yukarılarda olan bisikletçi arkadaşlarım var. Burada yazacağım şeyler, bu işin doğrusu budur diye tecrübeli...