like an angel

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@samsung

Benim bisikletteki toplam vites teli uzunluğu 90cm den kısa ve Nokon alırsam dahada kısalacağını düşünüyorum ve nokon + powercordz baya iyi olucak gibi jagwire a göre hemide gümüş olur tam süper olur kadroyada uyar :)

Scudo

samsung

Daimi Üye
Tepki
194
@Hasan Çağrı

nokon carbon powercordz uyumu enteresan ama zor.:boese157: .zaferde bayagı zorlandı teli geçirmek için,powercordz un iç teliyle gelen jagwireye benzeyen dış kablosunu fren sisteminde kullandı daha kolay geçti sanki..sen yinede zafere sor sıkıntı olmasın

Selçuk Çilek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.258
@Hasan Çağrı

Çağrı,
Sen Zafere yine sor...bence Jagwire housing ve Nokon kablo "en hafif" çözüm...Jagwire housing in Nokon Carbon dan daha hafif olduğuna inanıyorum...çünkü girinti çıkıntı yok ve daha ince..
en azından daha yalın ve dolaysıyla güzel....
şahsen Nokonları ister alu ister karbon bisiklete takmazdım...ama tartışılır...ben çok baklalı tasarımı sevmediğimi başka yerdede yazmıştım...
dönelim konumuza...:tüm sorun housing uçlarındaki iç kabloyu yönlendiren Powercordz ferrules lerin Jagwire e uymaması ve aynısı tersi için de geçerli.
Sadece piyasada o kadar çok ferrule üreten firma bulunuyorki...birisinde bunlara (Jagwire&Powercordz) uyan parçalar mutlaka vardır diye düşünüyorum...
ABD deki arkadaşımın bir müşterisi saatlerce Powercordz ferrulleri hafif hafif ısıtarak Jagwire housinglere sıkıştırmış...
ama sistemi görmediğim için tanım içinde yanlışlar olabilir....
ve halen sorunsuz çalışıyormu?...bunu bilmiyorum...
selamlar

sonradan aklıma gelen konu: iç kablo dış çapı(powercordz) ve housing iç çapı (Jagwire) uyumsuz olduğundan çok sağlıklı bir çözüm olmayabilir....çünkü Powercordz un housing i çok özel ve sadece "o" fiber kablolar için yapılmış....bolca yağlayarak takıyorsun ama çap uyumu var.....

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Selçuk Çilek

Evet Nokon kablolarla ilgili yorumlarını daha önce okumuştum ve neden kullanmadığınıda Selçuk abi... Ama hep bir cazibeasi var meretlerin...

Bu arada uyumluluk olarak zaten en sıkıntısız yöntem sanırım Powercordz Derailleur Cordz Kit oluyor hemde housing de metrede yaklaşık 40 gr ve bende 90cm altında bir dış kablo olduğu düşünülürse oldukça cazip... Ama benim şöylede bir sıkıntım var bende dış kablo az olduğu için iç kablonun açıkta kalan kısmı fazla oluyor oldukça ve mesela BB nin tam altında yol bisikletlerinde olduğu gibi bir plastik tel yönlendirme parçası var... Bu parça ve çok olan açık kısım sebebiyle bu kabloların daha çabuk yıpranmasını istemiyorum...

Nokonda ise boncuklu olmayan kısımlardada iç hat kılıfı ( sanırım tabir doğru oldu) olduğu için daha koruyucu ve uzun ömürlü bir sistem olucağı düşüncesindeyim... Zaten Powercordz da Nokon için NOkon Liner diye bir ürün yapmış uyumluluk sağlamak için...

Bu iki seçeneğe bakınca Nokon + Nokon liners + Powercordz vites seti uzun ömürlü ve iyi işleyen bir sistem olacaktır diye düşünüyorum...

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
Fiko epeydir tatildeydim internetede girmedim yokluğumuzdan istifade bombayı patlaşmışsın arkadaşlar bu arada bilmeyenler için söylüyorum fikonun bisikllet benimkinin kopyasıya işte hep ben kobay oldum anlarsınızya.:D :D

• Beğen
Tepkiler: samsung

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@bts.elektronik

Hehehe arada var bir kaç fark Şölen abi...

samsung

Daimi Üye
Tepki
194
@bts.elektronik
kobay degil kardeş olsa olsa örnek oldun:D nasıl boynuz kulagı geçmiş mi:rolleyes:

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Yuh! 7.77 ne demek abi..Bisiklet bisiklet değil sanat olmuş resmen..Napıyorsunuz malzemeden mi çalıyorsunuz napıyorsunuz anlamıyorum:DHer geçen gün Giant lara daha çok kanım ısınıyor...Valla ellerinize emeğinize cebinize sağlık,güle güle kullanın..

samsung

Daimi Üye
Tepki
194
@Can Sonbay

teşekkürler..malzemeden çalmak degilde upgrade yapıyoruz diyelim..çogu elit arkadaşın dedigi gibi hafiflik ayrıntılarda gizlidir..karbo,scandium,titanyum,özel alışım aliminyum ve vidalar..hedef 7.7 idi UCI den dolayı.becermiştik ki :) fakat baktım adamlar nino nun duroace arkavites ve ruble ayrıca basbayagı upgrade edilmiş bisikletinide(7.3 kg) kabul edip UCI ye göre agırlık sınırını 7.3 kg ye çekmişler:boese157: (weightweenies.com)velhasıl daha çalışmamız gerekecek.:ci:

samsung

Daimi Üye
Tepki
194
@bts.elektronik

gizli gizli benden habersiz tune leri araştırıyormussun:boese157: ama haberini aldım he he yine kobay olmayasın:D

samsung

Daimi Üye
Tepki
194
@bts.elektronik

bundan önce aldıgın (kobay oldugun:D )hangi parça kötüydü ki kardeş:)

samsung

Daimi Üye
Tepki
194
@bts.elektronik
işin şakası biryana selçuk beyden tune konusunda haber yok,der hıbıke eshop da tuneler(mig 70 mag 180)115+255=370 avro ya inmiş..biliyosun zafer ordan alıyor ve aslında pahalı site olmasına ragmen 370 avro..selçuk beyden hala haber gelmezse zaferin arkadaşıyla getittirebilirmiyiz

fthpl

Üye
Tepki
13
güle güle kullan bende metapro var eski biraz oda çok çok hafif :)

samsung

Daimi Üye
Tepki
194
@fthpl

metapro hafifligi nedir bilmiyorum ama v8 amblemin bacaklarının iyi çalıştıgını gösteriyor herhalde:rolleyes: