Lifeline trainer hakkında

Özcancan

Argon 18
Tepki
819
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar
Chain Reaction black friday indiriminde linkini verdiğim trainerı buldum.Kullanan veya yorum yapabilecek var mı?Yol bisikletinde kullanacağım faydası olur mu? Teşekkür ederim...

(link)

Scudo

Ersin savaş

Forum Demirbaşı
Tepki
638
Bisiklet
Diğer
Burada (link) kargo da daha ucuz. Başka bir bilgim yok. Ama Uygun fiyatlı bir alet.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Değerlendirmeleri okyunca en büyük eksisinin ses olduğu görülüyor.. Bir kaç kişi titreme var demiş yüksek hızlarda.. bir kişi de lastiğimi çabuk yedi demiş.. ama fiyat çok iyi.. siz bilirsiniz.. ben olsam hiç değilse garantisi olduğu için decathlon inride 300 alabilirdim..

Buğra C

Buğra Hoca
Tepki
705
İsim
Buğra Canata
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Verdiğiniz sayfada yorumlara çok gürültülü olduğunu yazmışlar.

Özcancan

Argon 18
Tepki
819
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yorumlar için teşekkür ederim.. Decathlonun en ucuz trainerı 399 tl :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Özcancan

Bu ürüne vereceğiniz paraya yazık. Sahibinden veya facebook 2.el satış gruplarına göz atın. Şu sıralar uygun fiyata bulmak zor olabilir, ancak Tacx Blue Motion Pro modelini 2.el 300-350-400 TL bandında bulabilirsiniz.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Evde antrenman zaten zor iş.. Bir de bu sesle hiç olmaz, aman diyelim..

• Beğen
Tepkiler: Özcancan

Özcancan

Argon 18
Tepki
819
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdal Yılmaz doğru söylüyorsunuz. 2. el almak daha mantıklı o vakit
Herkese teşekkür ederim

jhon

Üye
Tepki
53
ben wiggledan tt-02 fluid olan modelini almıştım. bütçenizi ona çekebilirseniz önerebilirim. fluid oldugu için sesi de az. ben küçük yurt odasında yarım saat kadar bindim. sesi rahatsız etmedi. yorumlarda belirtmişlerdi, mikrodalga yada yavaş çalısan camasır makinası gibi arka fonda alcak bi sesi var. reddit yazdıgımda da önerenler olmuştu. free wheel sertlik düzeyide ''cycleops fluid 2'' ile cok yakın.
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@jhon

Ses konusu işin içine girince, Trainer lastiği olmazsa olmaz bir hal alıyor. Bir çok model Trainer, normal lastikler ile aşırı sesli çalışabiliyor. Elimden 2 farklı markanın Trainer'ı geçti. Tacx Blue Motion daha sessizken, Elite Supercrono'da sesten çok rahatsız olmuştum. Elite Turbo Muin ise muazzam bir sessizlik içinde çalışıyordu kısa süreli kullandım.

@Özcancan

Yukarıdaki konudan şuraya gelmek istiyorum. Döviz artışı nedeniyle, yurt dışından bu fiyat bandındaki ürünleri almak çok mantıklı gelmiyor bana. Burada ödenecek olan %18 kdv, (gümrük vergisi diğer adıyla) eklenince rakamlar artıyor. Çok acil değilse iyi araştırıp ona göre karar verin. Aldığınız ürünü ömür boyu kullanacaksanız eğer, daha kaliteli ürünlere göz atın. Kısa vadeli kullanacaksanız, ucuza mal edip satarken minimum zarar edin.

jhon

Üye
Tepki
53
@Erdal Yılmaz belirtmeyi unuttum, ben trainerı vittoria trainer lastiği ile kullanıyorum.
supercrono'nun hangi modelinden bahsediyorsunuz bilmiyorum ama blue motion magnet frenli bir sistem olması lazım. fluid trainerlar magnetlilere göre ses ve gerçekcilik açısından çok daha öndeler. muin için birşey diyemem çok ayrı klasmanda kalıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu trainer'ı almayı düşünüyorum. ( Elite Turbo Muin Smart B+ ).Ama bu karbon meselesi kafamı karıştırdı.Rollermı alsak acaba bilmedim şimdi ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mühendis

Hocam kafa karıştıracak bir şey yok rahat olun. Milyonlarca insan kullanıyor karbon bisikletleri ile trainer. Ben 2 yıl kullandım, bütçem olsa alıp tekrar kullanacağım. Bu konu forumda defalarca tartışıldı. Bahsettiğiniz ürünü de kullanıp bir arkadaşım satmıştım. Real modeli olmadığı için trainer içerisindeki sıvı ısındıkça direnç artıyor. Ayrıca zwift ve benzer uygulamaları kullanırken, misuro b+ olsun veya olmasın direnç seviyesine müdahale etme şansınız yok, vites geçişleri ile bunu sağlayacaksınız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erdal Yılmaz hocam şimdi yani alsak pişman olurmuyuz peki ? yada neyi almalıyız ? o kadar çok bilgi var ki karman çorman olmuş her şey.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Trainer in zwift ile uyumlu olmasini tavsiye ederim. Tek basina surmek bir sure sonra sıkıcı oluyor.

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mühendis

Elite Turbo Muin'in jant ve lastiksiz kullanmak dışında çok bir esprisi yok. Bütçeniz varsa Tacx Bushido diyorum ben.
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

Arkadaşlar bu trainer hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Kullanıp tecrübe eden arkadaşlar var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mubeac

Decathlon'da bir ara bu model satıldı. Satın alıp ses yüzünden 2 gün sonra iade etmiştim. 900 watt güç üretiyor 5 kademe direnç seviyesi var. Yalnız yüksek devirlerde öne salınım yapıyor, hafif zıplama arka tekerine kayması gibi durumlar (zaman zaman) yaşanabilir. Kargo ücreti var mı bakmadım ama, yurt dışından almanın vergi dahil 653 TL'sına size maliyeti olur. Bu fiyata bu ürün hiç cazip değil.

Decathlon'un İstanbul'da ki bazı mağazalarında Tacx Blue Motion Pro 596 TL'sına satılıyor. O ürünü satın almanız bence daha mantıklı.