Levis'ten Bisikletçiler İçin Giyilebilir Teknoloji

Konu, 'Bisikletle İlgili Teknolojik Gelişmeler' kısmında Onat G. tarafından paylaşıldı.

 1. Onat G.

  Onat G. Üye

  Kayıt:
  4 Nisan 2014
  Mesajlar:
  84
  Beğeniler:
  55
  Şehir:
  Istanbul
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Google geçtiğimiz yılki geliştirici konferansında duyurduğu Project Jacquard isimli teknoloji ile giyilebilir teknolojilere yeni bir soluk getireceğini duyurmuştu. Bu teknoloji üzerinde çalışmalar yapan Google, Levi’s ile işbirliğine giderek ciddi ilerlemeler yaşadı. Kullanılan iletken kumaş sayesinde giyim eşyalarını bir tür ekrana çeviren bu teknoloji, dokunmayı basıncı ve elin konumunu algılayabiliyor.

  Project Jacquard kapsamında Levi’s ile geliştirilen bu cekete Commuter adı verilirken, akıllı ceketin önümüzdeki yıl satışa çıkacağı da müjdelendi. Standart bir ceket görünümüne sahip olan Commuter, genel olarak bisiklet kulllanıcılarını kendisine hedef kitle olarak seçmiş durumda. Ceketin sol koluna Commuter özellikleri yerleştirilirken müzik uygulamasını buradan yönetebilecek ya da gitmeyi istediğiniz yer için harita uygulamasına komut verebileceksiniz.

  KAYNAK: shiftdelete

  İngilizce olan Orijinal web sitesine buradan erişebilirsiniz.

  Tanıtım videosu ve üretim videosu da burada:

  Kişisel görüşüm biz son kullanıcı için pahalı olacağı yönünde ama bu tarz teknolojik gelişmeler gelecek adına öncü olabiliyor. Sizin görüşleriniz nelerdir?
   
  furkan.zaman bunu beğendi.
 2. bisikletebin

  bisikletebin Katlanır bisiklet

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  10 Kasım 2016
  Mesajlar:
  356
  Beğeniler:
  456
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  birol
  Bisiklet:
  Dahon
  Seviye:
  yayacağı frekans sağlık sorununa yol açar mı önce aklıma bu geldi.
   
 3. 0zan

  0zan Aktif Üye

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  23 Nisan 2015
  Mesajlar:
  144
  Beğeniler:
  383
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Ozan
  Bisiklet:
  Dahon
  Seviye:
  Sağlığa zararlı olsa bile seneler sonra yani iş işten geçtikten sonra sağlığa zararlı olduğu tespiti yapılır. Zira sıcak paranın döndüğü cep telefonu ve benzeri teknolojik cihazların sağlığa zararlı olup olmadığının araştırılabilmesi adına herhangi bir bilim insanının ödenek alabileceğini düşünmüyorum.

  Arkadaşın konusunu trollemeden kısa bir örnek de vereyim; vakti zamanında sihirli metal olarak adlandırılan asbest kullanımı ab ülkelerinde 2005 yılında yasaklandı; Ancak 2025 yılına kadar akciğer kanserinden ölümlere neden olmaya devam edecek.

  "Ceket sağlığa zararlı olsaydı satışı yapılır mıydı abicim" diye düşünen arkadaşlarım olacaktır. Ancak sigara da sağlığa zararlı ve her yıl 600 bin kişi sadece pasif içicilikten dolayı ölüyor ve satışı yasal.. Bu zararının da çok daha öncesinden bilinmesine rağmen ancak 2000li yıllarda kanuni kısıtlamalar getirilebildiğini de hatırlatırım..

  Bu arada ceket gayet kullanışlı görünüyor :)
   
 4. gunes1001

  gunes1001 Kıdemli Üye

  Yaş:
  18
  Kayıt:
  23 Nisan 2016
  Mesajlar:
  249
  Beğeniler:
  300
  Şehir:
  Aksaray
  Adı:
  Güneş A.
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Ben ceketten çok adamın bisikletini beğendim :kptmya:
   

İlginizi Çekebilir

170120152989.jpg
Merhaba arkadaşlar. Belki bilmeyeniniz vardır diye burada konu açmak istedim. Şuanda Decathlon'un internet sitesinde gözükmediği için müşteriler hep mağazaya geldiklerinde farkediyorlar....
upload_2017-1-3_15-30-31.png
Spor sırasında nabız bandı kullanıyorsak bazen nabzımızın en üst noktaya çıktığını görürüz. Bu üst noktayı oksijen kullanarak maksimum yakıt ürettiğimiz üst sınır olarak görebiliriz. Buna teknik...
tyres.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...