'' lens 'in iki yönü ''

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

 1. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.066
  Beğeniler:
  43.531
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:


  evet onun tekniğine hayran kalmamak elde değil bu yönü ile asla onu eleştiremem gerçektende mükemmel bi tekniği var idi..yiğidi asla öldürmüyoruz birinci yönü ile ona hayran olan bir kişi olarak benimde dünyamı ikinci yönü yıktı tabi aşağıdaki gerçekler keşke var olmasa idi..
  [​IMG]
  Lance Armstrong itiraf etti: Doping yaptım

  Lance Armstrong, konuk olduğu Oprah programının ilk bölümünde, yedi Fransa Bisiklet Turu zaferini dopingle kazandığını beklendiği gibi itiraf etti.


  Amerikan Anti-Doping Ajansı tarafından doping yaptığı gerekçesiyle suçlu bulunduktan sonra ilk röportajını ABD televizyonlarının simgelerinden Oprah’a veren Lance Armstrong, yedi Fransa Bisiklet Turu zaferini EPO, transfüzyon ve testesteron gibi yasaklı yollardan elde ettiğini itiraf etti.
  Oprah’nın “Yedi Fransa Bisiklet Turu’nu doping yapmadan kazanmak mümkün mü?” sorusuna “Hayır, bu mümkün değil. Bu jenerasyonda mümkün değil. Bu kültürü ben icat etmedim ama bunu durdurmak için de çalışmadım” şeklinde cevap veren Armstrong, doping yaptığını tüm dünyaya doğruladı.

  "Sistem kusurluydu"
  O dönemde Tur’u dopingle kazanmanın normal olduğunu vurgulayan Armstrong, “Hiçbir doping testim pozitif çıkmadı. Retroaktif anlamda, bir tanesinden kaldım. Yüzlerce doping testini rahat bir şekilde geçtim çünkü sistem kusurluydu. Yarıştığım dönemde Fransa Bisiklet Turu’nu dopingle kazanmak, lastiklerinizde hava olması ya da etap esnasında su içmek kadar doğaldı” şeklinde konuştu.

  "Doping aldığımda kötü hissetmedim"
  Fransa Bisiklet Turu’ndaki yedi zaferini doping desteğiyle kazanmasının kendisini kötü hissettirmediğini söyleyen ABD’li eski bisikletçi, “Tur’u kazanırken doping yapmam bana yanlış yapıyormuşum gibi hissettirmedi. Biliyorum, korkutucu. Kötü de hissetmedim. Biliyorum, daha korkutucu. Bu durumu hile yapıyormuş gibi görmüyordum. Biliyorum, bu en korkutucu olanı. Bu daha çok diğerleriyle aynı koşullara gelmeye çalışmak gibiydi. Evet, söylediğim en büyük yalanlardan biri, defalarca doping almayı kabul etmekti. Bu durum... Bu hikâye bu kadar uzun süren, kusursuz bir hikâyeydi. Efsanevi, kusursuz bir hikâye. Ve bu hikâye doğru değil” ifadelerini kullandı.

  "Geri dönüşümde doping yapmadım"
  Geri dönüşünden sonra doping almadığını söyleyen Armstrong, yasaklı maddeleri son kez 2005 yılında kullandığını belirtti. Oprah’ın agresif sorularını cevaplarken oldukça zorlanan Lance, “Evet, TDF zaferlerimi elde etmemi doping sağladı. Takım içerisinde gayet profesyonelce ve zeki biçimde doping tasarrufunda bulunuyorduk. Benim kokteylim doğrudan konuşmak gerekirse, sadece EPO’yu içeriyordu, fazla değildi ve EPO ile testesteron da bunlara dahildi. Ancak dopingi son kez 2005’te kullandım. Geri dönüşümün ardından yasaklı maddeyle yarıştığım doğru değil. Çizgiyi en son geçtiğim an 2005’ten sonraydı” dedi.
  Geri dönüşünden duyduğu pişmanlığı dile getiren ABD’li bisikletçi duruma ilişkin, “2009’da eğer spora geri dönmeseydim doping yaptığım ortaya çıkmazdı. Şu an burada oturuyor olmazdık. Bundan pişmanım” yorumunu yaptı.

  "Zorbaydım"
  Oprah’ın “Zorba biri miydin?” sorusuna, “Evet, geçmişte zorba biriydim. Hikâyeye sadık kalabilmek için öyle davranmam gerekiyordu. Kontrol etmeliydim. Eğer birinin söylediği şeyden hoşlanmazsam durumu kontrol etmeye çalışıyordum. Hayatımın tamamında böyleydim. Kusurlu bir karaktere sahibim, farkındayım” şeklinde cevap veren Armstrong, masözü Emma O’Reilly’nin de zorbalıktan nasibini alan insanlardan biri olduğunu kabul etti.
  "Özür dilerim"
  Sözlerini hayatının geri kalanında insanların yeniden güvenini kazanmak için çabalayacağını söyleyerek tamamlayan Lance Armstrong, “Bunları söylediğim için insanlar beni asla affetmeyecekler. Bunu anlayabiliyorum, gerçekten. İnsanlardaki öfkeyi... İhanet duygusunu... Hepsini görebiliyorum ve hepsini hissetmekte haklılar. Bu benim hatam. Yaşananlar benim suçum. Bu insanlar beni desteklediler, bana inandılar. Sadece bana inanmadılar, söylediklerime inandılar. Hayatımın geri kalanını insanların güvenini yeniden kazanmaya çalışarak ve özür dileyerek geçireceğim. Bundan emin olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.
  Lance’in Oprah röportajından diğer öne çıkanlar;
  “Tyler Hamilton’ın İsviçre Turu’nda doping yaptığım yönündeki iddiaları doğru değil. Laboratuvara herhangi bir ödeme yapmadım, ortada bir pozitif çıkan test de yok. Bu söylenenler tamamen gerçek dışı”
  “Doğru söyleyen insanları neden dava ettim? Bunu bilmiyorum. Bu en büyük hataydı sanırım. Kabul edilemez bir durumdu”
  “Kimleri dava ettiğimizi hatırlamıyorum bile. O kadar çok kişiyi dava ettik ki... Bu yaşananlar uğruna kimlerin hayatını mahvettik inanın hatırlamıyorum”
  “UCI’a 250 bin dolar bağış yaptım çünkü bunu benden onlar istedi”
  “Doktor Michele Ferrari’yi iyi bir adam ve zeki biri olarak gördüm, hâlen de aynı düşüncedeyim”
  “Tüm bunların ortaya çıkacağını düşündüm mü? Sadece hikâyenin uzun bir süre devam edeceğini farz ettim diyelim”
  “Bu hikâye içerisinde iyi insanlar da var. Hepimiz hatalar yapıyoruz, bu kişiler zehirli ya da kötü değiller”
  “Ben ‘Hadi, gelin bisiklet sporunu temizleyelim’ diyecek ilk adam değilim ama böyle bir çağrı gelirse kesinlikle gerekli organlara destek veririm”
  “Bisikleti seviyorum ve insanların da benim spora saygısızlık ettiğimi söyleyeceklerinin farkındayım. Özür dilerim”
  (Eurosport)

  kaynak lingi,

  http://skorer.milliyet.com.tr/lance-...05/default.htm  [​IMG]


  Lance Armstrong

  1992 Barcelona Olimpiyatları’nda yarıştıktan sonra profesyonellik yaşamına başladı
  1993 Fransa Bisiklet Turu’nun Verdun aşamasını, Amerika’da Triple Crown’ı ve Norveç’te Dünya Bisiklet Şampiyonası’nı kazandı
  1997 Kanserle mücadelesini kazandığını açıkladı, Amerikan Posta İdaresi bisiklet takımına katıldı
  1999 Fransa Bisiklet Turu’nda ilk altın madalyasını kazandı
  2005 Fransa Bisiklet Turu’nda arka arkaya yedinci altın madalyasını kazandı
  2006 Hakkındaki ilk doping soruşturması başlatıldı
  2009 Sporu bıraktığını açıklamasına rağmen yine Fransa Bisiklet Turu’na katıldı, bronz madalya kazandı
  2011 İkinci kez sporu bıraktığını açıkladı
  Temmuz 2012 Amerika Dopingle Mücadele Dairesi, Lance Armstrong’un doping kullandığını açıkladı
  Ağustos 2012 Armstrong, kendisine ait doping suçlamalarına artık yanıt vermeyeceğini açıkladıktan sonra, Amerika Dopingle Mücadele Dairesi, Armstrong’u ömür boyu spordan menetti, Fransa Bisiklet Turu’nda aldığı tüm madalyaları geri aldı
  Ekim 2012 Büyük şirketler Armstrong’a verdiği tüm desteği çekti. Armstrong kendi kurduğu kanserle mücadele vakfı olan Livestrong’un başkanlığından çekildiğini açıkladı
  Ocak 2013 Lance Armstrong doping kullandığını ilk kez, ünlü TV sunucusu Oprah Winfrey’e açıkladı

  Amerikalı ünlü bisikletçi Lance Armstrong, bir televizyon programında, 1999’dan 2005’e kadar arka arkaya altın madalya aldığı tüm Fransa Bisiklet Turu yarışlarında doping yaptığını itiraf etti.

  Geçmişte kanserle verdiği mücadeleyi kazanan 41 yaşındaki eski* bisikletçi, Oprah Winfrey’in programında yaptığı açıklamada, bu yasak maddeler olmadan yedi yarışta da hiçbir şekilde bu dereceleri alamayacağını söyledi. Pazartesi günü kaydedilen söyleşi ilk kez dün Oprah Winfrey’in özel televizyon kanalında yayınlandı.

  Lance Armstrong söyleşinin ilk başındaki sorulara yalnızca “evet” ya da “hayır” şeklinde yanıt verdi. Armstrong testosteron ve kortizon kullanıp kullanmadığı, kan nakli ve hücre büyütücü hormon alıp almadığı gibi soruları “evet” diye yanıtladı. Ünlü bisikletçi, uluslararası spor kariyerini yok eden skandalla ilgili tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyledi.

  Uluslararası Olimpiyat Komitesi, son olarak Armstrong’dan 2000 Sydney Olimpiyatları’nda kazandığı bronz madalyayı da geri iade etmesini istedi.

  Amerika Dopingle Mücadele Dairesi, Lance Armstrong’un doping yaptığına dair kanıtlara sahip olduğunu açıkladıktan sonra ünlü yarışçının Fransa Bisiklet Turu yarışlarında arka arkaya kazandığı yedi şampiyonluk elinden alınmıştı.

  Kanserle mücadelesini kazandıktan sonra ününü daha da arttıran ünlü sporcu, kendi adına bir kanserle mücadele vakfı da kurmuştu. Lance Armstrong, Pazartesi günü Livestrong adlı vakfa da uğrayarak, vakfın çalışanlarından özür diledi. Görgü tanıkları ünlü bisikletçinin vakıf ekibiyle konuşurken gözyaşlarını tutamadığını bildirdi.

  kaynak lingi,,

  http://www.amerikaninsesi.com/conten...i/1586618.html

  bir başka önemli kaynak,,

  http://www.dw.de/itiraf%C4%B1n-bedel...ldu/a-16770953  sonuç ,,,,

  bir yönü ile pedal çeviriş tekniği ile hatırlanacak asla unutulmayacak ve çok bisikletçiye ilham olacak ama diğer yönü ile keşke olmasa idi denilecek lance amstrong bence böyle hatırlanacak,,


  tekniği,,

  Lance tekniği
  Lance Armstrong'un sürüş tekniği birçok otorite tarafından ayrı bir kategori olarak değerlendiriliyor. Topuk yüksekliği diğerlerinden fazladır çünkü pedal devir sayısı her zaman diğer sürücülerden fazladır. Zaten sürüş verimliliği de buna bağlanmaktadır. Zamana karşılarda bu açı daha da artıyor.


  [​IMG]

  kaynak ,,

  http://cyclingtr.com/blogs/bisiklet...7/06/kadans-ve-pedal-cevirme-verimliligi.aspx
   
  tekkir, Çağlayan, Ali Demir ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
 2. #2
  Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.066
  Beğeniler:
  43.531
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  anektot ,

  avrupa bisiklet yarışları nasıl aklanır,,

  yüksek hakem kurulu doping olaylarında daha titiz olmalı,ve asla rüşvet olaya girmemeli ,daha temiz ,ayak bileğinin hakkı ile sporcular birinciliği almalı ,doping olayı spor camiasından silinmeli,
  şahsen euro sportta asfalt bisiklet yarışlarını doping skandallarından sonra seyretmemeye başladım ,lance değil sadece tabi geçmişten bu güne kimler doping yaptı bunlarıda mercek altına alınması gerekir
  bu güzel bisiklet sporunun asla kirletilmemesi ,işin işine şikenin girmemesi lazım
  hatırlar iseniz boks dünyasındada şikeler olur idi parayı alan kendini dövdürtür idi bahisçiler kaybeder idi ,
  paranın spora tahakküm etmesini hoş karşılamadım ,karşılamayacağımda ,bu para için güzelim bisiklet sporunun yakılmasını asla kabul etmiyorum ,para insanları yozlaştırır bunuda kabul ediyorum her şeyin para olmadığınıda bileceğiz ,
   
  Cem Ç, BFOkuru ve Soner Sarihan bunu beğendi.
 3. Sefa

  Sefa Alçılı Bünye

  Kayıt:
  9 Haziran 2013
  Mesajlar:
  1.040
  Beğeniler:
  880
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Aşırı derecede taraflı bir tutum sergilemişsin Kudret Abi. "Lance'in iki yönü" gibi bir başlık altında, adamın tekniğine yönelik tek bir video ve bir paragraflık yazı yazarken, yemiş olduğu nane hakkında bol bol video, haber metni, röportaj vs ekleyerek dengeyi ciddi anlamda bozup okuyucuyu bilinçli ya da bilinçsiz olarak yönlendirmiş durumdasın.

  Benim gözümde Lance denen bu adam kimdir? Geçmiş yıllarda, bisikletle ilgilenmediğim dönemlerde bisikleti ile şampiyonluğun tadına varmış ve yanılmıyorsam birde kanseri alt etmiş bir isim. Dedim ya o yıllar bisikletle ilgilenmezdim, haberlerde ya da gazetelerde ismi geçerse haberim olurdu kendisinden. Sonrasında bu adamın kariyerindeki bu başarıları sağlamasının ardında yatan gerçek ortaya çıktı ve hilekar vasfı yerleşti üzerine. Ortada kendi itirafı varken zaten bunu sorgulamanın, tartışmanın da bir gereği yok. Ama başvurduğu bu yöntemin, Lance'i tek başına yıllarca şampiyon yapmaya yetmeyeceğini de aklıselim olan her birey rahatlıkla fark edecektir. Doping denen meret, motorlu araçlarda kullanılan NOS değil ki bisikletçiyi uçursun götürsün. Bunun kadansından nefes alıp vermesine, sürüş pozisyonundan su içeceği zaman dilimlerine kadar envai çeşit detayı ve tekniği var. Lance bunlara hakim olamayacak kapasite birisi olsaydı ve sadece dopinge güvenseydi sahip olacağı tek birincilik, sondan birincilik olurdu. Bu nedenle Lance dendiği zaman akıllara sadece doping skandalı gelmesin.

  Doping kullanmakta haklı mıydı? Orasını bilemem, kurcalamak istemiyorum çünkü kurcaladıkça daha da beter gerçekler gün yüzüne çıkacak. Bisikletin yüzü olmuş olan bir ismin (Lance olsun ya da olmasın) böyle bir olaya bulaşmamış olmasını dilerdim. Sağ olsun, benim gözümde yaratmış olduğu "Lance = Bisiklet" imajını yerle bir etmeyi çok iyi başardı beyfendi. Atatürk'ün de belirttiği gibi bir sporcunun sahip olması gereken en temel erdemlerden birisi ahlaklı olmaktadır, bu erdemden yoksun olduğu için kendisinden bahsederken sevgi ile ılımlı bir şekilde ismini zikredemiyorum ama sap ile samanı ayırarak, madalyonun iki yüzüne de eşit bir şekilde bakabildiğim için bireysel anlamda adamın teknik çalışmalarına/katkılarına oldukça büyük bir saygım var.

  Not: Bu konu hakkında kimse ile münakaşaya girmek gibi bir derdim yok, Lance denince millet silahlarını kuşanıyor adeta. Yazdıklarımı/düşüncelerimi beğenmek zorunda değilsiniz, zira onlar benim öznel yargılarımdır ve sadece beni bağlar. Bu nedenle bu başlık altındaki ilk ve tek mesajım olarak kalacaktır.
   
  tekkir, Ufuk Bal ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 4. Oğuzhan k

  Oğuzhan k Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.441
  Beğeniler:
  246
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Ben kendi adıma teşekkür ederim bu güzel yazınız için içimdekileri okuyup yazmışsınız;herşeyin başı'''' AHLAK,AHLAK,AHLAK,''''İstersen dişlerinle koca bir transatlantiği çek boşşş yemişim tekniğini,yemişim ciğerini kısaca yerim senin adamlığını sporculuğunu önce adam ol sporcu ol çık meydana ondan sonra döneriz biz senin tekniğine bazılarına anlatamadık bazıları gibi facebook,twitter'larda sözde vatan kurtaranlara,foruma yeni üye olupda ömründe ilk kez bisiklete binipde burda ahkam kesenlere bu yazınız'''KAPAK OLSUN'''ne diyelim anlamaları ümidi ile.
   
  Kudret Kurtcebe ve BFOkuru bunu beğendi.
 5. Gökhan Toros

  Gökhan Toros Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Haziran 2010
  Mesajlar:
  4.515
  Beğeniler:
  7.598
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Lance Oprah'a da yalan söylüyor, buyrun :D

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
 6. Serkan Mıstınoğlu

  Serkan Mıstınoğlu Road Runner

  Kayıt:
  24 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.705
  Beğeniler:
  17.146
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Cervélo
  Seviye:
  forumdaki herkesin ingilizce bilmesi mümkün değil gökhan. sen, bunu düşünemeyecek biri değilsin. çok şaşırıyorum sana çoğu zaman :)
   
  murat aslan bunu beğendi.
 7. Murat Saygin

  Murat Saygin Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2013
  Mesajlar:
  291
  Beğeniler:
  46
  Şehir:
  Eskisehir
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  adam önceden ne söyleyeceğini ezberlemiş gibi konuşuyor zaten :D
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
 8. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.953
  Beğeniler:
  8.832
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Cem Ç ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 9. #9
  Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.066
  Beğeniler:
  43.531
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  evet arkadaşlar geçiktim cevap yazmak için çünki jant akordu ile uğraştım gene,
  evet atılan mesajları okudum
  teşekkür ederim,
  bu forumda lensin tekniğine saygılı olan var isim vermeyeceğim ama bir de sporcunun ahlaklısını savunanlar var ben burada neredemi duruyorum, daha öncede yazdım adamın tekniğine laf etmiyorum ,yukarıdaki geliştirdiği tekniği daha önce okumuş idim bu gün bunu bi uygulayım dedim, yani spd ayakkabıyı dik açıda tuttum ,yukarıda iken ve acaip bir durum oldu açıkça hızlandım sanki biri beni arkadan itti ,yalnız uzun etaplarda tabi sürekli bunu yapmak beni yorarmı ona bakacağım ,
  ilk uzun etapta kartepede, bu olayı bi deneme yapacağım ,
  evet kartepede doping almayacağım tabi,
  ama benim dopingim energel olacak yani enerji içeceği ,
  evet lense dönelim ağlamış kanser vakfında ama son pişmanlık fayda edermi evet hayal kırıklığına uğradım tabi balonun patlaması kötü oldu keşke olmasa idi..

  [​IMG]

  evet uyguladık bu gün bunu dehşet bi teknik gerçekten ,,
   
 10. Cem Ç

  Cem Ç Onursal Üye

  Kayıt:
  1 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.206
  Beğeniler:
  1.299
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  benim dopingim elma :D bisiklete binmeden bir birde dinlenirken 1 tane alsam beni 50 km götürüyor km de kaç gram elma yakıyorum bilemiyorum.

  lens tekniğini denedim olmadı daha doğrusu oldu hızım arttı ama o şekilde uzun süre süremiyorum bisikleti.. bir de ayakta hiç duramıyorum o şekilde akakkabının burnu yere bakacak şekilde biraz zor bir sürüş biçimi alışkanlık gerekiyor ve bir de uygun ayakkabı, kitlemeli pedal avantajlı da olabilir.

  lens ve doping olayına ise doping dopingdir diyorum azı çoğu olmaz ağrı kesici aferin ilacında doping bulundu düşünün ki onu alan hasan şaş ceza almıştı

  lense gelince senelerce doping testleri uygulandı ve yakalanmadı profesyonelce doping yaptı ve yıllar sonra itiraf etti

  şu an michael jordan itiraf etse doping yaptım dese tüm zamanların en iyi basketbolcusu ünvanı, şampiyonlukları çöpe gider

  lensde doping yapmadığı yıllarını da çöpe atmıştır ne olursa olsun benim gözümde şahsi düşüncem budur :in:
   
  Çağlayan ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 11. #11
  Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.066
  Beğeniler:
  43.531
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  isa,
  dünki antremanda gördünki senin o bisikletin selesi seni düşürür sağa sola oynuyor idi ,üstelik yukarı bile kaldıramadık ,öyle dizin kırık rampa çıkılmaz bir an önce trek' i modifiye et ve bize katıl kesin kilitli pedal ayakkabı ,uzun süre lens takdiğini uygulamak kesin güce bakar ama arada sırada yapmak lazım , uzun etaplarda bunu deneyeceğim, ilk etap malum dudullu-göçbeyli etabı orada düz yol var ama rampa çok ,biliyorsun 50 km boyunca asla pedal kesmiyoruz,,
   
 12. Cem Ç

  Cem Ç Onursal Üye

  Kayıt:
  1 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.206
  Beğeniler:
  1.299
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Abi siz gittikten sonra lastikçi vardı karşıda hemen ona gittim orda anahtarla seleyi yukselttim ve sıkıştırdım öyle geldim
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 13. MehmetAliB.

  MehmetAliB. VivaVelo

  Kayıt:
  20 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1.936
  Beğeniler:
  4.245
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Kudret Abi detaylı araştırman ve sunumun çok güzel olmuş. tebrik ederim.
  (her ne kadar başlık ilk etapta Lance Armstrong'u çağrıştırmasada:))

  Pedal çeviriş tekniğine her yiğidin bir yoğurt yiyişi var derdim ama ortada yiğit yok ki öğrenilecek hareketleri olsun derim. kaldı ki oradaki hareket zamana karşı bisikleti ile yapılıyor. bu tarz bisikletlerde topuk doğal olarak daha yukarda kalıyor. o kadar açı nadiren oluşur. hatta çoğu zaman öne tam yatmadan imkansızdır.

  Bazı arkadaşlar Lance iyi etmedi ama bisiklete de bir çok katkısı oldu diye düşünebiliyor. O olmasaydı hak eden başka biri olacaktı bu kadar basit.Lance Armstrong'u zirve yapan şey 7 kez Fransa bisiklet turunu kazanmış olması idi. E bunların hepsinde de doping kullandığını itiraf ettiğine göre geriye sadece hilekar bir düzenbazın safsataları kalır. kendisi eskiden krallarımdan biri olduğu için tanırım. özel yaşantısana hiç girmeden sadece şunu söyleyim: çoook çalkantılıydı. spor yaşamında ise daima doping şüpheleri ve iddiaları oldu. o bu iddialara karşı çok sert bir muhalefetle karşı koydu. burada sert kelimesi bile hafif kalır. Zorbaca sanırım buraya daha uygun olacak. iddiaların hemen ardından davalar açıp sindirdi. Kanser vakfını kurmuş olması ve popülerliği daima arkasındaydı. öyle ki bir keresinde dopingi kesinleştiği halde karar geri alındı. Lance'in karakterini oluşturan temel güdünün azim olduğunu sanırdım. gördüm ki sadece hırsmış. hayranlarından biri olduğum için şu an kendisine çok kızgınım.

  onu bir tek şey affettirebilir. yeni ahlaklı sporcular yetiştirmek
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Aralık 2013
 14. Alper Gencan

  Alper Gencan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Şubat 2013
  Mesajlar:
  298
  Beğeniler:
  176
  Şehir:
  Adana
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  İşin ironik yanı lans tan alınan şampiyonluklar o yıl ikinci olan sporculara verildi ama o ikici olan sporcuların da hepsinin daha önce doping ten ceza almış olması... Yani bu camia da çok az insan temiz.
   
  Behram Belek ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 15. #15
  Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.066
  Beğeniler:
  43.531
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  komediki ne komedi ,,,