İnceleme Led Ön Işık - Led Arka Işık - Çanta

Konu, 'İncelemeler' kısmında Aykuttasdelen tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. Aykuttasdelen

  Aykuttasdelen Cube Peleton SL

  Kayıt:
  4 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  441
  Beğeniler:
  388
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Aykut TAŞDELEN
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Selamlar Arkadaşlar,

  Çinden gelen ürünler ile karşınızdayız :)

  uzun süredir çekip atmayı beklediğim ama sağolsun 3 aydır aliexpressten gelmeyen ön led ışık sayesinde (paramı geri aldım tabi yedirmeyiz :) )dx.com a yönelip yenilerinin gelmesini beklemekten dolayı bayağı uzayan bir süreç oldu

  Ürünlere ait linkler,

  Çanta - Ön Led USB Şarjlı Işık - Akra Led Kırmızı Pilli Işık

  Video : Youtube Link  Çanta,

  Çanta: Ürün resimlerinde göründüğü kadar büyük değil ben çok büyük bir şey veya nispeden daha büyük bir şey beklemekteydim ama tam istediğim gibi çıktı.

  Kalite gayet iyi 2 fermuarlı göz, bir cırtlı kapalı göz, bir de fileli cırtlı göz mevcut. 2 adet tutturma noktası var onlarında cırtlı olması büyük avantaj.

  şuan için yanına pompa haricinde alabileceğiniz ufak tefek her şey alabilir.

  ****

  Ön led Işık,

  Ön led ışık: Tek bir ledden oluşmakta, Usbden şarj özelliği olduğu için tercih sebebi oldu, yanımda pil yerine powerbank taşımayı tercih ederim. Standart android telefon şarj cihazı kablosu vs ile de şarj olabilmekte kısacası micro usb kablosu yeterli.

  3 Farklı mod mevcut, Yüksek - Orta - Strobe şeklinde. Yüksek modda ciddi anlamda parklak ve göz alıcı bir ışığa sahip, aynı şey Strobe özelliği içinde geçerli. Orta modda standart bir ışık vermekte pek ahım şahım bir etkisi yok.

  800mAh, 3.7V bataryaya sahip olduğu belirtilmiş ne kadar gerçek bilemiyorum, Şarj olurkende çalışabilemkte.

  Ürün üzerindeki tuş led aydınlatmalı ışık açıkken her hangibi bir ışık yanmamakta. Şarj sırasında tuş üstünde sol kırmızı ve şarj olduktan sonra sağ kısmı yeşil olarak yanmakta ( Not ikisi aynı anda yanmıyor)

  usb kısmında biraz kalitesizlik mevcut kablo ile oynarsanız kırmızı yeşil ışık yanıp sönme durumları olabilmekte.

  Silikon bir lastik ile gidon üstüne tutturulabilir yapıda her hangibi bir vidalama vs durumu yok. 2 ayrı sıkılık (gerginlik) için yer mevcut, kancaya rahatlıkla gerdirilip takılabiliyor.

  Özellikle belirtmek istiyorum ciddi derecede hafif bir ürün neredese 1 kalem pil kadar hafif.

  ****

  Arka Led Işık,

  2 adet AAA pille çalışmakta, ön led ışığa göre 4-5 kat ağır bunun bir diğer sebebide pillerin ekstra ağırlık yapıyor olması, pilsiz hali ön ledden 2 kat daha ağır hissetirmekte.

  Vidalı tutturma yapısında, bir kelepçesi mevcut ve kelepçede silikon mevcut. Ürün yatay veya dikey olarak kullanıla bilmekte.

  Açma kapama tuşu biraz sert, sürüş sırasında modu değiştirmek zor olacaktır.

  sürekli, hızlı yanıp sönme, yavaş yanıp sönme, sağdan sola ve soldan sağa tek sıra halinde yanıp sönme, ortadan sağa sola doğru yanıp sönme ve sağdan sola soldan sağa tek sıra halinde git gel yaparak yanıp sönme özelliğine sahip.

  özellikle karanlık ortamlarda ciddi derecede fark edilebilr bir ışığa sahip, aydınlık ortamlarda ise yeteri kadar etkili olabileceğini düşünmekteyim... tabi arkanızdan güçlü bir ışık kaynağı var ise yandığı belli olmasada geri yansıtma yapmasından dolayı fark edilebilirliği arttırıcı etkiye sahip.

  Ürünü ilerleyen günlerde sipariş edeceğim usb şarjlı daha hafif bir şey ile değiştirmeyi düşünmekteim...

  Çantaya ait bir kaç görsel:

  DSC_0083.JPG DSC_0086.JPG DSC_0084.JPG DSC_0085.JPG
   

İlginizi Çekebilir

3.jpg
www.britishcycling.co.uk adresinde yayınlanan bir makalede uzun antrenman sürüşleri ve yarışlar için doğru beslenme mevzusu oldukça kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Sürüşlerin bir gün öncesinde...
20160805_132318.jpg
Hazirandı..Hepimizin gelmesini dört gözle bekledeğimiz o harika doğanın bize sunduğu bisiklet koşulları uygun hale gelmişti.Hoş kendi adıma mevsim yada iklim nasıl olursa olsun aynakol kadanssız...
58a53c7-kingston-university-21f4138-.jpg
İngiltere'deki Kingston Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre her gün siyah (bitter) çikolata yemek atletik performansı artırmaya yardımcı oluyor. Çoğumuzun bildiği gibi pancar suyu...