LCD monitör tavsiye

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
bugün vatan bilgisayar da bu 4 ürünü beğendim, tepki süreleri ve DVI cıkışı olan modeller icersinde en ideal model bunlar gibi görünüyor...
yarın akşam (pazartesi) günü bunlardan birini almak istiyorum..
bu modellerden birini kullanan veya bilgisi olan arkadaşlarımız varsa yardımcı olmalarını rica ediyorum.
sevgiler.

BENQ FP91V
LG L1970HR-BF
VIEWSONIC VX922
SAMSUNG 960BF

Scudo

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Daha önce LG kullanıyordum, şu anda Samsung 713N var. İkisinde de sorun yaşamadım. Diğer markaları tanımıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Murat EVGİN

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
Bu VIEWSONIC'i satıcı arkadaş oldukca met etti, sanırım yurt dışında en cok tutulan modellerdenmiş...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Selam,
Ölü ve yanık piksel mevzusunu göz önüne aldınız mı, kaç piksele kadar hatalı kabul ediliyor değişiyor vs. Bildiğim kadarıyla sıfır piksel garantisi sadece philips in perfect panel modellerinde var. Diğer modellerde de ise satıcıyla anlaşmalı monitoru bağlayıp inceleyerek satın alabiliyorsunuz ama zaman içinde de yanık pikseller oluşabiliyor. Tepki hızı yanında monitorün sabit görüntülerde renk kalitesi ve doygunluğu, kontrast kalitesi vs de çok önemli hele oyundan çok masaüstünde işini gören büyük çoğunluk için. Ayrıca tomshardware sitesinde güncel bir çok modelin çok detaylı testi bulunabiliyor, keza donanimhaber sitesinin forumlarında da bir çok kullanıcı yorum bildiriyor ama tomshardware en güvenilir donanım test sitelerinden, iyi şanlar dilerim ;)

• Beğen

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
bu 4 model de perfect panel kullanıyor, ölü pixel konusunda henüz bir fikir almadım ama bu akşam gittiğim de onuda göz önünde bulundururum..
bu ürünlerin tepki hızları, cok düşük zaten özellikle bu modeller üstünde durdum..
teşekkür ederim..

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
selam ben lcd monitörleri araşdırmışdım biara ama çok pahalı oldugu için alamamışdım ben samsung793df almışdım ve hiç memnun kalmadım benim şanssızlıgımdan mıdır nedir 2 hafta içinde monitör bozuldu servise gönderdim orda da 2 hafta kaldı :( yani benim samsung markasına güvenim kalmadı en iyi monitör markalarında en iyi philps derim bunun dışında; nokta aralıgı, pixel hatası,tepki süresi en düşük frekans ında en yüksek olanını tercih etmeni öneririm

• Beğen

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
ilginiz icin teşekkür ederim
LG'nin L1970HR-BF modelini aldım.. birde fifa dünya kupası topu hediye ettiler:D

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Hayırlı olsun çeşitli ortamlarda (oyun,dvd,masaüstü vs)test ettikten sonra izlenimlerinizi paylaşırsanız seviniriz...

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
tabiki zevkle....ilk izlenimlerim fena bir monitör olmadığı şeklinde.... gerci yıllardır sony G400 kullanıyordum şimdi biraz garipsiyorum ama alışırım sanırım..
merak ettiğiniz bir şey olursa severek cevaplarım..

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
öncelikle şunu söylemek istiyorum çok iyi bir seçim yapmışsınız. özellikle optik okuyucularda lg bence bir numara. hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ozellikler
19"
2ms
1280*1024
RGB 15 Pin
DVI
1600:1
300 cd/m2
30-83 kHz
56-75 Hz
Gümüş renk
335,81 $ +kdv

tavsiyem budur benim ozellikler manyak fiyat ozelliklerle kiyastada super

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
murat abi
neden viewsonic e bakmadın ya
Almanya da en çok giden marka sayılır ...

ama seçimin de güzel takdir ediyorum...

bazı marka ve modellerin fiyatının diğerlerine kıyasla düşük olması insanı şüpheye sokuyor...

tabi işin içine garanti koşulları ve servis de girince seçimini takdir ediyorum...

hayırlı olsun

saygılar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@muratevgin

keske bende alsam o monitoru ne yazikki aldik crt bir monitor onu kullaniyoz.
samsung 19" 997MB aldik bu saatten sonra bunu satip lcd almak gereksiz oyuzden kaldik bunda

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Ben hala bu LCD monitörler için erken derim. CRT monitörler hala favorimdir. Özellikle LG ve FLAT ise ;)

Param olsa gene LCD yerine 17" flat monitörümün bir üstü olan 19" Flat LG alırım :)

Ben 99 yılında 14" LG CRT monitör ile başladım bilgisayar olayına, hala da monitörüm duruyor, lakin 5 yıllık ömrünü tamamladığı için görüntü eskisi gibi net değil. Belki tamire gitse düzelir, kablodan yapıyor diye düşünüyorum.

Ben yinede tahminen geçen sene 17" Flat LG aldım. Dediğim gibiparam olursa yine de LCD almam 19" Flat LG alırım :)

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
LG gerçek flat değil, tüpün önünde düz cam var. Ben hala 15" ADI crt kullanıyorum, yaklaşık 12 sene oldu, bir süredir lcd'ye geçmek için para biriktiriyorum. 20" ws lcd düşünüyorum, viewsonic 2025w.