Lastikteki eğrilik nomal mi?

BF Okuru

Üye
Tepki
42
Arkadaşlar bisikletin ön arka lastiği snake bite sonucu patladı atölyeden yeni lastik aldım hafif şişirerek düzgünce montajını yaptım potluk bırakmadığıma eminim jantta herhang, bir eğrilik yok ancak dış lastiğin şeklinde deformasyon var gibi sizce bu normal mi daha iyi anlaşılması için video paylaşıyorum fikrinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Not: Montajı yapmadan iç lastik hafif şişirmede bombe ve s yapıyordu.

Scudo

air28-3

Forum Demirbaşı
Tepki
2.593
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ayarlanabilir aslında

BF Okuru

Üye
Tepki
42
Lastiğin havasını aldım tekrar kontrol ede ede çekiştirerek şişirdim bir kısım hep jant çizgisi hizasında kalıyor diğer kısımlar şiştikçe çizgiyi 2mm kadar geçiyor yukarı aşşağı doğrultuda sorun var yandan bakınca herhangi bir eğrilik görünmüyor :S

Murat GÖNÜL

Aktif Üye
Tepki
73
Sibop bölgesine denk gelmiyor degil mi potluk

İş yerindeyimde seyredemedim videoyu

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Bisiklet
Amoeba
Sıvı sabun kullanın hizalamak için uğraşmazsınız. -Lastikte deformasyon olmadığını varsayıyorum-

BF Okuru

Üye
Tepki
42
İç lastiği değiştirdim 15cm lik bir kısımda balon yapmış o nokta zayıf kaldiğı için dış lastik olması gerektiği gibi şişmedi sanırım. Teşekkürler

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.676
Ayrıca sibob kısmı c şeklindeki lastiğin içine girmemiş oluyor iki kenardan kısılıp kalıyor. C nin içinden dışarı sadece sibob gövdesi çıkmalı sibobun bağlı olduğu yer lastik kenarlarının altında kalınca böyle eğiklikler olur. Lastik şişirilmeden önce sibop içeri ittirilneli ve c boşluğuna oturduğu garantilemeli. Birde lastiğin kapatılıp Bağlandığı yer de de kalın ince Bölümler olur bunlarda yapar.

BF Okuru

Üye
Tepki
42
Sorunlu kısım sibop un bulunduğu noktada değildi

Sorunlu iç lastik
http://img537.imageshack.us/img537/2795/n428EG.jpg

Yukarı Alt