Lastikte sekme problemi?

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Arkadaşlar maxxis tomahawk lastiklerim var. Arka lastikte epey fazla sekme var. Öyle ki bisiklet üzerinde iken bunu hissedebiliyorum. Jant setinde akort ve sekme problemi yok sorun lastikten kaynaklanıyor.
Acaba bunun bir çözümü varmıdır?

Scudo

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
İç lastiği tam yerleşmiş mi? kontrol edin Takmış olduğunuz Dış lastiğin maximum barında hava vurun oturur düşüncesindeyim.Gene aynı sorun devam ediyorsa usta bir bisiklet tamircisine gösterin derim.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin ARICAN

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
bende lastigi ilk aldıgımda yapıyordu teker döndükce sanki zıplar gibi başta içinde zefal bant var o biraz uzundu acaba ondanmı die biraz kestim yine düzelmedi sonra havasını 4-5 kez indirdim şişirdim indirdim şişirdim şimdi hic bi problem kalmadı(kullandıgım lastik rubena 1.75 yol lastigi)

• Beğen

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
dış lastiğin,janta değen kısmını sabun yada bulaşık deterjanı ile silin
tekrarden şişirin sorun büyük ihtimal ile ortadan kalkacak.

• Beğen

euners

Aktif Üye
Tepki
122
Bence de arkadaşların dediği gibi lastiğinizin havasında biraz problem vardır. İndirip yeniden şişirirseniz sorununuz düzelecektir. Şişirmeyi yavaş yapın çıkmalar olmaması için sürekli kontrol edin..:in:

• Beğen

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Kenarlarını sabunlayıp maximum havayı basayım bakalım ne olacak :) Teşekkürler yardımlarınız için.

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
jantta problem yok ise, iç lastiğin düzgün takıldığından emin ol. sonra lastige az bir hava vurup, dış lastiğin janta yakın kenarlarındaki izi tekeri döndürerek takip et. her iki taraftanda. sorun yok ise tam havasını vur. sorun devam ederse lastik özürlü demektir..

• Beğen

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
@SALİH TUNÇKIRAN

Teşekkür ederim arkadaşım tavsiyen için. İç lastik te bir problem olduğunu sanmıyorum ama yine de söküp bakacağım ona da. Sonra lastiğin kenarlarını sabunlayacağım ve dediğin gibi az bir hava vurup takip edeceğim. Sonra da maximum havayı basacağım. Umarım düzelir.

• Beğen
Tepkiler: SALİH TUNÇKIRAN

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Sabun sürerseniz hızlıca şişirin ki kurumadan şişsin. Yavaş şişirirken kurursa yine takılıp yamuk oturabilir.

Bu arada lastik üzerinde baloncuk falan yoktur umarım? Aşırı hava basıp çakılların üzerinde gidince benimki baloncuk yapmıştı.

• Beğen

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Balon yok hocam lastikte.
Ama hızlı şişirmek biraz zor gibi çünkü el pompasıyla basıyorum havayı :)

• Beğen
Tepkiler: S26

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
O halde ya sabunu bol kullanın (sıvı sabun) ya da arkadaşların dediği şekilde, kontrollü şişirin. Tahminim, sorun ortadan kalkacaktır.

• Beğen

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Ben direk bulaşık deterjanını sulandırmadan sürmeyi düşünüyorum :) Sanırım kurumadan şişiririm bu şekilde.

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
@Hüseyin ARICAN

lastiğe sabun sürmene gerek yok arkadaşım. bisikleti ters çevir. dediğim gibi önce az bir hava vur lastiğin janta oturmasını takip et. jant kenarı ile lastik çizgisi, tekeri cevirince tüm çevre botunca aynı mesafede olsun. yalpa yapıyorsa elinle bastırarak veya çekerek ayarla, sonra tam şişir. sorunun çözülür.

• Beğen

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Sorunu büyük ölçüde hallettim arkadaşlar. Çok az yalpa yapıyor ama o da benim için sorun olmaz.
Hepinize çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
hangi yöntem ile çözüldüğünü söylersen
aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için kesin bilgi olur :)

• Beğen

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bu sorunun en iyi çözümü sabun.
Sabun veya deterjanı sulandırıp lastiğin kenarlarına sürüyorum, daha sonra normal bir şekilde takıp şişiriyorum :D

Tepki
32
deterjan sürünce kuruduğunda iyice yapışıyor bidahaki çıkarma işleminde yapıştığı için problem oluyor bunu nasıl çözebiliriz

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@volkan koç

Lastiği yanlardan hafifçe sıktırınca tık tık diye sesler gelerek janttan ayrılıyor lastik. Çevresini bu şekilde sıktırarak gezindikten sonra elle veya levye yardımıyla kolayca çıkarabilirsiniz. (En azından ben böyle yapıyorum, zorlanmıyorum).

• Beğen

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
@GokmenOzyurt

Lastiğin kenarlarına bolca bulaşık deterjanı döktüm ve az miktarda hava bastıktan sonra kenarlarını janta oturttum. Daha sonra ise 55 psi hava bastım. Eskisine nazaran çok daha güzel oldu ama yine de tam olarak düzelmedi. Sanırım benim lastiklerde de biraz problem var.

• Beğen
Tepkiler: GokmenOzyurt