Lastikte balon

sercanczo

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Yeni aldığım maxxis ignitor ust lastik balon yaptı.Bu şekilde kullanabilir miyim?http://i52.tinypic.com/10xswsj.jpg

Scudo

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
aldıgın yere gotur degısırler olmadı degıstırlezlar ıse dısbıroter maıl at

sercanczo

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Lastiği Türkiyede bulamadığım için yurt dışından getirtmiştim.Aldığım yere mail attım, umarım yenisini yollarlar.

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
amın dıyorum ve eklıyorum oyle kullanma sıreklı patlar hemde ordan patlar

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Bu şekilde kullanırsanız lastik anında patlar ve bisiklet jant üzerine iner. Janta da zarar verirsiniz kendinize de. Satıcıya mail ve fotoğraf gönderin. Yenisi ile değiştireceklerine inanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: sercanczo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
büyük araba lastık tamırcılerınde böyle durumlar için içinde lifleri olan ısıtılarak kaynatılan yamalar var ben bundan epey uzun bır zaman önce arabamın lastığinde kullanmıştım oldukça başarılı bir yöntem cok kuvvetlı oldugu ıcın balonu geri çekiyor.içndeki liflerden dolayıda sağlam.Eğer ankaradaysan iskitlerdeki lastikçilerde muhakkak vardır.

• Beğen
Tepkiler: S26 ve sercanczo

sercanczo

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Yama yapmayı firma yeni lastik yollamassa ya da benden bu lastiği geri göndermemi istemeden yeni lastik yollarsa yaptırmayı düşünüyürum.Şu an yaptıramam çünkü lastiği yollamamı isteyebilirler.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
tabi dostum haklısın. önce garantiyi kullanmaya çalış. benım söylediğim yapacak hiçbieşey kalmadığı durum için. bu şekilde kullanman tehlıkelı o yuzden söyledim.Ama şuna da emin ol eğer yaptırmak zorunda kalırsan kesinlikle sağlam yöntem ben araba lastiğinde balonun yok olduğunu gördüm içeriden ısıtılarak yapılıyor ve lifli birşey balon yapan kısmı resmen geriye çekiyor.

• Beğen
Tepkiler: sercanczo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@ferhat köse

Eskişehir'de var mı bu tip yama yapan yer? Ve bisiklet lastiğine de yaparlar mı? Ayrıca ücret ne civardadır acaba (orta kalite bir lastiğe değer mi değmez mi diye düşündüğüm için soruyorum)?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
ben ankarada yaptırmıltım eskişehirde başıma gelmedi ama muhakkak vardır.Çünkü 5-10 yıl önce olan bır olay bu bu zamana kadar tüm lastıkcılere gelmiştir diye düşünüyorum.Gerçi eskişehir burası belli olmaz tok esnaf dolu :)

• Beğen
Tepkiler: S26

sercanczo

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Lastiğin yenisini yollucaklar.Bu lastiğide tamir ettirip yedek lastik olarak kullanıcam sanırım.

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Lastikte cam batması sebebi ile oluşan küçük delik veya yarıklar, normal iç lastik yamasının dış lastiğin iç tarafına uygulanması ile giderilebiliyor. Ama bu lastikte et kalınlığının incelmesi durumu söz konusu olduğu için o bölgede kevlar liflerde zayıflık var yani bu tarz bir yamanın kurtaracağını sanmıyorum.

Peki oto lastikçilerde yapılacak yama nasıl birşey kalın mı? Lastikte balans yaratmayacak mı?

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar konu hortlayacak ama yol bisikleti lastiğim balon yapmış. Yaklaşık 25 gündür falan binmiyorum bisiklete,şimdi başka bi yere götürmem gerekirken farkettim balon yaptığını. Lastiğe baktığımda hep cam kesikleri mevcut. Sorum şu:
Hem iç hem dış lastiği mi değiştirmeliyim?

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.702
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar konu hortlayacak ama yol bisikleti lastiğim balon yapmış. Yaklaşık 25 gündür falan binmiyorum bisiklete,şimdi başka bi yere götürmem gerekirken farkettim balon yaptığını. Lastiğe baktığımda hep cam kesikleri mevcut. Sorum şu:
Hem iç hem dış lastiği mi değiştirmeliyim?
Kontrol edip bakın iç lastik sağlam mı? Sorun yoksa kullanın. Ama dış lastiği acilen değiştirin.

Benim de geçen gün balon yapan lastiğim bisiklet park halinde iken patlamış. Hatta patlama şiddeti ile iç lastiği bile paramparça etmiş. O yüzden değişimi acilen yapın.