Lastik zırhı mı? Patlamayan lastik mi?

kendinden zırhlı lastik mi ayrıca satılan zırh mı ?

• Kendinden Zırhlı lastik

• Ayrıca satılan zırh

• Toplam katılım
    130

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
Aranıza yeni katılan birisi olarak öncelikle herkese selamun aleyküm diyor ve ilk sorumu soruyorum arkadaşlar..Kendinden Zırhlı lastik mi yoksa ayrıyeten satılan kendi lastiğin altına koyduğun zırh da aynı görevi görür mü zira fiyat olarak baya fark var gibi lastiklerim ise 700 x23co_O hangisini destekliyorsanız bir de tavsiyede bulunursanız tadından yenmez.
( Patlak önleyici sıvılara girmek istemiyorum oldum olası onlara kalbim ısınmamıştır )

Scudo
Tepki
65
Bisiklet
Salcano
mtb lerinde iki arkadaşım lastiklerine sonradan koruma yerleştirdiler 400 km de 1 er kez zırhın uç noktasının kenarından 2-3 mm kadar iç lastiği yarmış. 50-55 psi basınç. 700-23 de basınçtan dolayı daha sıkıntılı olabilir diye düşünüyorum.

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@salih.polat Hic biri. Yol lastigine nasil bir zirh takmayi dusunuyorsun bilmiyorum ama zirli lastik bisikletini agirlastiricagi icin tavsiye etmiyorum.Kullanacaksan slime kullan ki oda biraz agirlastirir lastigi (50-100gr).Ama daha kullanisli olur.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
(link)
Kullanmadim ancak ileride ciddi ciddi düşünüyorum çünkü"maximum protection fır the race machines" diyor
(link) bunu senin gibi sıkıntılar dan sonra evelki gün alıp taktim sporcu pazarından ancak daha deneyebilmis değilim zaman gösterecek. Alacak olursanız yol için olduğuna emin olmalısınız cogu mtb için üretilmiş urun var piyasada
Benim lastikler de güya korumalı ancak hiç bir yol lastiği bence schwabe marathon plus ya da RUBENA stop and thorn ultimate gibi korumalı gibi gelmiyor bana. Gittiğiniz yollarda cam kırığı denk gelirse diye dikkatli olmak gerek.
Geçeni sahil gezisinde benim 3 eşimin 1 kez lastiği patladı bir daha sahilde gezmeyi dusunmuyorum

@salih.polat

• Beğen
Tepkiler: salih.polat

palabeyi

Aktif Üye
Tepki
218
İsim
bünyamin palabıyık
Bisiklet
Ghost
Bisikletimde schwalbe smart sam var yaklaşık bir aydır gerek şehirde, gerekse arazide kullanıyorum. Dikenlere hiç aldırış etmem, sadece yol kenarında çıkan büyük dikenlerden ve çivilerden korkarım. Daha birkere olsun patlamadı. Bu arada yama setini her ihtimele karşı yanımda taşırım

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.902
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yol lastiginde sonradan zırh nasil olur bilemem. MTB kullaniyorum, araziye, cali cirpiya giriyorum :)
Kendinden zirhli lastikler 900 gr/adet civari basliyor ve cok pahali. Birkac ornek (mesela Rubena STU vb.) haric ortalama fiyat araliginda degiller.
Lastik sivisi ic lastik herhangi bir zarar gorurse (sibop kesme/uretim hatasi vb) bosa gitmis oluyor. Her ic lastik degisiminde yeni sivi basmaniz gerekiyor yani.
Dogru yerlestirilen zırh seritler ic lastige zarar vermez!
540 gr/adet lastigimde 70 gr lik zefal zirh kullaniyorum. Yaklasik 2500 km dir patlak gormedim. Oncesinde inatla zirh, sivi vb. kullanmiyordum ama Agustos sicaginda haftada 9 kez lastik yamamak zorunda kalinca fikrim degisti ve iyiki degistirmisim :)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yol lastiginde koruyucu bant kullandim ve yillarca bir sefer dahi lastigim patlamadi.
Bu biraz da şans işi. Kimi korumali en kralindan lastik alir, patlamalardan dolayi isyan eder, kimi kotu ve ince bir lastigi yillarca sorunsuz kullanir.
Biraz da onlemi almak gerekir tabii. Lastik ne olursa olsun yamasiz, yedek ic lastiksiz gezmemek gerekir.
Ben su an specialized espoir 700x25 lastik kullaniyorum. Gerek yol tutusu, gerek patllamaya olan direnci, gerekse de dusuk yuvarlanma direnci ile kusursuz bir petformans sunuyor. P kismi gayet guzel de F kismi azicik tuzlu tabii :)

• Beğen

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
@Zen.eren
PAtlak sıvılarının dengeyi bozduğuna dair yorumlarda gördüm o yüzden sıvılara yaklaşmıyorum gittiğim yollarda diken benzeri şeyler ok var sürekli bunlarla uğraşmaktansa biraz ağırlaştırmayı göze alıyorum diyelim :)

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
@muratturan2121 rubena stu nun 700x23c si yok galiba ama tam bilmiyorum birde çok ağır 900 gr tanesi maraton 440 gr ama fiyatı iki katı tabi bunlarıda hep göz önüne almak lazım

@Kuzey Ege

specialized espoir 700x23 için 140 tl civarı fiyat var hafiflk olarak maraton dan 100 gr daha hafif e iki teker 200 gr yapar ama fiyat olarak iki tekerde 100 tl daha fazla ödemek demek yine derin analiz konuları gerektiren konular o_O:islik:

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimde yol lastiklerin schwalbe one idi, fazla patlama olayı olunca schwalbe durano dd 700×25 aldım zırhlı bir lastik ve 200 gr kadar schwalbe one a göre ağır. Yanliz geçen hafta ilk denememde sahilde lastige tavuk kemigi girdi ve patladı. Birazda şans işi ama genel olarak araştırmalarım sonucu schwalbe durano dd karar kıldım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Tepki
1.564
İsim
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
28 jant bisikletime Schwalbe maraton takıldıktan sonra. Yama işini unuttum. Biraz pahalı olsada verdiğim paraya değdi. Kırılan jant telini sökerken hatam sonucu lastiği kendim patlatmasam. hala iç lastikte yama olmayacaktı.

• Beğen

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
bu arada hiç kimsede selamımı almamış bi kişide keşke aleyküm selam hoş geldin deseydi:(:uzgnm:

muratturan2121

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Murat Turan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@salih.polat
Hoşgeldin. :)

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
@muratturan2121
Hoş bulduk Allah razı olsun :)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@dethagorf
Su an kullanmiyorum. Espoirlerde gerek kalmadi. Oldukca saglam korunan bir lastik.
Koruyucu bandi agirlikli olarak michelin dynamic sport'ta kullanma ihtiyaci hissetmistim. Ince oldugundan.

• Beğen
Tepkiler: Dethagorf