Lastik tavsiyesi

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
arkadaşlar bisikletim markası modeli belli olmayan bi bisiklet. HASBİKE / STAREX yazıyor üstünde ama markası modeli bumudur bilemedim. Bu bisikletime ön arka lastik alacagım artık iyice çatladı yarıldı lastikler. Uygun fiyatlı lastik olması beni mutlu eder. konudan sonuç çıkmaz ise bisikletçiden herhangi bir lastiği taktıracagım. ebatı sanırım 26''

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan
Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Rubena marka lastikleri tavsiye ederim,Cst lastiklere göre daha kalitelidir,

Lastikleri taktırırken,jantın içerisinde,iç lastik koruyucu şerit var mı,kontrol etmende fayda var..

• Beğen
Tepkiler: SerkanERDOGAN

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
Yorumunuz için teşekkürler. Bu markayı taktırayım o zaman aklımda hiç bi fikir yoktu tavsiyenize uyacagım :) 2 ayrı bisikletin lastikleri değişecek yani 4 tane alacagım :) İçlastik koruyucu şerit bant gibi bişey var işlev görmeyecek şekilde duruyor onuda halledeceğim

• Beğen

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
Dediğiniz marka bu lastiği buldum fiyatıda benim için uygun normalde 1 tanesine 30 lira kadar verebilirdim ama 4 lastik alacagım için cazip geldi. Benim bisiklete uyarmı jant vs açısından. ?

( (link) )

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@SerkanERDOGAN

26 inch jant'a uyar,ancak bu yol lastiği,kullanım amacınız şehir de sürmekse,uygun olur ancak dağda bayırda,arazi şartlarında kullanacaksanız MTB lastiği almanızı tavsiye ederim

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
@Çağlayan

Kullanım alanımı şöyle söyleyim. Kayseride bulundugum bölgede her yer asfalt toprak yol yok. Arkadaşlarla balığa falan gidiyoruz 2 ayda bir falan. bi oralarda 2-3 km kadar taşlı yolda gidiyorum. Genel olarak asfalt yol kullanıyorum.

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
@Çağlayan

CST'ler lastik değil:) Üstünde nylon yazıyor, resmen naylon. Çin malı.

Ben geçende Rubena aldım, CST'yi söktüm; naylon değil, lastik. CST'ye 10 basar. Bir de üretim yerine baktım; Çek Cumhuriyeti; yani avrupa malı.

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Schwalbe Marathon serisinden başkası yalan hocam. Tabi Continental Touring Plus'ı saymazsak. Rubena o kadar da iyi değil. Sadece ucuz. Ben de ucuz diye aldım ve sonuç, boşa gitmiş bir 50 lira.

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
@Salih Kü

Bilmiyorum belki dediğiniz gibi diğer markalar daha iyidir ama öğrenci oldugum için fiyat makul geliyor. yaza dogru umarım xrs 800'e kavuşursam onda düşünürüz güzel markaları :)

• Beğen

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@SerkanERDOGAN

Siz uygun fiyatta lastik tavsiyesi istediğiniz için Rubena tavsiye ettim,yoksa Schwalbe'yi tavsiye edecektim,

Derslerinizde başarılar dilerim,umarım hedeflerinize ulaşırsınız..

• Beğen
Tepkiler: SerkanERDOGAN

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
@Çağlayan

Teşekkürler :) Dediğiniz gibi uygun fiyatlı lastik arıyordum tavsiyenize uyacagım :)

• Beğen

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aman hocam iç lastiğe dikkat edin. Yanlış iç lastik ciddi sorun oluyor.

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
Konuyu hortlatayım bari.

Arkadaşlar herkese tekrardan selamlar. Yaklaşık 1 yıldır uzak kaldım internetten ve forumdan :) Sınavlarım bitti YGS-LYS işlerini hallettik çok şükür :) Üst mesajlarda belirttiğim xrs 800 e kavuşamadım bazı durumlardan dolayı. Şimdiki bisikletime bakım yapıp devam edeceğim :)

• Beğen
Tepkiler: Efecan UZUN

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
konu eskidi ama bu lastiği kullandım tavsiye etmiyorum çok ince bir yapısı var sivri bir çakıl taşı bile patlatabiliyor işe gidip geliyorum bisiklet ile yolda patlar diye korktum değiştirdim iki tane sağlam lastik var biri sıfır uzuz diye fazla almıştım üçüncü yede bir diken girdi yarım Cm yırttı lastiği içerden yama yaptım güvenmedim yinede. ve cok yumuşak ani frenler de lastiği cizdirirseniz asfalta üzeri eriyip gidiyor şöyle bir durum da var haftada bir kullanırım derseniz alın 1.50" olarak iyidir yormaz kalite olarak rezalet.