lastik tavsiyesi (kevlar)

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
yarış koşulları için 250 gr aşmayacak çifti 100 tl bütçeli neler olabilir ?

Scudo

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
top speed re fuse karşılaştırabilir misiniz ? fiyat olarak aynılar.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@Özgün ÇETİN

top speed kullanmadım sadece kenarlarının zayıf olduğunu duydum, maxxisin çok ince tırtışlı diş yapısı sayesinde lastiği 4 mevsim kullanırsın , delinmeye karşı silkworm korumasıda var ağırlık 260-270 gr arası.

mertcan gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
513
bilgiler için teşekkürler benim de ihtiyacım var dı bende maxxisin dayanıklı olduğunu duymuştum

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Hem dayanıklı hem de yarış-antrenman lastiği olarak continental ultragatorskin var kullandığım. Wiggle.co.uk ta üzerine en çok yorum yapılan lastiklerden biri.
(link)

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Maxxis Re-fuse diyorum başka lastiğe gerek yok.Türk yolları için biçilmiş kaftan.Baya sağlam bir lastik.Lastik patlaması derdinden kurtuldum vallahi.Viraj dengesi çok güzel kuru zeminde,toprak ve kirli yollarda ama ıslak zeminde çokta güvenilir değil.Islak zeminde bazı üst model lastikten bile iyi.Sınırları zorlamayacaksınız tek geçerim.Fiyat performans olarak tam not.

çağrı kolçak

Daimi Üye
Tepki
135
@Bülent ÖZER

aynen abi senden aldığım re-fuse'leri mtblerin girmeye korktuğu bazı yerlerde test etme fırsatım oldu. gerçekten tavsiye ederim:in:

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Bu arada Continental'in yeni modeli çıktı Hardshell diye, lastiğin amacı dayanıklılıkmış. Gatorskin'den daha dayanıklı olması için yapılmış. Ekstra poliamid katman falan filan birsürü şey.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@Özgün ÇETİN

Sadece yarışlarda kullanmak için düşünülebilir ama bisiklete takarım hem antremanda hem yarışta uzun süre kullanırım dersen olmaz, dış yüzeyi cam ve taşlardan çabuk kesiliyor ve erimeye çok elverişli , yol yutuşu fena değil ama herkese tavsiyem Türkiye yollarında pahalı lastik kullanmamaları, lastikte herzaman orta şeker gidilmeli konu hafiflikse eğer onuda başka yerlerden kesmeli.;)

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
@Bülent ÖZER
Bülent abi'ye aynen katılıyorum. Ultremo yarış koşmak için yapılandırılmış bir lastik ve antrenman kullanımında çok hızlı aşınacak, yoldaki yabancı nesneler yüzünden kısa sürede zarar görecektir. Ayrıca Ultremo R modeli defolu olduğu için Schwalbe tarafından geri toplatıldı ve yerine Ultremo R.1 modeli piyasaya sürüldü. Eğer almayı düşünüyorsanız bu noktayı da göz önünde bulundurmanız gerek.
Konunun başında bahsettiğiniz gibi bir lastikten yana tercihinizi kullanacaksanız da benim size tavsiyem Michelin Lithion olacaktır. Hem yarış hem de antrenman için uygun, uzun ömürlü ve patlamaya dayanıklı fakat buna rağmen 220gr gibi düşük bir ağırlığa sahip. Kullandığım süre boyunca bana hiç sorun yaşatmadı. Ayrıca 2010 yılından itibaren Lithion 2 olarak güncellendi. Ek olarak, bizzat kullanmamama rağmen hakkında başarılı yorumlar duyduğum Schwalbe Stelvio yada yeni adıyla Durano, Vittoria Rubino Pro ve Continental Grand Prix de (4000 değil) tam sizin ihtiyacınızı karşılayacak başarılı modeller. :in:

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bu gün chainreactioncycles.com sitesinden Maxxis Re-Fuse 700 x 25c Lastik sipariş verdim. Daha önceki lastiğim Hutchinson Top Speed Kevlar Pro-Tech 700 x 28 Bu lastik hakkında söyleyebileceklerim yaklaşık 1100 km kullandım ön lastik hiç patlamadı arka lastik bir kez çivi girmesi sonucu patladı bunun dışında bir kaç cam kesiği ve en son değiştirmeme sebep olan derin bir yarık şu an halihazırda kullanıyorum. Umarım Maxxis Re Fuse'den daha iyi verim alırım.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Re-Fuse hakkında düşüncelerim 2 aydır kullanıyorum şimdilik patlamadı.Çabuk erimiyor.Bozuk yolllarda konforlu.Çukurlara düştüğünüzde jantı koruyor jant ayarı kaçmadı daha.Viraj dengesi iyi.Islak zeminde çokta güvenilir değil ama kullanılmaz da değil.

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
@MuratHan

ürün elinize ulasştımı acaba nasıl performans fiyat acısından dag bisikletinde taklıcacak bir yol lastigimidir ?

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Ben biraz kiloluyum, Jantta tam Top Speed'e uymuyordu... Sanırım, 1500km'yi Top speed ile geçemedim... Kevlar'a rağmen 5 - 6 kere patladı, sonunda, lastiği çıkarırken fitilleri elimde kaldı...
Şimdilerde Hutchinson'un Intensive modelini kullanıyorum...

m6rk

Daimi Üye
Tepki
166
Maxxis Re-Fuse siparişimi ben de dün gece itibarı ile vermiş bulunuyorum. Sertaç'tan 5 aylık güncellenmiş yorumları ve MuratHan'dan ilk yorumları merak ediyorum.
Ben Schwalbe Lugano kullanıyorum, yol bisikleti kullanmaya başladığımdan beri ilk satın aldığım lastikler bunlardı. Bisikletimi 2. el aldığım için üzerindekilerin ne olduğuna bakmamıştım bile. Az bisiklet kullanmama rağmen (haftada 1 kez 40-70km arası tek antreman) bu lastiklerde 3-4 kez patlak yaşadım. Arka lastiğimin üzerinde, zarar vereceğimi bile bile birkaç km. bisiklet sürdüğüm oldu (Yoksa tüm o yolu bisiklet ayakkabısıyla yürümek zorunda kalacaktım, yanımda iç lastik yoktu). Fakat zaman zaman oldukça bozuk zemine girmek zorunda kaldığımdan suçu lastikte aramamak lazım.

70km/s hıza kadar lastikten kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Bu hızın üzerine de hiç çıkmadım. Tozlu-kumlu zeminde tahminimden iyi tutunuyor. Islak zeminde de kötü bir sürpriz yapmadı şimdiye kadar. Sağnak yağmura yakalandığımda oldukça korkmuştum ama Luganolar bana güven verdi.

Geçenlerde arka lastiğimin yan yüzeyinde içnden iplikler çıkıyormuş gibi gözüken bir delik farkettim. Bu hasar patlak lastikle yol yaptığım zamanlarda oluşmuş olabilir. Hala kullanıyorum yaklaşık 100-110psi ile fakat yeni lastik siparişimi her ihtimale karşı verdim.

Neden tekrar Lugano almadım? Bu lastikleri tesadüfen, hiçbir bilgim olmadan satın almıştım. 400 km kadar kullandım. Şimdi başka bir marka-model denemek istiyorum ve seçimim fiyat-performans oranı ideal, dayanıklı olduğu söylenen Re-Fuse'lar oldu. Bakalım memnun kalacak mıyım?