Lastik tamir spreyi nasıl kullanılır

Lastik tamir spreyi nasıl kullanılır?

• tamir spreyi

• kullanım

• Toplam katılım
    5

trader

Üye
Tepki
0
İsim
taner sankır
Bisiklet
Scott
Lastik tamir spreyinin nasıl kullanıldığı hakkında bilgi paylaşırsanız sevinirim.
Kimisi sadece spreyin tamamen lastik içine sıkılmasının yeterli olacağını belirtirken, kimisi bu işlemden sonra lastiğe ilave hava basılması gerektiğini söylüyor.
Lastikler sağlam, önlem amaçlı kullanmayı düşünüyorum, bu konuda da tavsiyesi olan varsa teşekkür ederim.

Scudo
Tepki
9
Bisiklet
Cube
Sprey değil de, Doc Blue veya Slime ürünleri için konuşmam gerekirse (önlem amaçlı dediğiniz için) lastiğe belirli miktar koyduktan sonra normal basıncına (yaklaşık 35-40 psi) şişirmeniz yeterli olacaktır.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@trader
Kendinden basınçlı köpükler 30 psi kadar basabiliyor (hatta çoğu 30'a bile çıkaramıyor). Bu nedenle sonradan hava eklenmesi gerekebiliyor. Önlem amaçlı kullanım için bence de Slime tarzı ürünlere yönelmeniz daha iyi olur.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Slime'i uygulamak için sibopu sökmek yada havayı tamamen boşaltmak gerekebiliyor. Bu sebeple sonradan şişirmek gerekiyor doğal olarak. Ayrıca ufak bi dipnot koyarsak bazen sibop kapağı alt kısımda kalınca donma yapabiliyormuş slime. Hareket halinde iken sibop kapağına denk gelse bile sorun olmazken uzun süre sabit kalın uzun vadede soruna sebep olabiliyor. Bu sebeple bisikleti kullanmadığınız zamanlarda siboplar üstte kalacak şekilde bırakmanız daha iyi olacaktır

googoo__

Üye
Tepki
36
İsim
gökhan
Tyre prodector slimenin pabucunu dama atmış durumda

(link)

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Ne farkı var ki slime denilen kimasal da aynı işlevi görmüyor mu

• Beğen
Tepkiler: GrandHan

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
@googoo__ bu lastik koruyucudan kullanıyormusunuz ? sitesinden başka alabaileceğimiz yer yok galiba ?

googoo__

Üye
Tepki
36
İsim
gökhan
@tanchu evet yeni kullanmaya basladim slime ile arasinda daglar kadar fark var, slime akışkan sıvı oldugundan yaraları bazen kapatiyor bazen de kapatmiyor delikden akıp gidiyor ozellikle sibop cikisini tıkıyor hava basma sorunu oluyor ama bu ürün olağan ustu bir olay , coğu kimse bu markayi ve ürünü bilmiyor , şiddetle tavsiye ederim, satın alabileceğin resmi satış kanalı için adres ⤵
(link)

• Beğen
Tepkiler: tanchu

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Bakalım bende sipariş verdim gelsin kullanalım.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Ben sprey aldım kullanmak daha kısmet olmadı . Sprey şeklinde olanı kullanan varmı ?

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Lastiğini koru'dan aradılar telefonla siparişinizi aldık yatın postaya vereceğiz takip numarasını mail adresinize ve telefonunuza göndereceğiz dediler. Firma güzel ilgili ve nazik görünüyor genelde pek göremediğimiz bir durum.

googoo__

Üye
Tepki
36
İsim
gökhan
@OsmaniyeRehber ben hem aracimda hem bisikletimde kullandim onlar para tuzagi, tüm tüpü bosaltmama ragmen ne lastigi onariyor nede sisiriyor, al tyre prodectoru gözün lastiklerde kalmasin derim

@tanchu evet cok ilgililer
Sen birde ürünü dene gör hayretle karsilarsin

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Bugün zefal şerit taktım iki tekere de . Bakalım göreceğiz

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Ürün elime ulaştı müsait biz anda uygulaması kaldı sonra lastiğin patlamasını bekleyeceğiz (patlamasımı iyi patlamamasımı???

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@tanchu Patlak önleyicili lastiklerin patlamasını anlamanız için dışarı bir şeyler çıkması ve bunu fark etmeniz (zordur) ya da lastik basıncınızın hafif de olsa düşmesi gerekiyor. Ya da lastiğe saplanmış bir parçayı görebilmeniz lazım. En azından ben başka yoluna denk gelmedim. Bu ürünü çok inceleyip markayı tanımıyorum diye almaktan vazgeçmiştim. Tecrübelerinizi zaman zaman bizimle paylaşırsanız sevinirim.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Üst mesajlarda kullanan arkadaşlar var bende onların tavsiyesi üzerine aldım. Yinede her duruma karşı en kısa sürede iç lastik ve tamir kitide almam lazım ne olur ne olmaz.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Evet onları da takipteyim. Yine de ne kadar çok kullanıcı, o kadar çok güven. :)

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
<Bisiklet için yazmişlar kusura bakmayın. >
Peki 30 liralik 1 şişe 2 lastiğede yetiyor mu ?

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Tp300 bisiklet için, tp302 motorsiklet, 400 ve 500 otomobil ve daha büyük araçlar, kullanılacak miktar lastik ebatına göre değişeceği için şişe boyutları farklıdır diye düşünüyorum. Bisiklet için 300 ml 150ml öne 150 ml arkada konacak.