Lastik Patlamasına Kesin Çözüm Slime Artık Türkiye'de

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
@mtkeskin
fiyatları deltanın sitesinde yazıyor küçük şişe 2 lastiğe büyük 4 lastiğe yetiyor bisiklette, biri 20 biri 30 civarlarında

Scudo

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
ürün iyi hoş da aklıma bir şey takıldı

öncelikle bilgi eksiğim varsa kusura bakmayın madem lastik patlamasına son neden yarışlarda finishe 1000 kala profesyonellerin tekeri patlıyor

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
belli bir oranda koruyor sanırım...
yoksa patlamayan lastik yok zaten... (dolma lastik harici :) )

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
Delta Bisikletin kendi çektiği videoda bildiğiniz çiviyi sokup sokup çıkartıyorlar yine de patlağı onarıyor sıvı lastik içine dolunca lastikte gözle görülür bir yavaşlama ağırlık oluyor mu a acaba sorarım kullanan arkadaşlara benim de konuları bilen bilir son 1 haftada 5 kere lastiğim patladı almalıyım sanırım böyle bir ürün :)

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
2 aya yakın oldu aldığım. Lastiğe ilk doldurunca ağırlığı elde biraz hissediliyor. Önemli bir fark değil benim için. 1 kere lastik şişirdim basıncı 45'ten 35'e düşmüştü çünkü. Bir daha da ellemedim lastiği. Gerçi eskisi gibi hergün binemiyorum bu ara bisiklete ama haftada bir mutlaka dikenli yerlerden geçiyorum. Dikenden kastım; gül dikeni, at kestanesinin kurumuş dikenleri, çoban çökerten diye bildiğim bir tür diken falan...

• Beğen
Tepkiler: mustafa şan

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
alayım o zaman şuanki iç lastiklerim 6 liralık ve 2 si de en az 3-4 yerden yamalı sıfır içlastik alıp mı doldursam sıvıyı yoksa bunlara doldursam mı

ek olarak bisiklete 1 gün 60 hava basıyorum diğer gün binmiyorum onraki günün sonunda hava 50 -45 oluyor bugün yine bakacağım bu basınç düşmesinin neden olabilir

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
@mustafa şan
kardeşim 125 er gram lastik başı sıkıyosun yarışlarda ciddi ağırlık demek bu, adamlar 1 gramı hesap ediyor biliyosun. Bide kapatabileceği bir limit var patlamıyo patlamıyo diodum geçen gün sağlam bir cam girdi patlamayı bırak yardı sanki lastiği :) doğal olarak kapatmadı ve yama yapmak zorunda kaldım. Genel olarak lazım bişey ama en azından ufak patlaklarda yamayla uğraşmazsın. Bu arada patlayan yerden slime sızıyodu orayı sıkıp sıvının diğer yerlere gitmesini sağladıktan sonra yamayı yaptım gene içide varkende oluyo yani

• Beğen
Tepkiler: mustafa şan

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Sıvıyı doldurduktan sonra lastiği sökmek istesek indirip sonra tekrar şişirip kullanabiliyor muyuz, bilen var mı?

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Serden Us

Sibop üstte kalacak şekilde tekeri döndürünce lastiği indirebiliyormuşuz, ürünün sitesinden öğrendiğim kadarıyla. Başka merak eden olursa diye yazmak istedim...

cnrbytr

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
250 ml yaklaşık 250 gram ağırlık katıyor desek lastiklere.Eğer biz şu kalın patlamayan lastiklerden alırsak(onlar çok pahalı) o lastiklerin ağırlıkları nasıl yani o lastikler çok daha mı hafif?

Delta

Forum Demirbaşı
Tepki
611
İsim
Delta
Bisiklet
Geotech
Slime marka ürünler yeni stokları ile Delta Bisiklette
(link)

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Caner Kartalgöz

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Sedona
@ulas

Öncelikle tedarik edenlere teşekkür ederiz yurtdışından getirmek sıkıntılı oluyor bu tür ürünleri,

Fakat şöyle birşey takıldı aklıma fizik olarak daha bilgili olan veya kullanan arkadaşlar özellikle 'ulas' uzun süredir kullandıgı için ondan da cevap bekliyorum

Yer çekimi etkisiyle sürekli lastiğin altında duracak bu sıvı fakat bıraz hızlı oldugunda örnek olarak 25-30kmh hıza ulaştıgımızda sıvı manyetik alandan veya momentumdan dolayı lastikte dolaşacak ve daha yuksek hızlarda lastikte bir denge bozuklugu yapacak mıdır? Ben eger yaparsa bu denge bozuklugunun akort ayarsızlıgı gıbı hissedileceğini düşünüyorum fakat sadece bir 'düşünce' kullananlardan yorum bekliyorum.

Ve diğer bir konu yüksek basınçta da etkili oluyor mu? Yol bisikletlerinde kullanıldıgı yazıyor örnek olarak düz bir yolda yüksek basınçta seyreden bir yol bisikleti veya mtb için de geçerli olur mu değerler?

iyi sürüşler

İsmail P.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
Sıvıyı doldurduk ve kullanıyoruz. Tur sırasında patlama meydana geldi. Ürün patlak bölgeyi doldurdu ve farkında bile olmadan turumuzu tamamladık. Sonrasında lastiğimizde patlağı fark ettik.

Bu durumda yapılması gereken nedir?
-Patlak olan yeri yamalamak mı?
-Yeni bir slime doldurulmuş iç lastik takmak mı?
-Yoksa aynen patlamış hali ile kullanmaya devam etmek mi?

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
almayı düşünüyorum şu sıralar kaliteli lastikler pahalı ucuzlari da patlıyor.
Bu arada bu markanın aynısını yurt dışı siteler de 4 litresini 100 tl ye satıyor lar biz iyi kazık yiyoruz anlayacağınız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Benim kendimce çözümüm hazır eğer'ki ağırlık sıkıntınız yoksa'ki zaten gramlarla ifade edebilirim çok da ağırlık söz konusu değil aslında.öncelikle evet bu sıvı çok iyi önce her 2 iç lastiğin içine doldurup,sonra içlastik ve dış lastik arasına ister zefal ister diğer koruma bandını çekiyoruz.ama en önemlisi lastik tabii ben chaoyang dual dişsiz lastik kullanıyorum yaklaşık 3000km'dir tık yok.ben böyle yaptım memnunum.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
lastik içi seritlerin pek işe yarayacağını sanmam maksat para kazanmak olsun diye üretilmiş bence. bu sıvı yı aldıktan sonra ona gerek yok diye düşünüyorum. bende rubena Flash 1.50 var lastik yapısı çok ince ve yumuşak arka lastiği 1000 km de yedim disk fren yüzünden yenisini aldım şimdi daha dikkatli kullanıyorum frenlerimi. geçen işe gittim sabah 3.5 km işten çıktım sıfır arka lastik inik pompa ile hava vurayım dedim tutmadı elimde bisiket yürüyerek eve geldim toprak yoldan bir kaç saat sonra baktım ön lastik te inmiş cinnet gecirmem yakındır artık her gün yama yapmaktan bıktım bu sıvı da işe yaramaz sa lastikleri değiştiriyorum bisiket sürmek keyif değil eziyet oldu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mustafa genç

3000km'dir tık yoksa nasıl işe yaramıyor?yada yaramadı.bir kere rubena seçerek en kötü seçimi yapmışınız cst bile ondan kat be kat iyidir.rubena yüzünden kronlardan nefret eder olmuşdum bir ara.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@Oğuzhan k

yolda patlatacak cisim denk gelmediyse üç bin değil yüz bin km bile kullanırsınız
lastikler 80 psi ona kandık diyelim psi değeri yüksek lastik bulmak normal bisikletcilerde pek mümkün değil büyük bisiketçilerde de çok pahalı bütçeyi aşıyor