Lastik patlamalarını azaltmak için çözüm önerileri

Bisiklet Lastiği Patlamalarına Çözümler Nelerdir?

• Lastikçiye tamir ettiririm.

• lastik içersine tamir sıvısı/yapıştırıcı koyarım.

• Diğer yöntemler kullanırım.

• Toplam katılım
    10
  • Bu anket ilgili tarihte kapanacak: .

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@kivilcimb

Türkiyede bunu satan firma var mı acaba. Nereden alabiliriz

Scudo

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@Emrah Özşahin

Hocam Türkiye'de satan varsa bile, bence almayın. Çünkü yurtdışı fiyatından en az %30-%40 daha pahalı olur kesin.

aliexpress.com gibi siteleri tercih etmek lazım böyle durumlarda. Kargo ücretsiz, maksimum 20-30 günde elinizde oluyor, üstelik çok daha ucuza temin ediyorsunuz.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
ben yurt dışından merlincycles'dan alışveriş yapıyorum 3-4 günde geliyor. Çifti 35 TL kargo ücreti ile birlikte toplam 225 TL'ye denk geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Benim daha dun patladi sahilde mahsur kaldim yeni ic lastik aldim bugun taktim yama setide aldim bence lastigin patlama nedeni benimkinin 700 km 2 ay hic hava basmamamdan kaynaklandi simdi tas gibi sisirdim limitleri zorlayana kadar yol bisikletine slim yonunde cogu kisi sordum yol bisiklerinde ise yaramaz zaten hava az dediler bosuna ugrasma dediler ne kadar dogru bilmiyorum gercede basinc en onemli faktoor patlakta bence :)

Samsung Galaxy S2 Telefonundan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
ilginç bende anlamadım. Tek lastik 17 TL 2 adet yapınca 35 oldu.. Ama Continental lastik baktım Çift olarak satılıyor onun kargo ücreti 17 TL görünüyor. 165 TL'ye geliyor ondan alacağım sanırım.. Yorumlarda iyi..

(link)

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
decatlondaki patlak önleyici sıvılı lastiklerden aldığımda şunu farkettim ki hiç bir işe yaramıyor..aldığım gün lastik patladığı gibi içerisinden boşalan sarı sıvınında ne işe yaradığınıda çözemedim

u.uçar

Üye
Tepki
12
İsim
Ufuk
Bisiklet
Mosso
Evet, bisiklet severler,

Önceki dönemlerimde, yani 70 li yıllarda çocuk iken bir kaç bisikletim olmuştu 2. el. Epey ara verdikten sonra emeklilik yaklaştıkça arabamın bagajına sığacak şekilde 26 jant katlanır bisiklet aldım mosso marine marka. Şimdilik memnunum ama lastik patlamaları ile başım biraz dertte. Çünkü 2-3 hafta içerisinde iki defa lastik patladı. Hem de çoğunu bisiklet yolları ve park ve bahçelerde gezerken. Bir keresinde bir diken batmış arka lastiğe, diğerinde ise piknik alanı olan parklarda gezerken tavuk kemiği.Bisikleti hobi amaçlı olarak ve haftada 15-20 km civarında ve çoğunlukla araba ile gittiğim yerlerde kullanıyorum. Bisiklet lastikleri yeni olduğundan zırhlı lastik alıp müsriflik yapmayayım diyorum. Tabii eskidiklerinde zırhlı lastiğe geçerim muhtemelen. Sizlerin bu konudaki yorum, fikir ve düşünceleri, tecrübeleri nelerdir? Yani lastik patlamalarını ne şekilde en aza indiririz, patlamaması için ne tedbirler alabiliriz? Patladığında da neler yaparız?

1.jpg

2.jpg

3.jpg