Lastik Patladı Garanti Kapsar mı?

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Merhaba, arka lastiğim patlamış sanırım diken sonucu, sorum şu; garanti kapsar mı? Yoksa kasko mu gerekliydi. Bisiklet: Salcano NG350

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yama yapmayi ogrenin bnce . sordugunuz soruya fikir beyan etmem gerekirse karsilamaz diye dusunuyorum.

Kubilay Koparan

Forum Demirbaşı
Tepki
365
İsim
Kubilay Koparan
Bisiklet
Salcano
Kapsamıyor kardeşim/abi bende arayıp sormuştum :)

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Berke Cevabı bilsem konu açar mıyım? Soruyoruz işte, gelmişim sorum var bölümüne açmışız, neyse
Bende aradım bayiyi bir bakmam lazım dedi, sanki bakınca garantiye girecek!!?!

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
senin sorununun cevabı basit aslında yedek iç lastik , yama seti ve pompa
yama yapıp veya elindeki yedek iç lastiği takıp yola devam etmen
maşa kitlemesi kırıldı veya kadro çatladı vs o zaman garanti kapsamına girer

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Lastiğin garantiye giren tek yeri dışı. O da çatlar ve çürür ise. Aslında bisikletçi garantiye sokmak isterse sokar. Çoğu zaman bu tip durumlar bayii.lerin elinde olan bir durum. Ancak ben bile bayi olsam uğraşmam. 3 tl 5 tl şuanda lastik tamiri parası ne kadar bilmiyorum. Bu güne kadar hiç bisikletçi ye bisikletimi tamir ettirmedim. (Hiç bir yerini) Verin parasini yaptırın gitsin. Tenezzül etmeye değmez diye düşünüyorum.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Emresildir Evet, gayet memnunum. 6 aya yakın kullanıyorum, şuana kadar hiç sorun çıkartmadı oda lastik, ve ben biraz dağ taş dinlemeden kullanıyorum :D Kıytırık diken lastiği patlattı günümü maf etti :D Harç paraları yatmayacak olsa, gidip dış ve ic lastikleri yenilecem de işte.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Emresildir
Merhaba. Sormadan edemiyorum. Rumuzunuzun bir anlamı var mı? [emoji2]

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Emresildir
Banada benzer tepkiler gelirdi. Ben baş harfini kullanmaya başladım rahatladım. [emoji2]

• Beğen
Tepkiler: emre_s

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Bisikleti 6 ay kullanmışsın ve lastiğe diken girip iç lastik patlamış. Bu soruyu önce kendine sorsaydın cevabı bulurdun aslında, sence garantiyle bi ilgisi var mı? :)

xarismas

Üye
Tepki
47
İsim
Furkan Türer
Bisiklet
Salcano
kullandığın bisiklet salcano, aylık bakımalrını götürmemişsen büyük ihtimalle bisiklet 8 parçaya bölünse bile garanti almaz bide bayinde dandikse.. Amma velakin sorunun lastik patlaması. (şükret :) ) En yakın bisikletçiye git, 5 tlye yama seti al. mandallı gevşet lastiğini çıkar kendine çek ittir lastiği iç lastiği çıkar şişir bul ve ilkokulda yeni aldığın silginin kılıfı yırtılınca defter kağıdıyla kap yapar gibi yapıştır.. kardeşim araştırmadan sorma sorma... bu ne tembellik yazıktır kardeşim

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@xarismas arka laatiğin madalı vardı da ben mi? Yapmadım. Soru sorma bölümüne, soru soruyorum işiniz gücünüz dalga geçmek