Lastik Önerisi

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
arkadaşlar merhaba

3 hafta kadar önce bisikletimi yeni aldım. (Sedona 711 disk fren). Üzerinde CST marka lastikler var. Islak zeminde performansı baya kötü geldi bana çünkü geçen gün yerler yağmurdan yeni ıslanmışken ufak bi manevra sırasında ciddi bi kayma yaptı ve kaza yaptırıyordu az kalsın.

bütçe olarak alacağım verime göre (yani parasına değerse) 100TL ye kadar çıkmak istiyorum. daha üzerine de çıkabilirim tavsiyelerinize göre.

yeni lastikle beraber bisikletin özellikle biraz daha iyi hız yapabilmesini istiyorum. nasıl bir lastik önerirsiniz?

Scudo

sokol yeşil

Aktif Üye
Tepki
76
Bende lastik almak istiyorm araştırıyorum hala.. Benim tavsiyem schwalbe marathon okuduğum yorumlarda kullanan arkadaşlar performansından gayet memnunlar ve ayırdığın bütçeye çiftini alabilirsin.. Yinede iyice araştır derim

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
Schwalbe Marathon deyip de geçmeyin. Ben de araştırıyorum, 10 ayrı modeli var. Sitesinde detaylı bilgileri var. Seçim yapmak zor.

(link)

benim istediğim dureme modelinin tanesi 160 lira civarı.
zor... :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Mehmet Ergene

cst hakkındaki düşüncelerinizi 1 yılı aşkındır bu forumda yazıyorum ıslakta yol tutuşu rezil bir lastiktir.yeni lastik tavsiyesi içinde bütçenizi belirtmişsiniz ama nasıl bir kullanım yapacaksınız yazmamışsınız arazi ve asfalt yüzdelerini yazarsanız daha mantıklı yardımlar alabılırsınız.

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
valla hocam %95 asfalt olacak. arazide kullanmayacağım. o yüzden daha iyi hızlanabileceğim bi lastik arayışındayım.yol bisikleti niye almadın o zaman derseniz, şimdilik düşünmüyorum, belki ilerde yol bisikletine geçerim.

bugün bisiklete aldığım yere gittim schwalbe marathon önerdi tanesine 35 euro dedi. fiyatı uygun mu?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Mehmet Ergene

Söylediğin fiyat aralığında en güzel lastiklerden biri maratondur ama hız istiyorum ve yuzde 95 asfalt dediğin için şu lastiğide değerlendirebilirsin.
(link)
tamamen mtb de hız için yapılmış :)
(link)
(link)
(link)
bunlarıda değerlendirebilirsin.
daha ucuz olsun dersen de tanesi 30 lira civarında maxsis overdrive lastikler var.bunların hepsi asfalt ağırlıklı sürüş içindir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Ergene

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
çok teşekkürler bilgi için.
yalnız şöyle de bişe var, her ne kadar %95 asfalatta sürecek olsam da kaldırıma çıkıp inmeyi falan seven biriyim.
schwalbe marathon ile önerdiğiniz slick lastik arasında ne açıdan farklar var? (hız yol tutuşu vs)
bir de bendeki jantlar AlexRims DC 19. bu jantlara 1.5 luk lastikler gider mi? giderse iç lastiği değiştirmek zorunda kalır mıyım?şuanki lastikler cst 26x2.1.
iç lastiği de değiştirmek istemiyorum.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Mehmet Ergene

benim gösterdiğim lastiklerle kaldırımdan hoplamanız iyi olmaz.Kaldırımları seviyorsanız 1.75 lik bir lastik öneririm.O yuzden geriye sadece maxsis overdrive ile maraon kalıyor bütçeniz uygunsa kesinlikle maraton derim o zaman.1.5 luk lastıklere kadar elınızdekı ıc lastık olur ama daha incelerine iç lastiği değiştirmeniz gerekiyor.Bu arada iç lastikler 5 lira :) jantınıza 1.5 luk lastıkler olur sorun cıkarmaz.Ama ilk başta dediğim gibi kaldırımları seviyorsanız 1.75 e yönelmeniz gerekiyor.

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
ferhat hocam çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. iç lastiğin fiyatlarını bi an unuttum onları da 35 eurolarda geziyo diye düşünüyodum :)

istanbulda trafik bol olduğu için ve her yer bisiklet yolu olmadığı için mecburen aralardan geçmek kaldırıma çıkmak inmek gerekiyor. ben bundan daha çok zevk alıyorum gerçi orası ayrı :)

o zaman 1.75 marathon a yöneliyorum. 35 euro olan sadece marathon yazan lastik. bu yeterli olur sanırım bana. plus falan vardı onlar daha uzun yollar için idealmiş. benim öyle bi amacım yok.
en kısa sürede yeni lastikleri taktırıyorum. yarın bile olabilir :)

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
schwalbe marathon 26x1.75 lastikleri aldım bugün. 35euro tanesi.
acayip farketti. aynı yolda max 38km hız görürken yeni lastikle 48km gördüm.
vitesi en serte atmıyodum şimdi rahatlıkla atabiliyorum.
dünya varmış ya. :) tavsiyeler için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
konunuzu biraz işgal edicem sanırım ama bende böyle bir lastik almak istiyorum tanesi kaça geldi ?
Overdrive ı enreden bulabilirim ?

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
ve 1.75 olması iyi olur benim için genelde yolda kullanıcam ama arada hafif araziye giriyorum patlamaya karşı olursada iyi olur :)

bençizdim

Üye
Tepki
64
yeni yağmur yağmış yol hangi lastiği kullanırsanız kullanın tehlikelidir. yaptığım kazaların üçte biri yol yeni ıslanmışken meydana geldi. bu havalarda ani fren ve aşırı hızdan kaçınmanız ve lastiğe hiçbir şekilde güvenmemeniz bence en doğrusu olacaktır. saygılar

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan SUER

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
@Emirhan Kaya

tanesi 35 euro. bikeandoutdoordan aldım. sirkecide de arkadaşlar 33 euroya görmüşler(forumda konusu vardı).

kaldırım vb engelleri sık kullandığımdan 1.75 lik tercih ettim.

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Bisiklet
Bianchi
cst'yi kötülemeniz benim açımdan üzücü geldi bana. 8senedir kullanıyorum yorumlarınızın hiçbirinize katılmıyorum.

Tepki
10
güzel konu olmuş gerçekten yağmur ve asfaltta iyi tutan bildiğiniz bir lastik var mı geçenlerde sıcak havada sıcak asfaltalastiği ıslandığı için az kalsın araçların altına giriyordum...