Lastik önerisi

Tepki
0
Merhaba değerli forum üyeleri, ben sedona 759 model bir bisiklet kullanmaktayım. Genellikle asfalt üzerinde kullanıyorum. Arada da ormanlık alan, dağ, tepe. Sadece asfalt üzerinde kullanmak istediğim bir lastik aramaktayım. Daha önce merida v10 kullanıyordum. Ancak ormanlık alanlarda zorluk cektıgımden bısıkletımı degıstırdım. Sedona 759 için yeni alacağım şehir-tur lastiği ile merida v10'a yakın veya eşit bir performans alabilirmiyim. Lastik çokmu incelir denge problemlerı yasarmıyım gibi aklımda sorular var. Sımdıkı latiklerim sanırım 29x2.25. Alacağım şehir tur lastiğim nasıl olmalıdır. Teşekkür ederim şimdiden iyi forumlar herkeze

Scudo

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
1.75 ve ya 1.90 2.00 olculerindeki lastiklere bakabilirsiniz

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
asfaltta kullanmak için kendime bunun 26x1,50 olanından aldım, önümüzdeki haftaiçi gelir, şuan türkiyeye ulaştı ve gümrükte. henüz deneyemedim...

her ne kadar deneyememiş olsam da lastik konusunda en iyilerden olan schwalbe'nin en çok satan tur lasikleri olan marathon serisinin en hafif ve hızlı olan modeli...
resmi sitesindeki özelliklere bakarsak oldukça iyi görünüyor.
çok sayıda kişinin kullanıp memnun kaldığı marathon plus'un yarısından daha hafif. neredeyse aynı derecede patlak korumasına sahip ve düşük yuvarlanma direncine sahip.
http://i.imgur.com/boK22sB.png

kullanmış olsam daha net yorum yapabilirdim, tekrar belirteyim :D yazdıklarımın hepsi teorik bilgidir, henüz doğruluğunu test edemedim.

29er mtb jantları ile 28inch jantları aynı ancak lastik yanağının genişliğinden dolayı mtb'ler 29er oluyor diye biliyorum. 28 inch lastikler uyumlu olmalı.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mert C.

Lastikleri hangi diteden aliyorsunuz acaba bide ne kadaf acaba?

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berat Öztürk

liste fiyatı 75-80$(50-55€) civarı ancak hibike'de teki 24€ civarı.
tek sorun kargo ücretinin de 24,90€ olması. toplamda 75€'ya yakın tutuyor. üstüne iç lastik değişimi de yaparsanız 80-85€ arası...

bu da örnek başka fiyat: (link) 55€'dan 50'ye düşmüş :)

Tepki
0
Çok teşekkürler cevap için. Biraz geç görmüş bulundum kusura bakmayın. Bu marathon lastiklerine baktım bende evet. hatta şu 2 sine baktım daha çok.

(link)
(link)

bunlar dayanıklıymıs sanırım. İç lastiği koruyan yerleri var. Sizin dediğinize göre yanı bunlardan herhangı bırınıde alsam bısıkletıme uyacaktır o halde. Suankı lastiklerimi cıkarıp. Aynı jantları kullanarak bu lastikleri ve yeni iç lastikleri takabilirim öylemi ?. Eğer öyle ise son bir sorum daha var iç lastik öneriniz nedir ?.

Ben bu sizin önerdiğinizi türkiyede bulamadım. Dışardan getiriticez o zaman sanırım. 2 kat ağırlık farkı var gerçektende. :/