Lastik önerisi lazım.

Tepki
7
İsim
Ömer GÖZÜBÜYÜK
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar,

Benim bisikletim carraro sportive 224.
Yeni lastik almayı düşünüyorum çünkü bu lastiklerde performanslı olduğunu düşünmüyorum.
Lastik konusunda hiç bir bilgim yok o yüzden buraya konu açayım dedim.
Sitede bisikletin lastiği "700X35C 37-622 SİYAH" yazıyor.
Ucuz olması için yurtdışından sipariş vereceğim çifti 100-150 lirayı geçmezse iyi olur.
Eğer mümkünse yol bisikleti lastikleri takmak istiyorum.Uzmanlardan cevap bekliyorum.Teşekkürler

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Jantınızın genişliği 19mm yanılmıyorsam. Bu durumda 28mm'den daha dar lastik takmanız tavsiye edilmez.

Yol bisikletlerindeki lastikler genelde 23 veya 25mm genişliğindedir, ve yüksek performanslı lastikler genelde bu ölçülerde üretilir. Ancak biraz daha fazla konfor isteyen kullanıcılar, bisikleti ulaşım amaçlı kullananlar ve şehir bisikletlerine yönelik 28mm genişliğinde yol lastikleri de mevcut. Örneğin:

(link)
(Continental Ultra Sport 700x28c)

Tepki
7
İsim
Ömer GÖZÜBÜYÜK
Bisiklet
Carraro
@Murat B.

Hocam jant böyle yazıyor "28/622X19 AIRLINE-1 ÇİFTKAT ALÜMİNYUM 4X9 36H"
Şimdi ben 28lik verdiğin linkteki lastiği alırsam performans artışı olur mu?

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Ben de sizin gibi bir ara lastiği değiştirmeyi düşünüyordum ta ki forumdan bir arkadasimizin üzerindeki cst cross lastiklere 3000 km yaktiğini duyana kadar.zaten benim lastikler daha 300 kmyi görmedi.lastiklerime biraz daha sans vericem.bu arada 28c lastik ile konfordan ciddi derecede feragat etmiş olacaksiniz.ben size 32c den aşagisini önermem.daha önceden actigim konu:

(link)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@omergozubuyuk

Evet, performans artışı olur ama yol bisikleti performansı beklemeyin. Geometride değişen birşey yok, ayrıca toplam ağırlığı 1kg hafifletseniz bile giriş seviyesi yol bisikletinden 2kg kadar ağır bir bisiklet olacaktır. Arazi performansınızın da yol bisikleti kadar kötü olacağını unutmayın.

Tepki
7
İsim
Ömer GÖZÜBÜYÜK
Bisiklet
Carraro
@ALTINBAŞAK

hocam aynı bisikleti kullanıyoruz. ben 100 km bile görmedim de arazi bir yerde kullanmadığım için lastikleri değiştirmek istiyorum. ayrıca siz kaç psi hava basıyorsunuz? facebook filan varsa ordan görüşelim veya whatsappta olur. yardıma ihtiyacım var teşekkürler. özel mesaj yoluyla ulaşın bana.