lastik konusunda yardım

CROSSCU31

Daimi Üye
Tepki
31
mrb ben sızlerın yardımı ile birşey öğrenmek istiyorum şimdi bu TIOGA nın dişleri baya buyuk yanı cok ıyı yol tutuşu sağlar gibi görünüyor ama benim öğrenmek istediğim bu lastikle bisiklet sürerken daha çabuk yorulma yada hızlı gidememe gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirmiyiz şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Evet diş profili yüksekse daha çabuk yorar, daha düşük hızda gitmenize sebep olur.

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
dediklerinden şüphen olmasın. 2.30 luk bir lastikle eğer birde dişliyse kolay kolay dengen bozulmaz ve farkedilir bir konfora sahip olursun ancak yokuşlarda, asfaltta güç kaybına neden olur ayrıca inişlerdede hızın azalır. ince lastik takarsanda bu dediklerimin tam tersini yaşayacağından emin ol. gösteriş için sakın kalın lastik alma. amacına uygunsa al. unutma sen bir bisikletçisin, motorcu, rallici değil. bisiklete gücü sen veriyosun o halde gücün verimli harcanması gerektiğinide unutma. görüşürüz.

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
@CROSSCU_31

Tiogaları toprak zeminde hızlı kullanacaksanız almayın derim (eger almayı düşünüyosanız) İnişlerde yön değiştirmeye çalışınca lastik direk kayma egiliminde :Skull-175 Yan duvarları yetersiz.

Kuru kayalık zeminde iyi tutuyor orası ayrı.

Onun dışında bütün o dişler ve lastigin genişligi dönüş esnasında daha çok ters kuvvet demek bu da hızı azaltır, sürücüyü yorar.

CROSSCU31

Daimi Üye
Tepki
31
hepinize ayrı ayrı teşşekkür ederim beni çok iyi aydınlattınız

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
arkadaşlar sürtünmeyi en az yapan lastiler hangisidir bilgi verseniz sevinirim

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@deniz çelik

Aşağıdaki linkten sorunuza sanırım cevap bulabilirsiniz.İyi forumlar... (link)