Lastik kılıfı

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar malumunuz bisikletimizi evin içine koymak zorundayız bazen yeni temizlenmiş evin içine hernekadar kuruda olsa lastiklerin deymesi sıkıntı yaratabiliyor bunun için şastiklerinyerinden çıkartmadan üzerine takılabilecek bir kılıf varmıdır ?

Scudo

Umut Kılınç

Daimi Üye
Tepki
76
@Ender Akcan

Lastik kılıfı diye bir şey yok ama kendin yapmayı deneyebilirsin.

Sercan Can

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Carraro
Araba lastikleri için kılıf var ama bisiklet için var mı bilmiyorum.

1 tane araba lastiği ve o tarz yarım metre kumaş alıp, terzide 2 lastik için uygun kesilip tekrar dikilebilir aslında.

Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
@Umut Kılınç

aslında lastik kılıfı diye bir şey var belki biz ismini yalış biliyoruz ama var.bu kılıflar yanlış hatırlamıyorsam ya normal bildiğimiz dış etmenlere karşı korumak içindi yada bu pro diye tabir ettiğimiz bisiklet takımları yarış öncesi lastiklerini ısıtmak için kullanıyorlardı ama 1 seçeneğin olma olasılığı daha yüksek

en basitinden şöyle bir şey yapmışlar
http://www.thebikestand.com/tire-covers.jpg

• Beğen
Tepkiler: Emrah Y

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
bence yeni yıkanmıs bi lastiğin üzerini örtmek. korozyon olusumunu destekler. ve lastik normal süreden daha uzun süre ıslak kalır ve lastiğin ömrüne olumsuz etki yapar. benim şahsi fikrim.

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
gazete her derde deva gerek yok öyle şeylere :)

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Paylaımınız için çok teşekkürler. Bu tarz ürünleri bir spor mağzasında gördüm fakat jantı bisikletten ayırmak gerekiyor. Kışın bisiklete binilmeyecek zamanlar için bir çözüm olabilir. Evdeki durum ( aşağıdaki gibi ) olunca heryerde gazete kağıdı hoş olmaz :) Eşim stilist artık bir çaresine bakıcak ozaman.Hazır olması terchimdir ama öyle bir alternatifimiz yok ise el yapımı birşeyler uyduracağız artık. Teşekkürler.
https://www.bisikletforum.com/attachment.php?attachmentid=1389&d=1351110797